Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 09.11.2008, 22:00:06
angel03 angel03 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2008
Mesaje: 2
Post spirite

Salut!Nu stiu cum sa va spun dar de 3 saptamani am o problema destul de mare!
Acum 3 saptamani am fost la biserica intr-o duminica si dupa ce am plecat de la biserica ma cumprins un fior ingrozitor si am inceput sa vad in ceata pentru cateva minute apoi nu am mai avut nimic pana seara cand am fost pana la tara!canda am trecut pe la un loc unde cu un an in urma un prieten bun a avut accidenct de masina si a murit,cand am trecut pe acolo l-am vazut pe el langa cruce am zis ca mi sa parut dar prietenu care erea cu mine in masina la vazut si el!Seara cand am ajuns acasa am fost sa ma intalnesc cu prietena iar langa blocu ei dupa un bloc cu 10 etaje se aruncase cu cateva zile un copil de 14 ani!cand am trecut pe langa acel turn l-am vazut pe copilu respectiv!iar de atunci il vad pe copilul respectiv defiecare data cand trec pe acolo!Aud tot felul de voci si am sentimentu ca in fiecare seara cand merg singur pe strada ca sunt urmarit!Si de o saptamana am un vis inspaimantator in fiecare noapte!Am fost la preot si mi-a zis ca iai este frica de mine!
Ce sa fac?Ca incepe sa iai afecteze si pe persoanele pe care le iubesc!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 10.11.2008, 01:33:57
Loryb Loryb is offline
Member
 
Data înregistrării: 31.10.2008
Locație: Statele Unite
Mesaje: 39
Implicit

Hmmm...hmmm. Si ce fac spiritele astea cand le vezi? Se misca? Stau? Se uita la tine?Iti vorbesc? Le auzi? Iti par agresive? Poate vezi un copil ce seamana cu cel decedat si mintea iti joaca feste. Si cum sa spuna preotul ca ii este frica de tine? Hmmm...ceva nu suna bine.



P.S. Am postat cu riscul de a supara, poate, pe cei de pe forum, caci na, nu stiu daca e bine sa credem in spirite, scuzata sa-mi fie postarea va rog, dar ratacita cum sunt cu greu mai fac diferenta intre ce e bine si ce nu-i bine.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 10.11.2008, 07:13:34
bmd
Guest
 
Mesaje: n/a
Smile

[COLOR=darkred]Am fost la preot si mi-a zis ca iai este frica de mine!
Ce sa fac?[/COLOR]
[COLOR=#8b0000][/COLOR]
[COLOR=black]Fa ce faci cind trupul ti-este bolnav si primul medic nu te poate vindeca....te duci la unul mai bun![/COLOR]
Reply With Quote
  #4  
Vechi 10.11.2008, 08:05:40
C.tin C.tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 409
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bmd Vezi mesajul
[COLOR=darkred]Am fost la preot si mi-a zis ca iai este frica de mine!
Ce sa fac?[/COLOR]
[COLOR=#8b0000][/COLOR]
[COLOR=black]Fa ce faci cind trupul ti-este bolnav si primul medic nu te poate vindeca....te duci la unul mai bun![/COLOR]
Medicul nu vindeca...Medicul doar trateaza si Dumnezeu vindeca!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 10.11.2008, 08:09:06
C.tin C.tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 409
Implicit

Angel03 fii mai credincios si nu mai baga in seama toate cele pe care le relatezi...Chiar si daca te bate dracul pe umar, treci mai departe ca si cand nimic nu s-a intamplat...
Dumnezeu cu tine!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 10.11.2008, 08:19:20
angel03 angel03 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2008
Mesaje: 2
Smile

spiritele respective trec pe langa ele si ele pe langa mine s se uita la mine!Iar cu copilu nu ma insel este acelasi pusti care sa aruncat acum cateva zile!
Singuru care este mai agresiv dar nu cu mine "o sa para banal"cu caine maidanezi care stau pe acolo!
Si credeti-ma ca trec pe langa ei ca si cum nu ar fi acolo!fara sa iai bag de seama!
Si azi ma duc la mai multi preoti!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 10.11.2008, 14:41:18
bmd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

[COLOR=red]Medicul nu vindeca...Medicul doar trateaza si Dumnezeu vindeca![/COLOR]

Si cam cum puteam sa-i spun bietului om ca sa inteleaga? "Daca primul medic nu te TRATEAZA, te duci la altul"????
Prietene ai grije la strecurarea mararului!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 10.11.2008, 14:42:17
Thheo Thheo is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Mie greu sa cred ca vreun suflet plecat dincolo mai poate venii in vreun chip aici pe pamant,cei plecat dincolo ramane plecat.....cine stie pe cine ai vazut de fapt....
__________________
"Și Iisus i-a zis:Să iubești pe Domnul Dumnezeul tău din toată inima ta, din tot sufletul tău și din tot cugetul tău:iată întâia fi cea mai mare poruncă.Iar cea de a doua asemenea cu aceasta:Să iubești pe aproapele tău ca pe tine însuți".
Reply With Quote
  #9  
Vechi 10.11.2008, 15:05:09
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de angel03 Vezi mesajul
Salut!Nu stiu cum sa va spun dar de 3 saptamani am o problema destul de mare!
Acum 3 saptamani am fost la biserica intr-o duminica si dupa ce am plecat de la biserica ma cumprins un fior ingrozitor si am inceput sa vad in ceata pentru cateva minute apoi nu am mai avut nimic pana seara cand am fost pana la tara!canda am trecut pe la un loc unde cu un an in urma un prieten bun a avut accidenct de masina si a murit,cand am trecut pe acolo l-am vazut pe el langa cruce am zis ca mi sa parut dar prietenu care erea cu mine in masina la vazut si el!Seara cand am ajuns acasa am fost sa ma intalnesc cu prietena iar langa blocu ei dupa un bloc cu 10 etaje se aruncase cu cateva zile un copil de 14 ani!cand am trecut pe langa acel turn l-am vazut pe copilu respectiv!iar de atunci il vad pe copilul respectiv defiecare data cand trec pe acolo!Aud tot felul de voci si am sentimentu ca in fiecare seara cand merg singur pe strada ca sunt urmarit!Si de o saptamana am un vis inspaimantator in fiecare noapte!Am fost la preot si mi-a zis ca iai este frica de mine!
Ce sa fac?Ca incepe sa iai afecteze si pe persoanele pe care le iubesc!
poi daca shi prietenul tau l-a vazut pe mortul de lanaga cruce, inseamna ca nu s-a intamplat doar cu tine ci shi cu el...

in rest, cred ca sunt draci care se dau altzii, aia care au murit ca sa te inshele, mai alesc daca eshti tanar credincios... deci atacuri pana te despart de credintza... ca sa nu te lashi shi sa te apropii in mod fatzarnic... pacatuind shi fara dragoste...

ce sa faci?
sa nu-i crezi, ca e cea mai mare hula la adresa Domnului, cea mai mare batjocura ca sa primeshti naluciri, lumini shi sa te increzi cu ele... ca e lupta lor:
-impotriva credintzei
-impotriva nadejdii
-impotriva smereniei
-a inshelrilor cu nalucirile de multe feluri

cere ajutorul preasfintei Nascatoare de Dumnezeu shi foloseshte rugaciunea Numelui Domnului...

dar ei ataca prin patimile pacatoase ale omului, deci trebuie shi sa te curatzeshti, sa nu mai pacatuieshti shi sa te sfintzeasca Biserica shi sa te vindece....

nu shtiu sa dau sfaturi cu folos, dar asha ceva ne invatza parintele Nicodim Aghioratul, despre atacurile din cesul shi de pe patul mortzii... shi se pare ca acum ne ataca permanent ca in ceasul mortzii... cu ajutorul ca sa te sfintzeasca shi sa te curetze ei...
Reply With Quote
  #10  
Vechi 10.11.2008, 18:52:49
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bmd Vezi mesajul
[COLOR=red]Medicul nu vindeca...Medicul doar trateaza si Dumnezeu vindeca![/COLOR]

Si cam cum puteam sa-i spun bietului om ca sa inteleaga? "Daca primul medic nu te TRATEAZA, te duci la altul"????
Prietene ai grije la strecurarea mararului!

S-a referit sa se duca la un alt preot mai bun sau mai intelegator nu la un medic mai bun.CITITI!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare