Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 11.01.2014, 00:56:06
Carine Carine is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.04.2008
Mesaje: 99
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mosh-Neagu Vezi mesajul
As depune si eu CV-ul, dar franceza mea a ramas in urma rau de tot!... Oricum am vizualizat toate paginile si am observat ca esti la inceput de drum... Iti uram mult succes!
Multumesc! E adevarat ca sunt la inceput de drum dar trebuie sa ma gandesc de pe acum care este sensul, care este scopul, care este planul, ce vreau sa fac de fapt. Se zice ca vantul nu este niciodata favorabil celui care nu stie unde merge (Seneca).
Reply With Quote
  #22  
Vechi 11.01.2014, 01:13:16
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Carine Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de Mosh-Neagu Vezi mesajul
O-la-la!... Est tres magnifique!...
ma faceti sa rosesc
Bun site-ul, păcat că e în franceză. :)) glumesc, desigur.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 11.01.2014, 01:32:31
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Carine Vezi mesajul
-arata bine ,vad ca e facut cu Drupal ,il administrati singura ,adica daca vreti sa adaugati pagini,articole noi ...stiti drupal sau apelati la cei care au creat sit-ul ?
-dintre zecile de cms-uri de obicei se folosesc wordpress si joomla,drupal mai putin
-oricum se pot pune reclame pe sit desi ar trebui sa fie adecvate cu aspectul si continutul sit-ului,eu un sit serios
Reply With Quote
  #24  
Vechi 11.01.2014, 01:59:39
Carine Carine is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.04.2008
Mesaje: 99
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antiecumenism Vezi mesajul
-arata bine ,vad ca e facut cu Drupal ,il administrati singura ,adica daca vreti sa adaugati pagini,articole noi ...stiti drupal sau apelati la cei care au creat sit-ul ?
-dintre zecile de cms-uri de obicei se folosesc wordpress si joomla,drupal mai putin
-oricum se pot pune reclame pe sit desi ar trebui sa fie adecvate cu aspectul si continutul sit-ului,eu un sit serios
Cunoasteti bine subiectul din cate vad (ma refer la numele de domenii)
Multumesc pentru ceea ce ati scris. E pe drupal pentru ca sotul meu e informatician si are un abonament profesional la drupal pentru site-ul lui de sah (deci a putut adauga site-ul meu gratis). Cand pun articole noi apas pe continut -adauga continut -articol.

Da, si eu ma gandesc ca daca peste un an doi vreau sa pun publicitate, ar trebui sa pun ceva carti in domeniu, sau traininguri, dar nu prea vad ce as mai putea pune in legatura cu continutul site-ului.

Last edited by Carine; 11.01.2014 at 02:18:44.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 11.01.2014, 08:53:48
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Carine Vezi mesajul
nu e subiectul discutiei, dar in fine... In momentul asta scriu recomandari (CV, interview) pentru cei care isi cauta de munca. Situl vorbeste despre diverse aspecte din sfera muncii.
Faci si in engleza? :)
Oricum, la cat de sumar e site -ul e cam devreme sa te gandesti la publicitate.
Cati vizitatori unici ai pe zi?

Ti-as recomanda sa mai umbli nitel si la design, sa-ti instaleze o tema ochioasa, si niste banere ceva cu self advertising ceva ca e tare "arid" dpdv vizual.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 11.01.2014, 10:19:32
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lucian008 Vezi mesajul
Fac pariu ca... o sa isi faca.
Ups... imi cer scuze. E greseala mea si imi va fi invatatura de minte.
Mult succes cu site-ul. :)
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 11.01.2014, 18:06:26
Carine Carine is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.04.2008
Mesaje: 99
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Faci si in engleza? :)
Oricum, la cat de sumar e site -ul e cam devreme sa te gandesti la publicitate.
Cati vizitatori unici ai pe zi?

Ti-as recomanda sa mai umbli nitel si la design, sa-ti instaleze o tema ochioasa, si niste banere ceva cu self advertising ceva ca e tare "arid" dpdv vizual.
Desigur ca e sumar, am inceput abia acum o luna jumate. Deocamdata cred ca nici nu sunt usor de gasit pe google. Vizitatorii sunt putini, doar cand imi pun link-ul pe site-urile altora, sau pe facebook, sau pe twitter. Daca bagi cuvinte cheie pe google n-o sa gasesti niciodata site-ul meu... Dar nu mai am grija audientei asa mult, stiu ca lucrurile astea cer timp (un timp in care lucrezi fara sa obtii niciun fel de rasplata, afara de satisfactia proprie ca faci ceva cu timpul tau).

Unii zic ca e "arid", pentru mine e "simplu" :) diferenta de optica. Lasand gluma la o parte, o sa tin cont de sfat, multumesc.

Nu o sa-l fac in engleza ca nu stiu engleza asa bine; franceza o stiu ca am locuit acolo 5 ani, si cunosc cat de cat si rostul (cum merg treburile) de aia pot scrie.

Last edited by Carine; 11.01.2014 at 18:18:39.
Reply With Quote
Răspunde