Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 12.04.2010, 19:25:03
Irina-Magdalena's Avatar
Irina-Magdalena Irina-Magdalena is offline
Member
 
Data înregistrării: 20.12.2009
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 35
Implicit

Draga Andra,

Marturisesc ca ma surprinde in mod deosebit de placut maturitatea cu care gandesti si cu care actionezi. Se vede ca iti iubesti mult sora si esti un copil bun, sensibil si bine crescut. Cinste tie si parintilor tai! Eu la varsta ta nu aveam atata responsabilitate si atata grija pentru aproapele. Ca sa nu mai vorbesc de preocupari legate de religie sau biserica lui Hristos (nu aveam acces la Internet, nu vazusem inca un computer si prin urmare nu citeam sau postam pe site-uri crestin orthodoxe :) )

Problema cu care se confrunta sora ta e foarte serioasa si din pacate va va afecta toata familia. Asa cum spunea si Elena va trebuie multa tarie sufleteasca, multa credinta si nadejde in Domnul nostru Iisus ca sa treceti cu bine prin aceasta incercare. E o boala grea.. Insa tu lupti cu multa dragoste si cu sufletelul tau curat si nu se poate ca Domnul Iisus si Preacurata sa nu vada si sa nu se indure de voi.
Fii mereu langa sora ta, fizic sau cu rugaciunea, si ajut-o dupa puterile tale. Dumnezeu sa te intareasca pe tine si pe ea! Si Maica Domnului sa va vegheze mereu!

Sa-mi spui, te rog numele vostru de botez, ca sa va pomenesc in ceasurile rugaciunii.
Si daca ai nevoie de ajutor, de orice fel, sa nu eziti sa scrii in continuare aici. In mod sigur vei primi sprijin (si nu ma refer doar la mine, draga Andra, ci si la ceilalti forumisti.. aici am intalnit si eu oameni cu inima buna si cuvant de alinare la vreme de necaz).
__________________
Doamne miluieste!
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nevoie de ajutor urgent Mtcrysty17 Generalitati 34 13.02.2011 10:04:53
Ajutor Urgent gmariusg Generalitati 21 28.09.2010 19:03:57
ajutor urgent padrevicentiu Generalitati 4 08.07.2010 14:19:58
Nevoie de ajutor urgent costel Umanitare 3 12.01.2009 19:00:58
AJUTOR URGENT roxanica Generalitati 5 27.12.2007 13:09:05