Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Morala Crestina
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #23  
Vechi 03.02.2017, 22:32:30
Lancelot Lancelot is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.01.2017
Mesaje: 545
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Lancelot poate nu mai inteles,dar in zi de azi cand fiecare scrie ce vrea pe Net,as vrea niste surse si daca ai avea niste carti citite ca surse, ar fi si mai bine.Eu cred mai mult in carti decat in surse de pe Net.
Daca ai stii unii amarati ce scriu si de Gandhi, ca a fost homosexual.Daca spuneau asta acum vreo 80 de ani cred ca ii omorau cu pietre pe aia,nicicare nu aveau obrazul sa spuna asta cat a trait.Dupa se poate orice.Si pe Net cu atat mai mult.
nu mai stau sa caut, nu tin neaparat sa ma crezi pentru ca mie mi-a placut personalitatea lui mandela, mai ales in anii in care a refuzat eliberarea conditionata. sunt sigur ca exista o gramada de surse pe net care trateaza corect perioada de dinainte de arestare, perioada in care a condus lupta armata, cum ii zicea el, impotriva albilor si a negrilor considerati colaborationisti.

ps.gandhi o fi fost el pacifist, dar cand ma gandesc ca statea inconjurat de zeci de femei care nu aveau ca grija decat balonarile si constiparile lui ma cam ia cu lehamite...
Reply With Quote
 

Tags
adevar, adevarata credinta, libertate

Thread Tools
Moduri de afișare