Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 04.05.2013, 10:53:31
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Marcel_Ionut Vezi mesajul
M-am intrebat uneori de ce fac oamenii asta? Ce nevoie au ei? Care este explicatia duhovniceasca?
Imi cer iertare dar mi se pare extrem de aberant sa pui astfel de intrebari...dar, ma rog, e curiozitatea ta si incerc sa o respect, probabil asa iti hranesti tu DUHOVNICESTE sufletul stiind de ce altii au alegeri pt viata lor mai mult sau mai putin negative, mai mult sau mai putin ortodoxe.

In alta ordine de idei, eu nu stiu "de ce fac oamenii asta? Ce nevoie au ei?"...eu stiu de ce fac EU asta si ce nevoi am EU...nu pot vb in numele altora....nu mi se pare nici corect, nici etic, nici moral, nici crestineste, nici duhovniceste...etc... sa-mi dau cu parerea despre ce fac altii si despre alegerile lor...eu, daca vrei, iti pot spune doar despre mine si proprile mele alegeri....dar voi face asta cand ma vei intreba...adica atunci cand voi citi ceva de genul:

"Voi va uitati la filme de groaza? De ce? Aveti vreo explicatie duhovniceasca in aces sens?"

P.S...sper ca m-am facut inteleasa si ca nu ma refeream doar la MINE si la EU personal, adica imi doream ca cineva sa creeze un topic adresandu-mi-se mie personal si atat...ci la fiecare doritor sa raspunda unui topic de pe acest forum...e mai DUHOVNICESTE sa iti dai cu parerea despre propriile alegeri si sa iti asumi responsabilitatea acestor alegeri si a repercursiunilor indiferent ca vor fi pozitive sau negative.
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 04.05.2013, 11:15:13
Marcel_Ionut's Avatar
Marcel_Ionut Marcel_Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.07.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 390
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iubirea Vezi mesajul

P.S...sper ca m-am facut inteleasa si ca nu ma refeream doar la MINE si la EU personal, adica imi doream ca cineva sa creeze un topic adresandu-mi-se mie personal si atat...ci la fiecare doritor sa raspunda unui topic de pe acest forum...e mai DUHOVNICESTE sa iti dai cu parerea despre propriile alegeri si sa iti asumi responsabilitatea acestor alegeri si a repercursiunilor indiferent ca vor fi pozitive sau negative.
Pai atunci raspunde-mi vizavi de tine
__________________
,,Cu Dumnezeu nu-i nevoie să fii politicos; pur și simplu, varsă-ți inima ta în fața Lui."
Pr Sofronie Saharov
Reply With Quote
  #13  
Vechi 04.05.2013, 11:30:49
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Marcel_Ionut Vezi mesajul
Pai atunci raspunde-mi vizavi de tine
Scuze dar cred ca ai uitat tema topicului...mai citeste o data prima postare...tocmai am scris in mesajul meu precedent cam cum sta treaba...si cum tema topicului este sa ne dam cu parerea despre altii, ca asta e una din "meseriile de baza" la romani...eu ma abtin, as fi OFF TOPIC sa spun despre mine cand trebuie sa spun despre altii, si "nu e frumos"...

In rest, Doamne ajuta! si un Paste cu multa Lumina iti doresc.
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 18.02.2024, 19:28:45
legendarul27 legendarul27 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.02.2024
Mesaje: 33
Implicit Dan

pot sa spun ca sunt fan filme horror
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare