Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 29.06.2010, 23:27:17
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Arrow Rămas bun! Sa ne vedem la Poarta Raiului!

De multe ori am spus pe diferite threaduri ca nu mai scriu pe forum, dar tot am scris, insaam decis acum, sa imi iau ramas bun de la toti de pe forum, sa va multumesc pentru ca m-ati primit intre voi, si va rog sa ma iertati pentru toate cate v-am suparat: cu mandriile si incapatanarile mele, sau cu cuvintele aspre si pline de ravna, sau cu tot ce v-am nemultumit! Am incarcat pe cat am putu si m-a luminat Dumnezeu si Sf.Nectarie sa va ajut pe fiecare in parte, asa cum sunt eu, si nu un alt George!
Contul nu il sterg, cine vrea sa vada cele trei albume pe pagina de profil, le poate vedea - Sfantul Nectarie din Eghina, Muntele Athos, si Icoane facatoare de minuni din Muntele Athos, imagini facute de mine personal si nu luate de pe internet!

Am multi prieteni aici, le cer iertare pentru ca nu voi mai intra pe acest forum, dar sa nu uite niciunul ca ii pomenesc la nesmeritele mele rugaciuni pe fiecare in parte, rugand Bunatatea lui Dumnezeu si a Sfintilor pentru fiecare, pentru care nedajduiesc ca Se va milostivi si de mine Dumnezeu!!!

Sa na intalnim la Poarta Raiului! Amin!
__________________
Reply With Quote
  #2  
Vechi 29.06.2010, 23:44:15
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Îmi pare rău că plecați. Tocmai dv, care aveați atâtea de spus. Pe de altă parte, știu că sunt atâtea de făcut și că Dumnezeu vă îndeamnă să duceți alte sarcini spre gloria Lui.

Drum bun și rugați-vă pentru noi !
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote
  #3  
Vechi 29.06.2010, 23:54:04
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit

imi pare rau ca ne parasiti. aveam nevoie cu totii in continuare de sfaturile si invataturile dumneavoastra. Dumnezeu si sf. nectarie sa va aiba in paza. sa nu uitati: NIHIL SINE DEO.
__________________
NIHIL SINE DEO!

Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie, mare facatorule de minuni!!!

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, mantuieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 29.06.2010, 23:58:12
eucred's Avatar
eucred eucred is offline
Member
 
Data înregistrării: 19.11.2009
Locație: ***
Religia: Ortodox
Mesaje: 83
Implicit

Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
De multe ori am spus pe diferite threaduri ca nu mai scriu pe forum, dar tot am scris, insaam decis acum, sa imi iau ramas bun de la toti de pe forum, sa va multumesc pentru ca m-ati primit intre voi, si va rog sa ma iertati pentru toate cate v-am suparat: cu mandriile si incapatanarile mele, sau cu cuvintele aspre si pline de ravna, sau cu tot ce v-am nemultumit! Am incarcat pe cat am putu si m-a luminat Dumnezeu si Sf.Nectarie sa va ajut pe fiecare in parte, asa cum sunt eu, si nu un alt George!
Contul nu il sterg, cine vrea sa vada cele trei albume pe pagina de profil, le poate vedea - Sfantul Nectarie din Eghina, Muntele Athos, si Icoane facatoare de minuni din Muntele Athos, imagini facute de mine personal si nu luate de pe internet!

Am multi prieteni aici, le cer iertare pentru ca nu voi mai intra pe acest forum, dar sa nu uite niciunul ca ii pomenesc la nesmeritele mele rugaciuni pe fiecare in parte, rugand Bunatatea lui Dumnezeu si a Sfintilor pentru fiecare, pentru care nedajduiesc ca Se va milostivi si de mine Dumnezeu!!!

Sa na intalnim la Poarta Raiului! Amin!

Am convingerea ca ai luat o decizie intelepta si iti doresc ca viata sa iti rezerve cat mai multe prileje de a te apropia de cele sfinte si dragostea catre D-zeu sa se intareasca pe zi ce trece.Eu te imbratisez cu mult drag si iti doresc toate bune si frumoase.
Doamne ajuta!
__________________
,,-Doamne, n-am timp!"
am spus supărat,
uitând vinovat
că Tu mi l-ai dat!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 29.06.2010, 23:59:40
Scotianul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Mergeti cu bine! Cel de Sus sa fie mereu alaturi de dvs.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 30.06.2010, 00:01:07
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
am decis acum, sa imi iau ramas bun de la toti de pe forum (...)

Sa na intalnim la Poarta Raiului! Amin!
Dumnezeu sa-ti binecuvanteze sufletul si pasii pe calea Adevarului. Iarta-ne pentru rautatile noastre. Stiu ca uneori spiritele s-au incins si te-am mahnit, poate ai oftat, poate n-ai dormit pentru o vorba spusa nelalocul ei. Iarta-ne prostia si roaga-te pentru noi, cei rataciti pe acest forum care se vrea o cale spre... mantuire!...
Nu cred ca am fost pentru tine un "om bun" cum nu cred ca sunt pentru nimeni, dar in sufletul meu... m-am straduit!... Tu pomeneste-ma pe numele meu real: Culai

Doamne-ajuta!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 30.06.2010, 00:01:19
Daniel777 Daniel777 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.721
Implicit

O decizie pe care am sa o iau si eu intr-o zi.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 30.06.2010, 00:07:18
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Geo, nu stiu motivele tale de a pleca, probabil sunt intemeiate si te-ai gandit bine. Imi pare doar rau ca pleci. Intotdeauna va fi nevoie de oameni ca tine pe aici. Dar, cum spunea si Daniel, toti avem o vreme cand intram pe un forum si o vreme cand plecam...
Mergi in pace si sa ramai credincios in orice circumstanta, oricat de fericita sau ostila ar fi ea!
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote
  #9  
Vechi 30.06.2010, 00:12:05
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citind cele scrise de tine George mi-au dat lacrimile căci mi-am adus aminte de o postare de a ta pe un topic deschis de mine despre copilărie.
Ne vei lipsi.
Cred că mergi să-ți urmezi destinul și mă bucur pentru tine că ai ales calea cea bună.Îți doresc ca Dumnezeu și Bunicuțul tău iubit Sfântul Nectarie să te ocrotească pe calea îngustă dar sigură pe ți-ai ales-o.
Știu că te vei ruga pentru noi până ce ne vei uita.
Să ai multe bucurii duhovnicești .
Domul să fie cu tine.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 30.06.2010, 00:26:28
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Daniel777 Vezi mesajul
O decizie pe care am sa o iau si eu intr-o zi.
Decizia lui Geo , e o pierdere reală pentru acest forum ! ! ! Să sperăm că Geo va scrie pentru site ! Mulțumim Geo pentru bunătatea și răbdarea ta ! Să fi binecuvântat !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cu si despre muzica... sfaturi, pareri, orice, sa vedem xanixade Generalitati 86 10.02.2015 08:14:02
sa ne vedem la poarta raiului! lore86 Generalitati 11 31.08.2010 21:29:54
Scrisori deschise a unuia ramas in tara si a unui emigrant patinina34 Generalitati 27 02.02.2010 12:36:48
Despre frumusetile Raiului glykys Generalitati 42 11.11.2009 12:21:10
Mama a murit, dar in locul ei a ramas Biblia BotosRemusEmilian Generalitati 0 20.04.2008 15:09:35