Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 02.03.2009, 02:02:32
ioan_si.atat's Avatar
ioan_si.atat ioan_si.atat is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.01.2009
Locație: Bucharest village
Religia: Ortodox
Mesaje: 74
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ioan_si.atat
Implicit

Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
NU cred in astea evident, dar SUNT DRACOVENII!!!! oricum sunt lucruri DRACESTI!!!
Ma minunez de "prostia" celor din jur, care il cred... (dupa se vede in clipuri) iar daca NU sunt reale, va rog aduceti ARGUMENETELE NECESARE!!!!
Frate Geo, tu vrei sa aflii cum au fost facute filmuetele sau cum isi regizeaza el show-urile de il cred cei din jur? E greu de explicat, deoarece nu am nicio cunostinta in acest sens, dar el e un iluzionist, hraneste publicul cu iluzii. Acum eu nu spun ca procedeaza bine, sfidand niste legi ale fizicii si nu numai, dar nu cred ca are legatura cu diavolul.

Doamne-ajuta!
__________________
Fiindca atat de mult a iubit Dumnezeu lumea, ca a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede in El, sa nu piara, ci sa aiba viata vesnica. (Ioan 3:16)

http://taramulfagaduintei.blogspot.com/

http://teatrulviselor.blogspot.com/
  #22  
Vechi 02.03.2009, 02:05:49
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Irinageorgeta Vezi mesajul
Criss Angel este iluzionist, nu magician. Foloseste tot felul de trucuri bine puse la punct iar credibilitatea oamenilor ii aduc bani. Nimic din ce arata nu este imposibil. Totul e spectacol. Intradevar, ceea ce face el nu arata ca ar avea tangente cu Dumnezeu sau cu credinta, dar pe om nu il intereseaza decat sa iasa in evidenta prin ce stie si ii place si sa aiba castiguri financiare in urma acestor treburi ale sale. In realitate este un om simplu cu familie, cu iubita si prieteni, dar are gusturi macabre, un fan gothmetal, dark metal, rock, tatuaje, motociclete etc etc si are un caine/sau pisica foarte foarte urat. Iubesc foarte mult animalele dar nu as creste un animal ca al sau. A studiat multe lucruri legate de domeniul sau de activitate asa ca stie ce face.
ps: cred ca crucea pe care o poarta mereu e de forma. apoi nu stiu cum sa ma exprim, dar nu da bine cruce la gat cu tricou negru inscriptionat cu nu stiu ce trupa rock. am observat ca oamenilor de genul acesta le place sa imbine obiecte antitetice din punct de vedere spiritual. E ciudat, dar fiecare cu calea sa.
..poate fi ce-o fi, TOT CU DRACU LUCRA!!! Avem MARTURIE in viata Sf.Ciprian al Cartaginei, ca Dansul a fost "vrajitor" cel mai mare al timpului sau, deci a STUDIAT ENORM dandu-si sufletul dracilor!!! caci facea de schimba vremile, zbura in vazduh, se prefacea in animale etc, deci NU ma mira acest "dracusor"!!!
MILA LUI DUMNEZEU PESTE EL!!!!
  #23  
Vechi 02.03.2009, 02:08:48
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Mai frate Geo da Dumnezeu lucreaza minuni prin tine dar e posibil sa cazi dupa aceea.
Au fost multi prin care Dumnezeu a facut minuni si apoi au cazut.
De aceea au fost sfinti in pateric prin care lucra Dumnezeu minuni si au rugat pe Dumnezeu sa ia darul de la ei.Adica sa nu mai lucreze prin ei.
Cat despre scoaterea dracilor dracul e si el o persoana si se teme de anumite cuvinte.
Dracii pot fi scosi de Duhul Sfant cu putere sau pot pleca ei convinsi de altii.
Cred ca acolo Domnul nostru Iisus Hristos zice de scoaterea dracilor prin sperierea lor cu numele domnului nostru Iisus Hristos.
  #24  
Vechi 02.03.2009, 02:08:59
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioan_si.atat Vezi mesajul
Frate Geo, tu vrei sa aflii cum au fost facute filmuetele sau cum isi regizeaza el show-urile de il cred cei din jur? E greu de explicat, deoarece nu am nicio cunostinta in acest sens, dar el e un iluzionist, hraneste publicul cu iluzii. Acum eu nu spun ca procedeaza bine, sfidand niste legi ale fizicii si nu numai, dar nu cred ca are legatura cu diavolul.

Doamne-ajuta!
FRATE, oricine are legatura cu Dumnezeu si CREDE cu adevarat in El, este cu neputinta sa nu simta ca acest biet om lucreaza cu DRACU!!! Nu ca as fie eu "adevarat credincios"!!! Dar simt cum il chinuie DRACU sa insele oamenii!!!

[SIZE=3]Cititi mai mult vietile Sfintilor si Patericele (TOATE) si veti invata despre INSELACIUNEA DRACEASCA!!!![/SIZE]
[SIZE=3] [/SIZE]
  #25  
Vechi 02.03.2009, 02:09:58
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Mai frate Geo da Dumnezeu lucreaza minuni prin tine dar e posibil sa cazi dupa aceea.
Au fost multi prin care Dumnezeu a facut minuni si apoi au cazut.
De aceea au fost sfinti in pateric prin care lucra Dumnezeu minuni si au rugat pe Dumnezeu sa ia darul de la ei.Adica sa nu mai lucreze prin ei.
Cat despre scoaterea dracilor dracul e si el o persoana si se teme de anumite cuvinte.
Dracii pot fi scosi de Duhul Sfant cu putere sau pot pleca ei convinsi de altii.
Cred ca acolo Domnul nostru Iisus Hristos zice de scoaterea dracilor prin sperierea lor cu numele domnului nostru Iisus Hristos.
NU contest ce zici, dar la "dracusoru" asta, se vede CLAR "sfintenia DRACEASCA"!!!! Iarta-ma!!! E DRACU!!!!
  #26  
Vechi 02.03.2009, 02:10:11
alx alx is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.01.2009
Mesaje: 221
Implicit

Geo, te agiti inutil; pastreaza energia pentru alergatul prin roua diminetii.
  #27  
Vechi 02.03.2009, 02:11:56
ioan_si.atat's Avatar
ioan_si.atat ioan_si.atat is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.01.2009
Locație: Bucharest village
Religia: Ortodox
Mesaje: 74
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ioan_si.atat
Implicit

[quote=geo.nektarios;119928]FRATE, oricine are legatura cu Dumnezeu si CREDE cu adevarat in El, este cu neputinta sa nu simta ca acest biet om lucreaza cu DRACU!!! Nu ca as fie eu "adevarat credincios"!!! Dar simt cum il chinuie DRACU sa insele oamenii!!!

Eu nu spun ca diavolul nu si-o fi bagat si el coada pe undeva prin mintea lui de ii place sa insele oamenii. Voiam doar sa spun ca faptele lui nu mi se par lucruri dracesti. Doar iluzii.

Doamne-ajuta!
__________________
Fiindca atat de mult a iubit Dumnezeu lumea, ca a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede in El, sa nu piara, ci sa aiba viata vesnica. (Ioan 3:16)

http://taramulfagaduintei.blogspot.com/

http://teatrulviselor.blogspot.com/
  #28  
Vechi 02.03.2009, 02:13:45
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

[quote=ioan_si.atat;119931]
Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
FRATE, oricine are legatura cu Dumnezeu si CREDE cu adevarat in El, este cu neputinta sa nu simta ca acest biet om lucreaza cu DRACU!!! Nu ca as fie eu "adevarat credincios"!!! Dar simt cum il chinuie DRACU sa insele oamenii!!!

Eu nu spun ca diavolul nu si-o fi bagat si el coada pe undeva prin mintea lui de ii place sa insele oamenii. Voiam doar sa spun ca faptele lui nu mi se par lucruri dracesti. Doar iluzii.

Doamne-ajuta!
[SIZE=3]tot DRACESTI sunt si astea, desi ne ferim sa le numim asa, sa fim SINCERI si CRENCIOSI lui DUmnezeu si sa vedem adevarul: ILUZIONISMUL ESTE LUCRU NECURAT, ESTE LUCRU DRACESC!!!![/SIZE]
  #29  
Vechi 02.03.2009, 02:14:24
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alx Vezi mesajul
Geo, te agiti inutil; pastreaza energia pentru alergatul prin roua diminetii.
Iarta-ma!!! Dumnezeu sa te lumineze!!!
  #30  
Vechi 02.03.2009, 02:17:19
alx alx is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.01.2009
Mesaje: 221
Implicit

Geo, oare tu nu te agiti ca a umblat dracusorul si pe la tine?
Zambeste dimineata Soarelui, si spune "Inca o zi in Paradis"; asculta melodia din adierea calda a vantului, bucura-te de viata, si lasa-l pe Criss.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
n-am venit sa aduc pace, ci sabie roman2010 Generalitati 14 10.09.2010 16:07:28
Un nou venit o problema in plus! cezar73gl Calugarul 13 02.12.2008 15:07:11
un ajutor bine venit danhd Stiri, actualitati, anunturi 2 04.10.2006 13:44:06