Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 07.07.2020, 22:26:17
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.879
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Darkanian Vezi mesajul
Cât despre rugăciune, da. M-am rugat mult, așa cum am putut pentru a-mi ajuta Bunul Dumnezeu însă, nu au fost rezulatele la care m-am așteptat. Acum sper că, din ceea ce am vorbit cu părintele și mi-a dat să fac, să fie totul bine și în viitor să pot reuși unde-mi doresc.
Rezultatele vin în timp, nu trebuie așteptat nimic peste noapte, important e să te așezi într-o rânduială de rugăciune, de pocăință și de participare la mersul vieții bisericești, poticneli și ispite vor fi mereu.

Citat:
În prealabil postat de Darkanian Vezi mesajul
Dragi mei, vă mulțumesc foarte mult pentru sfaturile date, chiar de nu m-am găsit în niciunul din acestea. Dar să nu vă aveți vreo apăsare căci, ati dorit să faceți un bine.
Nu cred că nu a fost niciun sfat util, cu o organizare riguroasă și o participare săptămânală la slujbă, poți ajunge să cunoști în 2-3 ani cam toți preoții relevanți de la tine din zonă, începând de la cele mai apropiate lăcașe de cult, până la mănăstiri și parohii mai îndepărtate, căutând să te spovedești la cât mai mulți și să afli mai multe opinii, să vezi care are disponibilitate de discuții, care e mai dedicat în comunicarea cu oamenii.

Doamne ajută! Succes!
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare