Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Iudaismul
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #141  
Vechi 29.06.2021, 15:54:00
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Apocalipsa din scriptura nu e nebunia cu care ai venit de la spitalul 9.

Du-te la Biserica sa vezi ce e cu apocalipsa nu te mai innebuni singur
N-am venit eu cu ceva de la mine ci Hristos-Cuvantul a suflat prin Cele 7 Tr.Ap!

Ai vazut lucrarile martistice, minunile, proorociile, pictura, ai vazut incoruptibilitatea, martirajul, rabdarea in temnite comuniste, lupta cu securitatea si cu regimul de trista amintire, ai vazut smerenia, umilinta, viata sfanta, ai vazut Calea cea stramta, ai vazut rugaciunile, cuvintele, invatatura, ai vazut zidirea manastirilor, ai vazut sutele de mii de martori care au multumit caci s-au facut sanatosi de boli incurabile....

Acesti au venit ca niste Trimisi! Pricepe rumegusul din capul tau si paiele din ochiul tau cel drept?

Daca nu poate sau nu vrea atunci păroblema e la tine si nicidecum la mine!

Eu am primit Trambitarile ca un ortodox cinsiti. Tu nu vrei sa le primesti si vrei ca toata lumea sa faca asa ca tine, sa se lepede de Dumnezeu si sa creada in minciuna si necredinta ta. NU SUNT DEMONI, NICI DEMONIZATI SI NU AU PROBLEME! Voi aveti probleme. V-a infectat unii cu rabie si ati ajuns un fel de zombie! Cu voi se intampla ca in filmele americane cu Apocalipsa zombi!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 29.06.2021 at 15:58:43.
Reply With Quote
  #142  
Vechi 29.06.2021, 16:00:02
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
N-am venit eu cu ceva ci Hristos-Cuvantul a suflat prin Cele 7 Tr.Ap!

Ai vazut lucrarile, minunile, proorociile, pictura, ai vazut incoruptibilitatea, martirajul, rabdarea in temnite comuniste, lupta cu securitatea si cu regimul de trista amintire, ai vazut smerenia, umilinta, viata sfanta, ai vazut Calea cea stramta, ai vazut rugaciunile, cuvintele, invatatura, ai vazut zidirea manastirilor, ai vazut sutele de mii de martori care au multumit caci s-au facut sanatosi de boli incurabile....

Acesti au venit ca niste Trimisi! Pricepe rumegusul din capul tau si paiele din ochiul tau cel drept?

!
Am inteles acum

Deci sunteti o colectie de sectari unii nebuni unii demonizati pe unii ii bagati gratuit in oala voastra.

Dar toti sunteti "trimisi".

Deci tu zici ca esti venit de la 9 sau din alta parte nu eu

Hristos nu a suflat prin aia ca tine picati de la 9.

Esti sub tratament pentru psihoza si halucinatii grave hai recunoaste

Avem si noi medici te putem.ajuta.

Poate nu etotul pierdut.

Pricepe tu ca ti-ai pirdut mintile - asta este adevarul. Restul formului a priceput asta.
Reply With Quote
  #143  
Vechi 29.06.2021, 16:48:11
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Am inteles acum

Deci sunteti o colectie de sectari unii nebuni unii demonizati pe unii ii bagati gratuit in oala voastra.

Dar toti sunteti "trimisi".

Deci tu zici ca esti venit de la 9 sau din alta parte nu eu

Hristos nu a suflat prin aia ca tine picati de la 9.

Esti sub tratament pentru psihoza si halucinatii grave hai recunoaste

Avem si noi medici te putem.ajuta.

Poate nu etotul pierdut.

Pricepe tu ca ti-ai pirdut mintile - asta este adevarul. Restul formului a priceput asta.
Nu vezi ca ti se incurca limba in gura si cuvintele si propozitiile in postarile inepte? Nu vezi ca desi raspunzi cu propozitii scurte si alea sunt gresite si incurcate. Nu pricepi ca esti suit in turnul babel si ca urci tot mai sus ca sa sari de acolo in cap? Da-te jos frumos. Nu te autoerija in psihiatrul meu, in duhovnicul meu, in seful meu, in Dumnezeul meu... nu vezi ca esti un autoerijat la butoane exact ca Luxifer? Nu vezi ca judeci, dai sentinte, pui diagnostice, acuzi, lovesti, minti si ca nu te lasi pana nu te autodistrugi ca un kamikaze ce-si torpileaza viata vesnica?

Nu esti capabil de intelegere! Esti decat o flasneta contaminata cu rabie!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #144  
Vechi 29.06.2021, 16:56:53
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Sectare, tu doar repeti ca papagalul "NIP, NIP NIP" si oricine incearca sa et aduca pe calea cea dreapta a BOR isi primeste ... mizeria NIP de la tine.


Sectare vezi-ti putin de capul tau fa un control mental.

Daca merg la duhovnicul tau cu toate elucubratiile astea de pe forum te alunga din biseirca si iti da anatema.


Ia zi-ne si noua unde e duhovnicul tau sa-i facem o intalnire un telefon ceva sa ii aratam minunatia de "ucenic".

Sau tu prizezi pe la "duhovnicii alesi ai nip" dar nu pe la aia rai din ortodoxie ca nu "se pricepe" ???
Reply With Quote
  #145  
Vechi 29.06.2021, 17:39:57
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Sectare, tu doar repeti ca papagalul "NIP, NIP NIP" si oricine incearca sa et aduca pe calea cea dreapta a BOR isi primeste ... mizeria NIP de la tine.
Nu repet, e prins in semnatura Credinta mea. Tu repeti. Tu acuzi. Tu ai iesit cu vidanja si ventilatorul. Eu sunt nevoit sa-ti raspund, sa ma apar, sa marturisesc. Tu lovesti, tu distrugi, eu zidesc, eu construiesc, eu marturisesc Adevarul. Tu minti de ingheata apele!


Citat:
Sectare vezi-ti putin de capul tau fa un control mental.
Pai daca nu-s sectar ci mirean din poBOR si ma faci intruna sectar cine crezi tu ca are nevoie de control mental?

Citat:
Daca merg la duhovnicul tau cu toate elucubratiile astea de pe forum te alunga din biseirca si iti da anatema.
Ce-ti pasa tie de soarta mea? Nu vezi ca esti decat un ipocrit paracios terorist? Du-te la Irineu Bistriteanul! Du-te la Andrei Andreicut. Du-te si arata-le ce scri tu pe forum si ce scriu eu! Te rog!

Citat:
Ia zi-ne si noua unde e duhovnicul tau sa-i facem o intalnire un telefon ceva sa ii aratam minunatia de "ucenic".
Care sa-i aratati? Care voi? Voi-tu-biserica? Ce-ar fi sa-i arati tu duhovnicului tau postarile tale. A, stiu, tu iti esti tie marele duhovnic. De aia nu-ti pasa ce limbaj folosesti. De aia nu-ti pasa cat minti. Nu-i asa?

Citat:
Sau tu prizezi pe la "duhovnicii alesi ai nip" dar nu pe la aia rai din ortodoxie ca nu "se pricepe" ???
Nu vezi ca esti ca bagat in priza sa te desarti pe toate firele de discutie la adresa mea si a Celor 7 Tr.Ap? Deci tu prizezi ceva si arunci pe mine.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #146  
Vechi 29.06.2021, 18:06:12
GMihai's Avatar
GMihai GMihai is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2015
Religia: Catolic
Mesaje: 1.596
Implicit

Dar chiar n-a avut nimeni curiozitatea sa ii vada canalul de youtube ? E linkul chiar in semnatura lui, la vsovivi

Uitati si aici link direct https://www.youtube.com/user/oaiaratacita21
__________________
"If you take the Christian Bible and put it out in the wind and the rain, soon the paper on which the words are printed will disintegrate and the words will be gone. Our bible IS the wind and the rain." Herbalist Carol McGrath as told to her by a Native-American woman.

"Laudato si, mi Signore, per frate Uento
et per aere et nubilo et sereno et onne tempo,
per lo quale, a le Tue creature dài sustentamento"
- Sfântul Francisc de Assisi
Reply With Quote
  #147  
Vechi 29.06.2021, 18:09:26
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GMihai Vezi mesajul
Dar chiar n-a avut nimeni curiozitatea sa ii vada canalul de youtube ? E linkul chiar in semnatura lui, la vsovivi

Uitati si aici link direct https://www.youtube.com/user/oaiaratacita21
Da cine sta sa se uite la toti nebunii?

Pare in sevraj pe canal pare drogat.

Oricum arata ca sectarii aia rusi neingrijiti care repeta nebunii.

Are ochii impaienjeniti.


Da da trebuie sa luptam cu nebunii ca asta care indeamna lumea la nebunii.

Bai moroncele aduna-ti viata ca esti om in yoata firea cu minte de copil.

Rade lumea de tine ca esti nebun ca o faci pe nebunul. Si pe bune dreptate.

Last edited by gpalama; 29.06.2021 at 18:13:28.
Reply With Quote
  #148  
Vechi 29.06.2021, 18:16:30
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Da cine sta sa se uite la toti nebunii?

Pare in sevraj pe canal pare drogat.

Oricum arata ca sectarii aia rusi neingrijiti care repeta nebunii.

Are ochii impaienjeniti.


Da da trebuie sa luptam cu nebunii ca asta care indeamna lumea la nebunii.

Bai moroncele aduna-ti viata ca esti om in yoata firea cu minte de copil.

Rade lumea de tine ca esti nebun ca o faci pe nebunul. Si pe bune dreptate.
In filme chiar sunt ”drogat”... ”prizez” anafura si apa sfintita primita de la preotii din BOR. Ma mai si cuminec din cand in cand dupa ce marturisesc la preot ce am mai gresit lui Dumnezeu de la ultima spovedire.

Pacat ca nu are nimeni rabdare sa urmareasca un filmulet pâna la capat. Ar ramane cu ceva important pentru mantuirea sa.

Credeti in Cele 7 Tr.Ap?

Daca nu credeti intrebati-va serios de ce nu credeti.

Eu cred. Voi nu puteti crede.

Va spun eu de ce eu pot crede, pentru ca eu am cititit! De aia cred, am citit, am ascultat mesajele audio. Am auzit pe film chiar vocea lui Arsenie Boca.

Cine nu citeste n-are cum crede!.. degeba asteapta minuni si semne sau invoiri de la duhovnici.
”Cine cauta gaseste si cine bate i se deschide!”

Va e lene? Abea apoi avem ce sta de vorba!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 29.06.2021 at 18:22:20.
Reply With Quote
  #149  
Vechi 29.06.2021, 18:25:07
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Au cautat pe dracu si l-ai gasit.

Sau te-a gasit el.

Te impartasesti nespovedit.

Penttu ca degeaba te duci la imparrasit daca nu le spui alora si nu le explciit ca esti sectar.

Nu ai cum sa te imoartasesti cat timp nu le arati "cufereala" de pe forum.

Pentru mantuire? E o cufereala ordinara ce zici

Bai mosnegele nu ti-a explicat nimeni ca esti unafara bisericjj
Reply With Quote
  #150  
Vechi 29.06.2021, 18:43:02
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Au cautat pe dracu si l-ai gasit.

Sau te-a gasit el.

Te impartasesti nespovedit.

Penttu ca degeaba te duci la imparrasit daca nu le spui alora si nu le explciit ca esti sectar.

Nu ai cum sa te imoartasesti cat timp nu le arati "cufereala" de pe forum.

Pentru mantuire? E o cufereala ordinara ce zici

Bai mosnegele nu ti-a explicat nimeni ca esti unafara bisericjj
Ba mi-a explicat un raspopit, un incompetent, un hulitor de Dumnezeu si de Preasfnta Fecioara Maria, un huligan ce umbla cu vidanja si cu ventilatorul!

Crede-te tu pe tine si asculta tu de tine-biseraca mitomana.

Eu ascult de Dumnezeu, de sfinti si de preoti! Ok?

Tu chiar crezi ca nu stie Dumnezeu ce scriu pe forum? Crezi ca nu stie Dumnezeu pe cine marturisesc, in Cine cred?

Te dovedesti de necredincios, de ateu.

Stie duhovnicul tau ce postezi?.. caci Dumnezeu stie!
Simte si vede cum Îl palmuiesti la fiecare postare!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 29.06.2021 at 18:45:20.
Reply With Quote
Răspunde