Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 22.03.2012, 10:21:17
ralucamaria's Avatar
ralucamaria ralucamaria is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.07.2011
Locație: suceava
Religia: Ortodox
Mesaje: 9
Implicit din pacate

Citat:
În prealabil postat de BogdanF2 Vezi mesajul
Atentatul cu cutitul e 100% adevarat, un dezechilibrat mintal a incercat sa il omoare dar a omorat pe altcineva din greseala. Cu mancarea nu stiu, o fi si ala adevarat...

Bogdan.
da si faza cu otravirea e reala, eram mai demult la Petru voda la bucatarie. o maicuta se pregatea sa-i duca mancarea si eu, care doream doar o binecuvantare de la parintele ma gandisem ca e o ocazie de a intra la el ducandu-i eu mancarea. am rugat-o pe maicuta sa ma lase sa fac acest lucru si ea mi-a spus,, te-as fi lasat dar, dupa ce s-a intamplat numai eu ii duc mancarea, imi pare rau,, atunci am aflat. dar Bunul Dumnezeu are grija dupa cum se vede. eu l-am vazut ultima data pe parintele pe 5 ianuarie anul acesta si sunt bucuroasa ca arata mai intremat cumva in ciuda faptului ca merge mai greu
Reply With Quote
  #22  
Vechi 22.03.2012, 12:04:13
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Sau poate chiar unii din manastire ii mai pun ceva in mancare, ca sa mai atraga ceva atentie cu "Rugati-va pentru parintele Iustin" ca o cam obosit lumea sa-si indrepte privirea incolo dupa atata energie irosita de pomana cu tranta anti-cip si anti-masonerie data pe Internet, coltzul stranelor, scandalTV si conferinte adhoc.
Vai de mine si de noi, nu pot sa cred ca ai scris asa ceva!
Reply With Quote
  #23  
Vechi 17.02.2014, 16:20:09
elena cinca elena cinca is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.02.2014
Mesaje: 1
Implicit primire la manastire

Buna ziua,
As dori sa imi spuneti daca primiti un baiat de 33 ani la mananstire la Petru Voda.
nu isi gaseste locul este urat si indepartat de lume.I-au murit parintii a pierdut casa nu mai are nimic pe aici.Poate la dvs isi va gasi locul.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 17.02.2014, 16:29:33
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Pe forumul nostru, din cate cunoastem, nu exista nici un reprezentant al vreunei manastiri, si chiar de-ar fi, nu e nimeni in masura sa dea un raspuns intrebarii tale. Pentru asa ceva se merge personal, se discuta direct si la obiect, si abia dupa ce se lamuresc anumite lucruri, se trece la o decizie temporara. Da, se poate merge la manastiere (am vazut multi "civili", lucrand in cadrul manastirilor, doar pentru cazare si mancare, si care nu prea iau parte la slujbe, unii casatoriti, altii necasatoriti, si "in probe"), dar pentru a ajunge sa fii "tuns" in monahism, e o cale destul de lunga, la care nu se ajunge usor, decat dupa multe osteneli, supuneri si ascultari.
__________________
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Iubirea de vrajmasi, nu e un sfat, este o porunca! (Parintele Arsenie Papacioc)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Doresc sa ajung la Manastirea Petru Voda mircea.o Generalitati 15 04.02.2013 23:05:08
Cum pot ajunge la Manastirea Petru Voda? Anca20 Generalitati 13 13.09.2012 20:34:29
Manastirea Petru Voda Melchisedec Intrebari utilizatori 2 02.08.2011 17:17:00
Sfanta Mucenita Heruvima de la Man. Petru Voda razvan_m Biserica Ortodoxa Romana 5 11.04.2008 12:56:47
manastirea Petru Voda michaela Stiri, actualitati, anunturi 6 19.01.2008 23:29:29