Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #341  
Vechi 20.11.2017, 21:55:01
simpllu simpllu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Mesaje: 1.796
Implicit

Mesajul unei mame pentru mass-media din România după ce un copil ar fi murit din cauza unui vaccin BCG: „Dacă vreți ca statul să aibă control asupra corpului fiecăruia dintre noi, fiți în continuare ambasadorii tăcuți sau vocali ai dogmei oficiale”

https://www.activenews.ro/stiri-sana...ficiale-147599
Reply With Quote
  #342  
Vechi 20.11.2017, 22:03:03
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de simpllu Vezi mesajul
Ai dreptate. Am încercat să mă limitez doar la știre. Se pare că nu există o altă sursă, decât fratele saccsiv. Am șters link-ul. :)
Io nici numele ala nu l-as pronunta, d'apai sa mai pun un "frate" pe langa :)
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #343  
Vechi 20.11.2017, 22:04:02
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de simpllu Vezi mesajul
Luc Montagnier, profesorul care a descoperit virusul HIV și laureat al premiului NOBEL pentru Medicină, avertizează: Se intră în dictatura vaccinurilor! Cu această vaccinare riscăm să otrăvim puțin câte puțin toată populația care ne va urma

https://www.activenews.ro/externe/Lu...va-urma-147614
Da' parca virusul HIV nu exista, cica e o conspiratie BigPharma :)
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #344  
Vechi 20.11.2017, 22:06:27
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de simpllu Vezi mesajul
Mesajul unei mame pentru mass-media din România după ce un copil ar fi murit din cauza unui vaccin BCG: „Dacă vreți ca statul să aibă control asupra corpului fiecăruia dintre noi, fiți în continuare ambasadorii tăcuți sau vocali ai dogmei oficiale”

https://www.activenews.ro/stiri-sana...ficiale-147599
"Tot mai multe voci contestă pe internet Legea Vaccinării, considerând-o fie o lege nazistă care încalcă drepturi fundamentale ale omului, fie o pârghie pentru susținerea afacerilor industriei farmaceutice, implementarea legii costând bugetul României aproximativ 5 miliarde de euro. "

De unde se vine cu cifrele astea aberante? :)


"O mamă care a crezut în vaccinare. O mamă care și-a ținut în brațe fiica timp de câteva zile. Un copil perfect sănătos, care creștea cu laptele și dragostea mamei. Vaccinul BCG a avut nevoie doar de câteva ore să îi otrăvească trupul."

Asa, conform carui expert medical lucrurile au decurs astfel?

Adica ce expertiza a facut legatura intre BCG si deces?

Nu de alta, dar cam toti sunt vaccinati BCG la nastere si nu mor pe capete din cauza asta.

Cu astfel de "argumente" compromiti un demers care altfel ar fi bun si sustenabil.

Se mira de tacerea altor categorii..pai nimeni cu scaun la cap nu se vrea asociat cu luari de pozitie de pe bazele astea.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #345  
Vechi 20.11.2017, 22:16:00
suslik suslik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.045
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Da' parca virusul HIV nu exista, cica e o conspiratie BigPharma :)
Nu, Aline, cica o fost produs in laborator.
:))
Aiureli capsaloide.
Cand aud de sakxiv sau de ectivniuz, dau la boboci.
__________________
Don't think of yourself as an ugly person. Think of yourself as a beautiful monkey.
Reply With Quote
  #346  
Vechi 20.11.2017, 22:44:05
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Nooo...egzista si ramura care zice ca virusul nu egzista, ca e alta smecherie la mijloc, toxine bla bla bla.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #347  
Vechi 21.11.2017, 22:15:06
simpllu simpllu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Mesaje: 1.796
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Asa, conform carui expert medical lucrurile au decurs astfel?
Adica ce expertiza a facut legatura intre BCG si deces?
Refuzul recunoașterii adevărului nu ține în loc de argument. Necrologul i-a spus că vaccinul ar putea fi cauza, dar că nimeni nu o să recunoască oficial acest acest lucru.

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Nu de alta, dar cam toti sunt vaccinati BCG la nastere si nu mor pe capete din cauza asta.
Faptul că ”nu mor pe capete” nu exclude posibilitatea acelui caz, așa cum a fost relatat.

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Cu astfel de "argumente" compromiti un demers care altfel ar fi bun si sustenabil.
Nu știu ce argumente aștepți de la o mămică care își spune oful, care deși a pierdut un copil în urma vaccinării, nu se declară împotriva vaccinării, ci împotriva obligativității vaccinării. La acea dezbatere s-au adus destule argumente plauzibile de alte persoane, din păcate tu vezi doar partea goală a paharului.

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Se mira de tacerea altor categorii..pai nimeni cu scaun la cap nu se vrea asociat cu luari de pozitie de pe bazele astea.
Asta sună cam așa: sunt prea deștept să mă alătur eu proștilor astora. :)
Reply With Quote
  #348  
Vechi 21.11.2017, 23:24:34
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Necrologul? :)

De la "nu exclude" pana la "a demonstra" e cale lunga.

De unde stii ca l-a pierdut in urma vaccinarii? Dupa cum vezi nu exista nici o dovada in sensul asta. Asa ii place ei sa creada. Iar asta nu-i confera nici o autoritate ci doar submineaza legitimitatea demersului anti-obligativitate.

Oricare ar fi argumentele plauzibile, o chestie gen este exact ca datul cu mucii in fasole.

"Nu obligativitatii vaccinarii pentru ca eu cred ca mi-a murit copilul de la un vaccin "otravitor" desi alte milioane sunt bine mersi si la cateva mii/zeci de mii cel putin vaccinul le-a salvat viata"

Abordata problema din alt unghi, daca vrei sa sabotezi un demers legitim exact genul asta de oameni trimiti sa-l "sustina".
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #349  
Vechi 22.11.2017, 00:21:31
simpllu simpllu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Mesaje: 1.796
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Necrologul? :)
Am uitat să pun niște ghilimele...ea zice ”medicul necrolog”, eu asta înțeleg. Cu siguranță vrea să spună medicul nefrolog. :)

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
De la "nu exclude" pana la "a demonstra" e cale lunga.
Asta în cazul în care refuzăm să recunoaștem adevărul.

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
De unde stii ca l-a pierdut in urma vaccinarii?
Dar tu de unde știi că nu e așa? Doar pentru nu stăpânește bine niște termeni medicali sau pentru că nu abordează corect problema?

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Dupa cum vezi nu exista nici o dovada in sensul asta.
Ba există, problemele au apărut imediat după vaccinare.

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Asa ii place ei sa creada.
În cazul asta este mai în măsură decât tine ce să creadă, chiar dacă discursul ei a scârțâit.

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Iar asta nu-i confera nici o autoritate ci doar submineaza legitimitatea demersului anti-obligativitate.
Deloc...și asta nu ține loc de argument. În cazul asta hai să nu ne mai opunem obligativității pentru că sunt unii care, deși se opun, nu abordează bine problema și fac front comun cu noi.

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Oricare ar fi argumentele plauzibile, o chestie gen este exact ca datul cu mucii in fasole.
Vezi puctul de vedere al lui Varujan Vosganian.
Reply With Quote
  #350  
Vechi 22.11.2017, 00:43:04
suslik suslik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.045
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Necrologul? :)

De la "nu exclude" pana la "a demonstra" e cale lunga.

De unde stii ca l-a pierdut in urma vaccinarii? Dupa cum vezi nu exista nici o dovada in sensul asta. Asa ii place ei sa creada. Iar asta nu-i confera nici o autoritate ci doar submineaza legitimitatea demersului anti-obligativitate.

Oricare ar fi argumentele plauzibile, o chestie gen este exact ca datul cu mucii in fasole.

"Nu obligativitatii vaccinarii pentru ca eu cred ca mi-a murit copilul de la un vaccin "otravitor" desi alte milioane sunt bine mersi si la cateva mii/zeci de mii cel putin vaccinul le-a salvat viata"

Abordata problema din alt unghi, daca vrei sa sabotezi un demers legitim exact genul asta de oameni trimiti sa-l "sustina".
Exact! Punct ochit, punct lovit!

E o veche tactica a satanicelor arte ale guvernarii/dezbinarii celor condusi de care establishment si serviciile secrete, si se pierde in negura vremurilor, fiind practic acelasi lucru cu instinctele viclenesti aparute la specia noastra stralucita in urma Caderii.
__________________
Don't think of yourself as an ugly person. Think of yourself as a beautiful monkey.
Reply With Quote
Răspunde