Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 26.06.2008, 22:37:22
quasar quasar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.11.2006
Mesaje: 343
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dia20_diana
Citat:
În prealabil postat de Z.Lidia
Compot de casa, proaspat, pus la rece, pe vremea asta e cel mai bun.
Si socata, facuta cu zeama de lamaie.
ce bine ar merge unul acum pe caldura asta...:rolleyes:
cele facute in casa sunt cele mai bune, dar problema multora este timpul si atunci e mai simplu sa cumperi unul dintr-un magazin, de efecte ne vom da seama peste cativa ani cand o sa ne intrebam de ce ne doare :dontgetit:
dar aceasta discutie despre chimicale si E-uri ar trebui extinsa la intreaga alimentatie, nici fructele sau legumele nu mai sunt 100% naturale, parca ar fi de plastic :(
am un dor dupa paine facuta in casa de bunica si rosii coapte in gradina, lapte proaspat de la vacuta:rolleyes::rolleyes::rolleyes: ferice de cei care stau la sat
eu imi mai fac in casa paine cu faina de calitatea a doua (cu mai multe tarate si mai putin alba) mai pun o mana de tarate si un pumn de grau luat din cerealele alea numai din grau pisat si cu ou de tara si lapte de la mamaia...e grozavaaaa...si in plus dupa o saptamana tot moale este ..mai cumpar lapte din piata.de regula e bine ca laptele sa fie crud,pt k la 38 de grade celsius au murit toate bacteriile din lapte si alea bune si alea rele..DAR laptele crud trebuie baut in interval de o ora ,2 dupa ce a fost muls...daca trece mai mult timp apar o serie de bacterii ceva mai putin bune...in rest e destul de usor sa mancam mai sanatos..putem face in casa si unt,si cas de vaca sau de oaie..e simplu numai sa vrem..
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Care este adevarul despre vorbirea in limbi ? petrut-angel Secte si culte 1534 12.03.2018 22:00:37
Adevarul despre rascoala lui Bohdan Zenobi Khmelnitsky Theodor_de_Mopsuestia Biserica Romano-Catolica 6 25.08.2011 18:41:28
adevarul despre mos craciun alinu Generalitati 21 21.12.2008 23:14:09