Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #751  
Vechi 02.12.2013, 22:56:47
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bogdan81 Vezi mesajul
Nu exista teroristi arabi?
Serios? Inseamna ca in avioanele alea care au intrat in turnurile gemene era mama.
Tu spui numai prostii ma baiete.
Pai daca americanii nu cumparau petrol de la arabi, arabii mureau de foame.
Ca ce mancau, petrol ? Mananca tu petrol.
Ca americanii au luat petrolul pe bani, nu gratis.
Mai lase-ne cu prostiile tale.
Dap, ai dreptate, arabii mureau de foame si noroc cu americanii. Apoi arabii satui s-au urcat in avioane.
Dar daca americanii ar fi platit pretul corect de fiecare data ? Daca in loc sa corupa guverne si sa le rastoarne pe cele care nu s-au lasat corupte ar fi platit asa cum ar trebui sa plateasca de fiecare data ? Daca s-ar fi dus acasa la ei sa-si vada de treaba ? Daca nu ar mai da spagi nici la noi si i-ar lasa pe oameni in pace ? Daca si politicienii nostri ar considera ca-s mai importanti romanii decat companii ca Chevron care le dau spaga ?
Daca nu s-ar mai aseza in genunchi in fata puternicilor planetei ?
  #752  
Vechi 02.12.2013, 23:29:47
bogdan81 bogdan81 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.05.2011
Mesaje: 1.270
Implicit

Asa asa, pune placa cu nationalismul.
Da-i inainte cu lozincile.
  #753  
Vechi 02.12.2013, 23:32:29
bogdan81 bogdan81 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.05.2011
Mesaje: 1.270
Implicit

Care guverne care nu s-au lasat corupte?
Guvernul lui Saddam Husein ?
Care guverne?
Eu cred ca tu ai luat-o rau pe aratura.
  #754  
Vechi 02.12.2013, 23:39:39
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bogdan81 Vezi mesajul
Care guverne care nu s-au lasat corupte?
Guvernul lui Saddam Husein ?
Care guverne?
Eu cred ca tu ai luat-o rau pe aratura.
Nu am luat-o asa am fost mereu. Nu am crezut nici in URRS campionul pacii e, nu pot sa cred nici in Uniunea Sovietica Aialalta.

Citeste si tu ce s-a petrecut de-a lungul sec XX in lumea araba. Chiar si despre Saddam. Chiar si despre Ben Laden ala. Si lasa-ma pe aratura, mergi tu pe drumul drept si larg pe care ti l-au construit astia.
  #755  
Vechi 02.12.2013, 23:43:31
bogdan81 bogdan81 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.05.2011
Mesaje: 1.270
Implicit

Discutia nu are nici un sens.
Dupa cum nici comparatia absolut stupida intre SUA si URSS.
Daca tu vrei sa aberezi, abereaza cat te tin puterile.
In rest, toate bune.
  #756  
Vechi 03.12.2013, 01:18:25
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bogdan81 Vezi mesajul
La fel cu conflictul arabo-israelian vechi de cand lumea si unde teroristii arabi se detoneaza in autobuze sau restaurante omorand zeci de oameni.
Astea NU sunt conflicte pentru petrol.
Eu nu zic ca nu o juca si petrolul vreun rol dar nu se poate generaliza.
De fapt, in Israel, la inceput, evreii faceau acte teroriste. Si nu doar impotriva palestinienilor, ci mai ales impotriva britanicilor. Un astfel de act terorist, facut dupa al doilea razboi mondial, in care au murit 91 de oameni, in special militari britanici, a dus la retragerea britanicilor si lasarea tarii pe mana evreilor, care si-au declarat independenta.
Stim acum ca SUA, sub pretextul luptei contra impotriva comunismului, au impus si sustinut regimuri dictatoriale, mai cunoscute fiind cele din America de Sud (Argentina, Chile, etc.). De asemenea, tot SUA a sustinut si pe extremistii musulmani, pentru ca acestia se opuneau regimurilor comuniste. De fapt ei i-au inarmat si ajutat. Se stie ca SUA, de exemplu, a sprijinit Irakul si pe Saddam in razboiul cu Iranul, de aceea Iranul are si acum resentimente fata de ei.
  #757  
Vechi 03.12.2013, 05:44:21
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
De fapt, in Israel, la inceput, evreii faceau acte teroriste. Si nu doar impotriva palestinienilor, ci mai ales impotriva britanicilor. Un astfel de act terorist, facut dupa al doilea razboi mondial, in care au murit 91 de oameni, in special militari britanici, a dus la retragerea britanicilor si lasarea tarii pe mana evreilor, care si-au declarat independenta...
Pe cuvântul tău? Tu chiar crezi ce-ai scris?
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
  #758  
Vechi 03.12.2013, 10:05:35
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Pe cuvântul tău? Tu chiar crezi ce-ai scris?
Nae, ti-a murit gugalul? Ironia ar trebui sa aiba la baza ceva cunostinte, altfel se intoarce impotriva celui ce a facut-o, dovedind nestiinta lui. Sau lenea, pentru ca in cateva minute poti afla o informatie.
Caut eu si pentru tine: "Pe data de 22 Iulie 1946, Irgun-ul (condus de Menahem Begin) detonează o bombă artizanală de 350 kg de explozibil în hotelul Regele David din Ierusalim, sediul Cartierului General britanic în Palestina mandatară, unde erau cazați mulți ofițeri britanici. Victimele atentatului au fost 91 de morți (28 britanici, 41 arabi, 17 evrei și 5 de alte naționalități) și 45 de răniți. În urma acestui atentat Regatul Unit se retrage din Palestina, returnând mandatul Organizației Națiunilor Unite.
După retragerea britanică, Irgun devine un partid politic, iar Haganah e transformată în Țahal (Forțele Armate Israeliene)."
  #759  
Vechi 03.12.2013, 10:58:50
Barsaumas
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Dap, ai dreptate, arabii mureau de foame si noroc cu americanii. Apoi arabii satui s-au urcat in avioane.
Dar daca americanii ar fi platit pretul corect de fiecare data ? Daca in loc sa corupa guverne si sa le rastoarne pe cele care nu s-au lasat corupte ar fi platit asa cum ar trebui sa plateasca de fiecare data ? Daca s-ar fi dus acasa la ei sa-si vada de treaba ? Daca nu ar mai da spagi nici la noi si i-ar lasa pe oameni in pace ? Daca si politicienii nostri ar considera ca-s mai importanti romanii decat companii ca Chevron care le dau spaga ?
Daca nu s-ar mai aseza in genunchi in fata puternicilor planetei ?
Iuliu, in chestiunea asta iti dau totala dreptate. Eu tot scriu peste tot despre cit de multe crime au facut "spalacitii", si ca omenirea si natura vor respira usurate, macar citeva decade sau secole, cind capitalismul "democrat" (!!!!???) si uniunea satanica americana se vor fi dus naibii, adica la tatal lor care este in Iad.
Daca lucrurile ar sta cum zici, ehei...omenirea ar fi mai aproape, fie si cu citiva nanometri, de Rai. Din generatiile tinere s-ar mai ridica niste Papacioc, Boca, Lacatusu, Iustin, etc.
Asa cum stau lucrurile acum, gonim cu multi parseci pe secunda spre Iad. Si se pare ca e cum zic eu: omul a cazut cu mult mai jos decit animalele. Niste oi ar fi mai alerte in fata pericolului macelarului, decit noi, "cununa (de spini) a Creatiei", in fata neocomunismului global, acest sistem-zombie, mort in 1989 si pe cale sa iasa din cripta spre a face macel. Fara mina intinsa de Dumnezeu spre mantuire, acum mii de ani, omul ar fi cazut mai jos si decit demonii. Deocamdata, niste romani care tac cind cineva e agresat/jefuit in autobuz pot lua lectii de la o turma de bivoli afriacani, care gonesc leii pusi pe halit vitei.
Daca am fi un popor cu coloana vertebrala (se pare cam am ramas la notocord!)a m face citeva lucruri: aruncat de la cirma tarii direct in inchisoare politicienii corupti si interlopii (bine, astia sunt termeni intersanjabili), cultivat abstinenta si castitatea indeosebi in generatia tinara, si exterminat total garnizoanele americane, in cazul in care ar fi refuzat sa plece. Unii de p-aici pe forum, poate au uitat ca trupele sovietice, alea mult hulite dupa 1989, au plecat in liniste si definitiv in 1958. Se pare ca suboamenii yankei "are here to stay". Nu-i nimic, se poate ramine si intr-un mormint. Pe vesnicie. Ah, am uitat: spalacitii prefera incinerarea.
  #760  
Vechi 03.12.2013, 11:14:50
andra_v andra_v is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.02.2009
Mesaje: 208
Implicit

Revenind la actel;e biometrice, sistemul comporta numeroase erori. Nu putini lucratori din sistemul de securitate al companiilor medicale private sau client aia acestora s-au plans de serviciile extreme de precare oferite de catre operatorii medicali sub aspectul asigurarii securitatii si a confidentialitatii datelor din system. Sub avcest aspect, deosebit de sugestim mi s-a parut un articol din The Washington Post intitulat chiar "Plaga web". Trebuie subliniat faptul ca editorul sus-mentionat nu manifesta nici o obiectie referitoare la planul lui Obama imn sine de extindere a asigurarilor de sanatate pentru intreaga populatie Americana, singura chestiune pusa in discutie fiind capacitatea reala a sistemelor electronice de monitorizare de a oferi servicii de calitate in domeniul sigurantei cetateanului asigurat.

http://www.washingtonpost.com/nation...y.html?hpid=z1
__________________
Andreea Stefan, ranita in incendiul de la Clubul Colectiv are nevoie de ajutorul nostru. http://inliniedreapta.net/jurnal/ape...ndreea-stefan/
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce spuneti de actele biometrice? Daniel777 Stiri, actualitati, anunturi 107 11.10.2010 23:02:47
Despre absurditatea cu pasapoartele biometrice mihailt Generalitati 50 30.09.2009 18:22:02
Ce se incearca cu actele biometrice? mihailt Generalitati 0 15.07.2009 02:30:05
Hotararea Sinodului Bisericii Ortodoxe de Stil Vechi referitor la actele biometrice bunicu Stiri, actualitati, anunturi 2 24.03.2009 11:20:37
Despre actele de identitate electronice si intimitate BogdanF2 Generalitati 0 26.01.2009 20:23:30