Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Despre Forum > Craciunul - Nasterea Domnului
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #8  
Vechi 24.11.2022, 19:34:54
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.879
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Eu inca mai am un casetofon vechi unde puneai casete cu banda sa asculti muzica. Amintiri de la gradinita si scoala primara cls. 1-4 :)))
Eu am avut un casetofon vechi, dădeam rewind sau nu mai știu ultimul buton și ștergeam banda înregistrată și înregistram aiurea, într-o zi s-a uitat clapeta deschisă de la el și fiind pe jos și întuneric a călcat cineva pe clapeta casetei și s-a duus.

Completări ample referitor la WAV, tu și fratele Alaric vă pricepeți, o să văd ce e pe la pangare, scriu aici ce calitate îmi arată winamp-ul că e, încă nu pot pune CD-ul de la Byzantion pe care l-am luat, că nu am CD-player pe laptop, și nu e chiar cel mai ieftin laptop de pe piață, e de mijloc.

La vremea respectivă nu mi-am dat seama că n-are CD player, mă uitam mai mult la memoria RAM și placa video, nu mi-am dat seama că și muzica e o componentă foarte importantă.

Vreau să văd și ei cât se respectă și ce atenție acordă masterizării, dacă e în studio, dacă au inginer de sunet care prelucrează, a fost vreo 25-30 de lei CD-ul anul trecut să văd ce calitate bagă pe el mp3. sau mai sus.

Acum există CD-playere portabile cu plug-in pt port usb,

Unitate Optică Externă

Dar n-are rost să mai dai bani în plus, se poate pierde, fura, uita undeva, zgâria, scăpa pe jos, expune la apă, încarcă inutil omul.

Vremea CD-urilor va apune, e clar că spre asta ne îndreptăm.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare