Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sectiune dedicata profesorilor de religie
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 27.09.2009, 21:06:39
catalinabalhui's Avatar
catalinabalhui catalinabalhui is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.02.2009
Locație: Zimnicea(Jud.Teleorman)
Mesaje: 54
Question proiect

predau la o scoala din mediul rural din judetul Teleoran...cla V-VIII .As vrea sa initiez un proiect la disciplina religie, pe o tematica de comun acord in care sa implic si parteneri din alte judete sa putem face schimburi de experienta...si sa incercam sa extindem proiectul si in alte tari...comunitati ortodoxe.
Astept propunerile voastre.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 28.09.2009, 11:19:04
katnia katnia is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 2
Implicit

Minunata idee, catalina! De doua saptamani ma gandeam la ceva asemanator impreuna cu colega mea de religie. Proiectul nostru ar fi implicat o familiarizare a tinerilor cu literatura cu tematica religioasa si ar fi imbracat forma unor cercuri de lectura, schimb de carte. Deocamdata nu am ajuns sa facem nici macar ciorna proiectului din cauza lipsei de timp(de! planificarile), dar pana in noiembrie vrem sa avem deja prima intalnire. In treacat fie spus, cu cat mai multi, cu atat mai bine si daca ajungem la un proiect international e super. Prietenii stiu de ce... Mailul meu este el_gahel pe yahoo.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 28.09.2009, 11:46:55
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit

Citat:
În prealabil postat de katnia Vezi mesajul
Minunata idee, catalina! ... daca ajungem la un proiect international e super. Prietenii stiu de ce...

Iata o idee, tot pentru ca prietenii stiu de ce :

- incercati sa luati legatura cu parohii ortodoxe romanesti din strainatate unde sunt activitati pentru copii; si simpla implicare a lor cu desene, impresii conteaza; in proiectul vostru includeti acordul celor contactati care si-au declarat disponibilitatea;
- pe didactic.ro puteti lua legatura cu colegi din toata tara si incet, incet, uniti, toti aveti de castigat.

Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 20.05.2010, 20:29:46
alinnasser2010 alinnasser2010 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 161
Implicit

super tare ideea ce mai astepti ? abia astept sa aud aici din Bucuresti proiectul tau :) ... mult succes Dumnezeu sa te ajute !
Reply With Quote
  #5  
Vechi 20.05.2010, 20:38:01
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Am predat si eu o vreme. Sunt multi copii minunati. Ati putea posta chiar pe acest topic poezii, lucrari de ale lor. Sa va intareasca Dumnezeu in lucrare.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Velo Club Muntenasii - proiect Scoala lui Andrei krys4ro Generalitati 1 04.06.2011 13:20:38