Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #171  
Vechi 07.06.2010, 16:32:44
Mihailc Mihailc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2008
Mesaje: 3.181
Implicit

Acum, probabil, ar trebui să slobozim 200 de postări pline de indignare.
Eu zic să nu mai publicați link-uri spre apologeticum. Prea mult scandal din nimic pe blogul ăla!
Reply With Quote
  #172  
Vechi 07.06.2010, 17:57:53
Marius247's Avatar
Marius247 Marius247 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.05.2010
Locație: Strainatate
Religia: Ortodox
Mesaje: 13
Implicit baga permisul cateva secunde intr un cuptor cu microunde

sarbii au refuzat aceste pasapoarte,noi de ce le-am acceptat?
De ce nu se face un referendum,dezbatere,conferinta nationala cu toti clericii?

...cat despre cei care se ascund in spatele "ascultarii" de Preanefericitul Daniel, gen Alupei etc...sa fie sanatosi...
...un pacatos
Reply With Quote
  #173  
Vechi 07.06.2010, 18:03:59
Jane Says Jane Says is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.02.2010
Locație: KooKooLand
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.091
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Marius247 Vezi mesajul
sarbii au refuzat aceste pasapoarte,noi de ce le-am acceptat?
De ce nu se face un referendum,dezbatere,conferinta nationala cu toti clericii?

...cat despre cei care se ascund in spatele "ascultarii" de Preanefericitul Daniel, gen Alupei etc...sa fie sanatosi...
...un pacatos
Ce pasapoarte au refuzat, ca eu am un prieten sarb care era fericit ca-si facuse pasaport nou cu cip cu care poate circula in UE.
__________________
„Ca o carpa lepadata toata dreptatea noastra” (Is 64,5)
Reply With Quote
  #174  
Vechi 07.06.2010, 19:05:13
Fane54 Fane54 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2010
Mesaje: 1
Implicit Simboluri si date despre antihrist!

Domnul sa va ajute si sa ma iertati ca intervin! Reproduc un capitol din cartea,,Cuviosul Paisie Aghioritul.Marturii ale inchinatorilor" , o carte scrisa de Nicolae Zurnazoglu despre aceste semne anticrestinesti.

,,Simeoforidis Dimitrie, Ptolemaida


In anul 1993, in Joia mare, am mers la Parintele Paisie impreuna cu un prieten de- al meu, Atanasie.Pe cand ne indreptam spre Uranopolis, am discutat diferite subiecte.La indemnul meu de a folosi aceasta vizita in scop duhovnicesc si de a-si deschide inima in fata Staretului, Atanasie s-a impotrivit, zicand-mi:
- Eu nu intru in cursele religiei.
- Sunt de acord, i-am spus eu ca sa-l mai ilinistesc.Si eu credeam inainte tot astfel,insa atunci cand am vorbit pentru prima oara cu un duhovnic,stii ce-am simtit? Ca ies...din cursa.

Cand am ajuns la Coliba Staretului,am vazut ca inchinatorii erau captivati de cuvintele lui.incat nu ne-au observat cand am ajuns acolo.Urmarind discutia, am inteles ca subiectul acesta era introducerea, nu intamplatoare, a diferitelor simboluri masonice pe bancnote, cum ar fi: cele doua triunghiuri, strangerea de mana si sarpele care isi mananca coada, de pe bancnota de 500 de drahme.Multi inchinatori aflati acolo au aratat ca cei 3 de zero care se intretaie, de pe banconta de 500 de drahme, formeaza numarul 666.Atunci Staretul Paisie a raspuns urmatoarele:<< cand a iesit bancnota de 5000 de drahme s-a facut un mare scandal pentru numarul 666 pe care il avea pe ea.Dupa mult timp s-a descoperit ca aceasta bancnota avea reprezentata pe ea o scena in care diavolul statea sprijinit pe un pod si era imbracat in rasa.In fata lui, printre pietrele raului se vad 3 aureole, care apar, chipurile ca niste pietricele.Ca si cum ar fi 3 sfainti care se inchina pana la pamant si pe care ii vezi din spate>>. Atunci 2-3 inchinatori au ripostat, spunand ca de vina e Ministerul Finantelor si mai ales ministrul Finantelor, care ingaduie astfel de lucruri.Si astfel s-a creat putina zarva intre noi.
- Ascultati putin! ne-a spus Staretul.Nu este de vina ministrul Finantelor.Intr-un anume fel, el nici macar nu a stiut despre aceasta.Unul dintre cei care au planuit aceasta a introdus-o din motive pe care el le stie., fara ca ceilalti sa ia aminte.In cele mai multe dintre mecanismele de stat au intrat astfel de oamanei si, prin simboluri , ii instiinteaza pe colegii lor de pretutindeni ca acolo toate sunt in regula.
- Gheronda, explicati-ne mai bine! spuse unul dintre inchinatori.
- Bre binecuvantatule, nu ati inteles? Cand un evreu, care locuieste in Australia, de plida, sau in alta parter, vede bancnota unei tari, cauta sa vada simbolurile lor.Iar atunci cand le vede, prinde curaj, caci zice:<< in aceasta tara lucrurile sunt sub control.Este bine>>. Ati inteles de exista astfel de simboluri.Haide acum plecati!


Intr-o alta carte ,Cipurile spion( scrisa de data aceasta de 2 femei- Katherine Albrecht si Liz McIntyre), ni se descrie modul in care marile corporatii si guvernele planuiesc sa ne urmareasca fiecare miscare prin RFID-Identificarea prin frecventa radio). Cartea contine un motto al lui C.S. Lewis:,, Cu totii ne dorim progresul...(dar) daca te afli pe drumul gresit, progresul inseamna sa te intorci si sa o iei in sens invers, pe calea dreapta: si, in acest caz, omul care se intoarce cel mai repede este cel progresist...Noi ne aflam pe drumul gresit.Si, daca asa stau lucrurile, atunci trebuie sa ne intoarcem.A te intoarce este cel mai rapid mod de a inainta.""

Domnul si ajutorul duhovnicesc sa va ajute!
Reply With Quote
  #175  
Vechi 07.06.2010, 19:51:23
Marius247's Avatar
Marius247 Marius247 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.05.2010
Locație: Strainatate
Religia: Ortodox
Mesaje: 13
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jane Says Vezi mesajul
Ce pasapoarte au refuzat, ca eu am un prieten sarb care era fericit ca-si facuse pasaport nou cu cip cu care poate circula in UE.
partea cu sarbii a ramas in templum... sunt responsabil doar pt partea cu Prea(ne)fericitul...oricum am tot respectul pentru sarbi...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Pr Iustin Parvu ana-maria Mari Duhovnici si predicile lor 71 06.12.2011 00:20:28
parintele iustin parvu dana-v Diverse Sarbatori 0 04.04.2010 23:00:15
Iustin Parvu spinum Intrebari utilizatori 3 10.03.2010 17:09:06
Parintele Iustin Neagu madalinutza Preotul 7 10.03.2008 19:50:55
Parintele Iustin michaela Stiri, actualitati, anunturi 0 02.04.2006 22:38:34