Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 31.01.2013, 12:11:55
bebitza17
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit interpretare vis

Buna ziua...am visat aseara ca ma strangea cineva de gat si nu mai puteam respira, simteam ca ma innec, incepeau sa imi curga lacrimile si strigam "mama, mama".Visul parea asa de real incat chiar am crezut ca o sa mor in acel moment dar m-am trezit si m-am uitat in camera si mi-am revenit cand am vazut ca nu se intampla nimic rau. Dar parca totusi visul era prea real.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 31.01.2013, 12:48:25
Cornel Urs's Avatar
Cornel Urs Cornel Urs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.05.2012
Locație: Miercurea Ciuc - Harghita
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.621
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bebitza17 Vezi mesajul
Buna ziua...am visat aseara ca ma strangea cineva de gat si nu mai puteam respira, simteam ca ma innec, incepeau sa imi curga lacrimile si strigam "mama, mama".Visul parea asa de real incat chiar am crezut ca o sa mor in acel moment dar m-am trezit si m-am uitat in camera si mi-am revenit cand am vazut ca nu se intampla nimic rau. Dar parca totusi visul era prea real.
daca te strangea cineva de gat, e posibil sa fie un atac demonic (sunt frecvente astfel de cazuri).
Reply With Quote
  #13  
Vechi 31.01.2013, 20:19:07
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Cornel Urs Vezi mesajul
daca te strangea cineva de gat, e posibil sa fie un atac demonic (sunt frecvente astfel de cazuri).
Din profetia Profetului de Carton citire.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 31.01.2013, 20:23:10
Noiembrie's Avatar
Noiembrie Noiembrie is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.01.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 165
Wink

Citat:
În prealabil postat de Cornel Urs Vezi mesajul
daca te strangea cineva de gat, e posibil sa fie un atac demonic (sunt frecvente astfel de cazuri).
Si pe vecina mea o strangea ceva de gat in vis! Ulterior s-a dovedit ca are nu stiu ce cu tiroida!
Reply With Quote
  #15  
Vechi 06.02.2018, 21:32:53
miristoica miristoica is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.02.2018
Mesaje: 1
Implicit Interpretare vis

Buna seara, as dori o parere din partea voastra.
M-a sunat mama in seara asta si mi-a zis ca unchiul meu m-a visat ca am ajuns acasa cu masina murdara, imbracata in negru si cu un hârleț (scula de la tara cu care se face gropi in pamant) in masina.
Oare ce ar putea insemna ?
Multumesc
Reply With Quote
  #16  
Vechi 07.02.2018, 18:16:20
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

se pare ca barbatii, mai ales cei intre 30 si 40 de ani, au uneori vise premonitorii sau deconspirative, s-a prins ca esti mafioata si o sa ai parte de ceva actiune zilele urmatoare.
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 15.04.2018, 20:51:13
MonicaC MonicaC is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2018
Mesaje: 1
Implicit Vise, deja-vu si " lumea nevazuta"

Cand dormim se intampla urmatoarele lucruri extraordinare:

1. Dumnezeu ne arata viitorul ( de aici si senzatia de deja-vu si visele premonitorii) si in acelasi timp facem salturi si in trecut;
2. Ingerii si Dumnezeu ne spun informatii corecte atat stiintifice cat si religioase -de exemplu cum a creat Dumnezeu Universul, clasificarea demonilor, anatomie umana, cosmologie, optica, etc. ( ce vedeti la TV sunt multe din ele minciuni, aberatii, info incomplete, etc.);
3. Ingerii buni ne iau in trupul lor si ne plimba prin Rai, prin Univers ( si in acelasi timp ne spun info importante pe care le-am exemplificat la punctul 2)

Motivele pentru care visele sunt ciudate, fara sens etc sunt urmatoarele:
1. De cele mai multe ori cei rai ne rastalmacesc visele ca nu cumva sa vedem viitorul si sa revedem trecutul si sa stim ca avem aceste abilitati. Le mai scapa totusi cateva elemente de viitor si/sau trecut. Daca sunteti atenti la vise o sa vedeti elemente de viitor/trecut.
Alt motiv pentru care cei rai ne rastalmacesc visele este ca nu cumva sa auzim informatiile spuse noua de Ingerii Buni si de Dumnezeu, corectii chiar la informatiile pe care le invatam pe Pamant, etc. - asta e catastrofal pentru demoni;

2. Timpul si modul in care il percepem:
Timpul l-am clasificat in 2 categorii:
a)timp rapid
b) timp lent.

Timpul lent e cel care il percep oamenii in fiecare zi si timpul rapid -daca ati auzit oameni ce au vazut in vise cum viata lor se derula in fata ochilor intr-o fractiune de secunda, sau ceea ce a spus un parinte crestin ortodox despre Ingerul Pazitor " Ingerul pazitor ia viata omului intr-o fractiune de secunda si zice bine/rau la ce a facut in acea viata - acesta e timpul rapid.
Timpul rapid e cel corect.Cand dormim si visam percepem timpul corect(de aici Rapid Eye movement- acea miscare rapida a ochilor cand visam ). Din cauza discrepantei timp lent - timp rapid viitorul il vedem astfel:

a) "suprapuneri" - de exemplu cuvintele spuse intr-un episod din viitor cu imaginea dintr-un alt episod din viitor - vazut ca un vis compact;

b) fragmente de viitor alaturate (episoade de viitor diferite) vazute ca un singur vis compact.

c) a +b

Last edited by MonicaC; 15.04.2018 at 21:39:06.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 15.04.2018, 21:52:00
Seraphim7 Seraphim7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MonicaC Vezi mesajul
Cand dormim se intampla urmatoarele lucruri extraordinare:

1. Dumnezeu ne arata viitorul ( de aici si senzatia de deja-vu si visele premonitorii) si in acelasi timp facem salturi si in trecut;
2. Ingerii si Dumnezeu ne spun informatii corecte atat stiintifice cat si religioase -de exemplu cum a creat Dumnezeu Universul, clasificarea demonilor, anatomie umana, cosmologie, optica, etc. ( ce vedeti la TV sumt multe din ele minciuni, aberatii, info incomplete, etc.);
3. Ingerii buni ne iau in trupul lor si ne plimba prin Rai, prin Univers ( si in acelasi timp ne spun info importante pe care le-am exemplificat la punctul 2)

Motivele pentru care visele sunt ciudate, fara sens etc sunt urmatoarele:
1. De cele mai multe ori cei rai ne rastalmacesc visele ca nu cumva sa vedem viitorul si sa revedem tracutul si stim ca avem aceste abilitati. Le mai scapa totusi cateva elemente de viitor si/sau trecut. Daca sunteti atenti la vise o sa vedeti elemente de viitor.
Alt motiv pentru care cei rai ne rastalmacesc visele este ca nu cumva sa auzim informatiile spuse noua de Ingerii Buni si de Dumnezeu, corectii chiar la informatiile pe care le invatam pe Pamant, etc. - asta e catastrofal pentru demoni;

2. Timpul si modul in care il percepem:
Timpul l-am clasificat in 2 categorii:
a)timp rapid
b) timp lent.

Timpul lent e cel care il percep oamenii in fiecare zi si timpul rapid -daca ati auzit oameni ce au vazut in vise cum viata lor se derula in fata ochilor intr-o fractiune de secunda, sau ceea ce a spus un parinte crestin ortodox despre Ingerul Pazitor " Ingerul pazitor ia viata omului intr-o fractiune de secunda si zice bine/rau la ce a facut in acea viata - acesta e timpul rapid.
Timpul rapid e cel corect.Cand dormim si visam percepem timpul corect(de aici Rapid Eye movement- acea miscare rapida a ochilor cand visam ). Din cauza discrepantei timp lent - timp rapid viitorul il vedem astfel:

a) "suprapuneri" - de exemplu cuvintele spuse intr-un episod din viitor cu imaginea dintr-un alt episod din viitor - vazut ca un vis compact;

b) fragmente de viitor alaturate (episoade de viitor diferite) vazute ca un singur vis compact.

c) a +b

Ca si oameni noi putem vedea lumea nevazuta dar cei rai ne orbesc, ne surzesc si de aceea nu putem percepe lumea nevazuta. Cand inchidem ochii - respectiv cand dormim- pleoapele efectiv protejeaza ochii si incepem sa vedem.
In timpul zilei daca vi s-a parut ca ati vazut ceva cu coada ochilor este CORECT deoarece vedem lumea nevazuta mult mai bine cu acele parti ale ochilor acoperite tot timpul de pleoape. Ce ati vazut erau ingeri rai sau ceva din lumea nevazuta.

Cum ne orbesc si cum ne surzesc. Daca ati sti ati urla, ati fi ingroziti.
Dar am sa va zic totusi cateva moduri: prin lumina artificiala , mai ales cea fluorescenta - voi credeti ca lumina becurilor din casele voastre sunt albe, galbene, etc. daca le-ati vede cu ceea ce in religia crestin ortodoxa se numesc " ochii mintii" ati vedea ca aceasta lumina artificiala e de fapt neagra si ca ne orbeste. La fel ati vedea cum becurile sunt functionale 24/24 chiar daca ati stins lumina.
Computer, TV, telefoane, etc. au roul de a ne orbi si surzi, etc - pe langa multe altele au incorporate becuri fluorescente menite a ne orbi, folosesc unde radio nocive, etc. Computerul , TV , laptop sunt functionale chiar si scoase din priza.
Microundele sunt terifiante - va rog sa le distrugeti.
Alimentati si medicamentele - carne, lapte, oua, tot ce e dulce, etc.

Daca voi cinsiderati ca e o nebunie ce zic va propun urmatoarele experimente:

1. Tineti post o zi dar mancati doar fructe si legume naturale (preferabil din gradina, de la tarani, etc.) in cantitati mici cat sa nu va fie prea tare foame si preferabil crude!!! NU BETI CAFEA, NU MANCATI DULCIURI FIE ELE SI DE POST !!! Si nu folositi nici un fel de tehnologii, preferabil nici produse de igiena cu chimicale ci naturiste. Scoateti din priza WI-fi, TV, microunde, bateria din telefon, etc. (telfoanele, laptopurile, tabletele sa le puneti intr-o camera unde nu veti intra nici dvs, nici nimeni din casa pt o zi.
VARIANTA 1 :In acea zi invatati anatomie umana (doar corpul uman, fara partea tehnologica) sau cosmologie (doar planete, nebuloase, etc., fara tehnologii) alternand din cand in cand cu 1/2 h de rugaciuni spuse cu ochii inchisi sau 1h. Cand s-a inoptat nu aprineti becurile ci cu ochii inchisi rugati-va lui Dumnezeu ore in sir.(in gand sau tare - e alegerea voastra). Cand mergeti la culcare desi va veti intinde in pat NU dormiti si tinand de mana cel putin un membru al familiei sau o fiinta umana ( de ex sotia/sotul, copii etc. )cu ochii inchisi ,continuati sa va rugati lui Dumnezeu 6-8 h . Puteti spune Tatal Nostru de 1 mil de ori.O sa vedeti/auzi garantat lumea nevazuta.

VARIANTA 2: la fel ca VAR 1 dar in loc sa invatati va rugati cu ochii inchisi lui Dumnezu o zi si o noapte intreaga.

(am exclus pauzele cand mancati, mergeti la toaleta)

2. Timp de o zi tineti post mancand doar fructe si legume naturale in cantitati mici. Nu folositi tv, laptop, computer, microunde etc. (Obligatoriu scoateti WI-fi din priza, nu va uitati la TV, computer, etc.). La prima ora dimineata cand v-ati trezit (nu deschideti tv, laptop microunde, nu folositi tel, etc ) faceti urmatoarea masca faciala : radeti o ceapa super iute pe razatoare, cu zdrobitorul de usturoi zdrobiti 1-2 catei de usturoi si amestecati-l cu ceapa iute data pe razatoare la care adaugati sara naturala neiodata fina (eu am folosit de Himalaya). In secunda urmatoare intindeti-va pe pat sau pe canapea (intr-o camera fara TV, laptop, etc.) si intindeti masca pe fata - sa ajunga si pe la urechi. O sa va curga lacrimi foarte puternic si o sa simiti ca va arde. Rezistati cat puteti de mult si la nivelul fetei o sa il percepti pe ingerul rau din fiecre dintre noi ( cu toii avem un inger bun, pazitor si unul rau). Dupa cateva secunde mergeti intr-o incapere unde este intuneric total (unde nu sunt geamuri) si tineti ochii inchisi - o sa vedeti la nivelul fruntii "fulgere" - ele fac parte din lumea nevazuta si sunt negative, insa e pozitiv faptul ca le vedeti.
Puteti acum sa va spalati pe fata.

3.Cand e soarele foarte puternic afara (iulie, august) uitati-va direct la soare de afara, din natura (nu prin geam!!!!). Va asigur ca nu veti orbi - e o minciuna spusa voua in mod intentionat. Veti vedea in ochii vostri 6 becuri fluorescente mici dispuse in forma de triunghi. Acestea fac parte din dipozitivul Illuminati (cunoscut drept simbolul Iluminati) pus in ochii nostrii pentru a nu vedea lumea nevazuta (printre multe altele);

4. Daca sunteti inebuniti dupa tehnologii iata un experiment simplu: aveti grija ca tel vostru sa fie incarcat. Noaptea inainte de culcare sa il inchideti. Cand va veti trezi o sa vedeti ca e deschis la interfata unde trebuie sa puneti parola. Repetati de cate ori vreti experimentul si cu toate tel din casa.

5. Tot pt cei ce folosesc tehnologii :cumparati-va o camera cu IR sau un reportofon. Lasati-le sa functioneze 24/24. Dupa o zi, doua, o sapt luati inregistrarile video sau audio si amplificati sunetele cat puteti de tare. Ii veti auzi pe demoni vorbind grantat 100 % deoarece ei folosec sunete joase pt a comunica. Noi putem auzi in mod natural aceste suntele joase dar din pacate ei ne surzesc in mod special pt ca sa nu ii auzim .
Ce meniu avem aici...Asa o supă de new age,friptură de superstiție cu garnitura de inflorituri oculte si un mare desert de fantezie spirituală.
I.1.Deci dumnezeu ne arată viitorul,iti mai face si ceva salturi in trecut,si deja vu cat cuprinde,asa cand dormim..
2.Acum mai vin si ingerii pe langa dumnezeu si iti predau in timp ce dormi fizica cuantica si herbologie...da pe tv nu se baga baietii ca doar acolo opereaza numa evilu.
3.Uite o chestie interesanta aici,deci doarme omu asa liniștit si vine ingeru si il ia in trupul lui,deci vad ca noi ii posedam pe ei nu invers.
II.1.Zici ca visele sunt ciudate ca, cei rai,deci acestia operează de acum in grup,vin si interferează cu dă gud gais si ne fac confuzi...mamă da lupte grele se dau.
2.Aici il superi pe prietenul einstein cu timpu,da lasa ca ii trece lui.
III.1-2.Făină ideea,da nu mai bine iei niste LSD,sau cumperi un bilet de avion până prin amazon.
3........Am sa incerc la un gratar in natura dupa vreo 10 beri.
4-5.Da mă demoni peste tot,si ce au zis?
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce parere aveti despre divort? lacrimi Secte si culte 90 21.11.2010 08:30:24
Ce parere aveti despre.... mihnea45 Generalitati 10 22.10.2010 15:27:53
ce parere aveti despre tarot tarot Generalitati 10 11.10.2010 11:32:43
Ce parere aveti despre OZN-uri? alexdu Generalitati 52 04.02.2010 18:46:56
Ce parere aveti despre margarina? emiliabirgau Generalitati 33 03.09.2009 20:16:48