Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 11.03.2013, 01:25:54
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CiprianTm Vezi mesajul
Eu am 24 de ani si sunt in aceeasi situatie, dar m-am resemnat :P. Am trecut si printr-o perioada cand am incercat sa fiu "nesimtit" dar tot degeaba, esec dupa esec.
Eu am inceput sa vin la biserica ortodoxa cam de jumatate de an, totusi mi-am dat seama ca problema e la mine, pana nu ma schimb si nu devin un om calumea nu are rost sa caut o sotie pentru ca nu merit.
Decat sa ai o iubita si sa fie o relatie dezastru, mai bine nu ai deloc.
Din cate observ, esti foarte copilaros si nesigur pe tine, incearca sa lucrezi la alea. Generatia asta cu mess/facebook si-a pus amprenta asupra noastra, eu nu am prins chiar din plin dar ce vad acum la tineri e DEZASTRU.
Nu te mai intrista, Dumnezeu stie ce e mai bine pentru tine, poate o sa te calugaresti, poate vine sfarsitul lumii(ca tot suntem in tema :D).
Bucura-te caci ne-a ferit Dumnezeu de multe pacate, si sper sa ne fereasca in continuare, chiar daca ai o mare durere, este o binecuvantare, o sa Ii multumesti mai tarziu :).
Nu e cazul sa te resemnezi la o varsta asa de frumoasa. Nu esti primul care a avut esec in dragoste, toti trecem prin asta si ne este de mare folos, ne maturizeaza, ne ajuta sa ne dam seama ce vrem de la o viitoare relatie. Cel mai corect este ca tu sa fii asa cum simti, sa nu incerci ceva ce nu te reprezinta in ideea ca vei fi mai atragator, mai placut de fete. Iti doresc sa intalnesti o fata deosebita, care sa te iubeasca sincer pentru ceea ce esti, si sa formati o familie fericita!
Reply With Quote
  #32  
Vechi 11.03.2013, 01:40:36
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Eu am fost batjocorit cand am fost in generala de 2 baieti,eram timid,nu vroiam sa le spun parintilor si imi era rusine pana intr-o zi in a 9-a cand am plans muuult pe umarul mamei mele si nu ma puteam opri din cauza asta acum mereu imi amintesc si plang.Imi aduc aminte ca plangeam pe ascuns(inainte de plansul pe umarul mamei),plangeam,ma rugam,plangeam.Fiecare zi era o groaza pentru mine.Fiecare zi de sc;
Ai facut tare rau ca nu le-ai spus parintilor, copiii pot fi extrem de rai cateodata, si daca au o educatie proasta se poarta nepotrivit. Cand eram in generala, aveam un coleg foarte destept, dar timid si in banca lui. Cativa colegi il tot necajeau, ii faceau diverse suparari, erau tare rai, nu prea aveau nici minte la varsta aia si luau asta ca pe o distractie. Dar eram cativa care interveneam si nu ii lasam sa il supere, mai spuneam la diriginte. Nu se schimba prea mult situatia, dar oricum se mai descurajau. Cel mai rau este sa nu se ia masuri din parte adultilor in astfel de cazuri. Imi pare rau ca ai trecut prin asta, incearca sa uiti si sa intelegi ca nu aveau minte sa inteleaga la momentul respectiv ce fac.
Reply With Quote
  #33  
Vechi 11.03.2013, 01:40:44
bob2909 bob2909 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.07.2010
Mesaje: 279
Implicit

Citat:
În prealabil postat de rainrainbow Vezi mesajul
spovedeste te
De ce sa se spovedeasca? Nu a gresit cu nimic. E o trauma si cu greu se poate trece peste asa ceva.
Reply With Quote
  #34  
Vechi 11.03.2013, 04:46:34
Parascheva16's Avatar
Parascheva16 Parascheva16 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.920
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
acum cat sunt adolescent,a si ma mai gandeam sa-mi fac un tatuaj cu un tigru ca ador tigrii sau sa-mi pun un cercel in ureche,dragut,frumos pentru a atrage fetele desi nu e genul meu deloc,nu sunt genul de cocalar..Nu vreau sa ma calugaresc
Cercel? Ce e cu tinerii baieti care in loc sa fie masculini sunt din ce in ce mai feminini? o.o

(fetele serioase nu se uita dupa cercei, ci numai cele stricacioase)
Reply With Quote
  #35  
Vechi 11.03.2013, 09:57:25
Parascheva16's Avatar
Parascheva16 Parascheva16 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.920
Implicit

Te-ai uitat la ce ti-am dat? Sau postez degeaba? :))
Reply With Quote
  #36  
Vechi 11.03.2013, 12:52:45
Pelerin spre Rasarit
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Traim intr-o lume cu valori rasturnate,fara idealuri,unde adolescentii de azi vor fi victimele de maine.Poate gresesc si ei,poate gresim si noi toti, care am trecut printr-o adolescenta mai tulburata si stim cat de usor ajungi pe marginea prapastiei si cat de greu este sa nu cazi definitiv.Sau poate am uitat asta si judecam cu mintea pe care nici noi poate nu am avut-o atunci.Sa stiti ca in aceste timpuri oamenii nu mai simt nevoia de discursuri ci de modele vii.E usor sa alungi si mai greu sa vindeci,mai ales cand confuzia,fronda si incertitudinea il fac pe tanarul din fata ta o tinta atat de usor de judecat.Oare cauzele sunt doar in el sau toti suntem vinovati putin sau mai mult de ce se intimpla?Este atat de usor sa tai dar atat de greu sa legi ranile si cine a trecut prin valtoarea unei adolescente unde parca nu iti gaseai locul,unde nimeni nu te asculta si erai gonit poate pt ceea ce te durea si nu stiai cum sa exprimi,va intelege ce spun.

Este pacat ca Tigrisorul a fost banat si acum poate aceasta lume virtuala este mai buna fara el si fara greselile lui,noi suntem mai buni si am mai scapat de un suflet ce ne tulbura linistea ascetica,isihasta.Oare asa sa fie?Poate ca a gresit atat de grav si atat de repetat incat trebuia gonit.Poate ca fiecare ne-am gonit trecutul din noi si uitam cum eram si noi odata si uitam in patima tineretii cat de usor iei decizii proaste sau reactionezi doar ca sa nu se vada ce simti.Multi inca o mai facem si acuma.Pe mine,va spun sincer,m-a intristat banarea lui,dar poate privesc din perspectiva unuia care a trait tulburarea lui si ma regasesc cumva in zbaterea lui.Sau poate el nu este ceea ce pare si eu traiesc intr-o lume a idealismului falimentar.

Numai bine.
Reply With Quote
  #37  
Vechi 11.03.2013, 13:25:14
Parascheva16's Avatar
Parascheva16 Parascheva16 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.920
Implicit

Sper sa nu fie ceva permanent si sa se intoarca, poate ceva mai calm. :)

Au fost sterse unele topice deschise de el? Cel cu Otelul si parca mai sunt cateva. Oare de ce?
Reply With Quote
  #38  
Vechi 11.03.2013, 21:01:39
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Mie imi pare rau ca a plecat fara sa ii dau datele mele de contact .
Daca are cineva mailul sau Facebookul lui, il rog sa imi trimita un mesaj pe privat.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #39  
Vechi 11.03.2013, 23:25:20
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Pelerin spre Rasarit Vezi mesajul
Este pacat ca Tigrisorul a fost banat (...) Numai bine.
Acuma am vazut; sper ca e o greseala.
Il astept pe Alin sa revina printre noi.

@TigerAvalo9: mai demult am spus cuiva niste cuvinte, pe care am sa ti le spun si tie. Forumul acesta e ca un front ce te caleste si chiar daca-l parasesti , nu e o infrangere, caci exista infrangeri care nu coboara, ci inalta. Mi-a parut bine sa te cunosc. Nu uita ca soarele a rasarit pe strada ta

Last edited by ioanna; 11.03.2013 at 23:53:08.
Reply With Quote
  #40  
Vechi 11.03.2013, 23:55:57
CiprianTm CiprianTm is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.09.2012
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 35
Implicit

@Tiger - am spus intr-un post mai sus ca am 24 de ani :); nu cred ca poti vedea mesajul pe privat daca ai fost banat :)
Sunt curios de ce a luat si rainbow ban :-?
__________________
Iarta-ma, Iarta-ma, Iarta-ma, Dumnezeul meu ! Pentru felul meu firesc, printre oameni cand pasesc, pentru traiul in zadar, Doamne Iarta-ma Tu iar, pentru nevegherea mea, de-a ramane-n voia Ta, pentru tot ce-a fost murdar, Doamne Iarta-ma Tu iar!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare