Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Biserica Ortodoxa Romana
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 27.12.2008, 00:30:14
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ratacitorul Vezi mesajul
Eu nu teoretirizez ,ci sunt crestin-ortodox practicant!Si ceea ce postez aici sunt convingerile mele,pe care incerc sa le pun in practica cu orice risc!Eu nu postez ,doar de dragul de a posta!Eu postez pt a ajuta si caut de asemeni invatatura dreapta in postarile altora,sau ma simt avertizat de multe erori dezvaluite de altii!Pt mine forumul este un mod de a ne zidi impreuna ca implinitori a adevarului hristic!Pt altii poate este altceva un forum ,dar pt mine asa este!Sper sa nu mai fiu nevoit sa utilizez asa de mult cuvantul,,eu''!
Poti sa-l postezi cuvantul "eu"de mii si mii de ori. Dai semne clare de mandrie d'le practicant. Ai impresi ca esti cel mai vrednic ? Excelent ! Cam de obicei cand postezi , parca nu te adresezi unor oameni. Simt lehamitea din tine fata de cei din jur, si nu-i bine. Superioritatea si gandul la ea te macina continuu. D'le nu te supara dar cred ca ai mari probleme! Cu ce te-a deranjat prezentarea unor realitati de secole ? Ce ai ? Ce ti s-a intamplat ? Unde-i comunicare si intelegerea dumitale. Robotizarea in gandire, nu are nici o legatura cu Ortodoxia pe care te mandresti ca o practici. Doar atat, caci nu o aplici nici 5% ! Vezi te rog de lungul nasului si nu mai ravasi de dragul ravaselii.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Semnificatia simbolului 666 patinina34 Din Noul Testament 92 22.03.2013 17:58:27
Taina Casatoriei si semnificatia ei Diana Carp Intrebari utilizatori 4 25.04.2010 19:27:26
Semnificatia unui cantec The_Fallen Generalitati 14 01.04.2010 00:32:29
Materia in cult si semnificatia ei zaahav Intrebari utilizatori 2 25.03.2010 16:14:01
semnificatia simbolurilor sorinpetoanca Generalitati 12 15.11.2008 17:47:14