Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 18.08.2010, 15:14:12
Mirela0110 Mirela0110 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 295
Implicit mars !!!

sincer mi se pare foarte grav ce faci batistauta sau cum te cheama... iei in ras si pui la indoiala ce scrie in Biblie ... si asa te declarai atee ... ce cauti aici ? cred ca nu ar rtebui nici sa punem mana pe Biblie la cat de jegosi sufleteste suntem, d-apoi sa discutam si sa luam in ras, sau sa punem la indoiala ce scrie aici.... doar un preot, si unul adevarat, cu har, nu unul pedofil, da? ar putea sa faca asta !!! si unu din "biserica noasta", parca asa zicei intr-un al topic nu? sa iti fie rusine !!!! NESIMTITOOOO !!!!!
Reply With Quote
  #42  
Vechi 18.08.2010, 15:27:38
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirela0110 Vezi mesajul
sincer mi se pare foarte grav ce faci batistauta sau cum te cheama... iei in ras si pui la indoiala ce scrie in Biblie ... si asa te declarai atee ... ce cauti aici ? cred ca nu ar rtebui nici sa punem mana pe Biblie la cat de jegosi sufleteste suntem, d-apoi sa discutam si sa luam in ras, sau sa punem la indoiala ce scrie aici.... doar un preot, si unul adevarat, cu har, nu unul pedofil, da? ar putea sa faca asta !!! si unu din "biserica noasta", parca asa zicei intr-un al topic nu? sa iti fie rusine !!!! NESIMTITOOOO !!!!!
Frumos, foarte frumos ...
Unde ai invatat limbajul asta?
Reply With Quote
  #43  
Vechi 18.08.2010, 15:30:53
Mirela0110 Mirela0110 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 295
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
Frumos, foarte frumos ...
Unde ai invatat limbajul asta?
ce limbaj domnule? ca am facut-o nesimtita? ce e asa de grav? daca asa este...citeste toate comentariile dansei ...daca dumneata permiti sa fie luat numele Domnului in ras....naspa de tot......
Reply With Quote
  #44  
Vechi 18.08.2010, 15:34:25
vidoveczandrei's Avatar
vidoveczandrei vidoveczandrei is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.02.2010
Locație: oradea
Religia: Ortodox
Mesaje: 475
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru vidoveczandrei
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirela0110 Vezi mesajul
ce limbaj domnule? ca am facut-o nesimtita? ce e asa de grav? daca asa este...citeste toate comentariile dansei ...daca dumneata permiti sa fie luat numele Domnului in ras....naspa de tot......
nu are rost ca nu o sa te asculte,asa ca lasa sa zica ce vrea.
__________________
"Cand e vorba de lucruri trecatoare si pamantesti, suntem sarguitori si ravnitori, dar cand putem agonisi atat de usor pe cele netrecatoare si vesnice, noi intarziem si trandavim."Sfantul Ioan Gura de Aur
Reply With Quote
  #45  
Vechi 18.08.2010, 15:40:52
Mirela0110 Mirela0110 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 295
Implicit

nu stiu, eu in general sunt o fire mai vulcanica.. cand cineva se declara ATEE, si zice ca preotii din BISERICA NOASTRA sunt pedofili, si care este PRO avort, cu ce drept mai are sa mai intre pe un site ORTODOX sa atzatze lumea, macar daca ar lua aminte la sfaturi, si cu ce drept pune la indoiala ceea ce scrie in Biblie...sincer chiar imi vine sa si plang...si DA, mie asa o persoana mi se pare nesimtita.....
Reply With Quote
  #46  
Vechi 18.08.2010, 15:45:51
vidoveczandrei's Avatar
vidoveczandrei vidoveczandrei is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.02.2010
Locație: oradea
Religia: Ortodox
Mesaje: 475
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru vidoveczandrei
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirela0110 Vezi mesajul
nu stiu, eu in general sunt o fire mai vulcanica.. cand cineva se declara ATEE, si zice ca preotii din BISERICA NOASTRA sunt pedofili, si care este PRO avort, cu ce drept mai are sa mai intre pe un site ORTODOX sa atzatze lumea, macar daca ar lua aminte la sfaturi, si cu ce drept pune la indoiala ceea ce scrie in Biblie...sincer chiar imi vine sa si plang...si DA, mie asa o persoana mi se pare nesimtita.....
nu are dece sa ne facem griji fiindca ii avem pe Sfintii Parinit,dar Pariniti Duhovnici asa ca nu te teme ca Ortodoxia are ea armele impotriva ateilor.
__________________
"Cand e vorba de lucruri trecatoare si pamantesti, suntem sarguitori si ravnitori, dar cand putem agonisi atat de usor pe cele netrecatoare si vesnice, noi intarziem si trandavim."Sfantul Ioan Gura de Aur
Reply With Quote
  #47  
Vechi 18.08.2010, 15:49:23
Mirela0110 Mirela0110 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 295
Implicit

luati si cititi mesajele la fata asta si va convingeti si voi ....

deci citate de bast-et :

1.
Nu ma consider normala (stiu ca daca ati avea posibilitatea, m-ati arde pe rug), dar ilumineaza-ma cu conceptul asta de normalitate.
Medicul "killer" de "copii" (embrioane poate vrei sa zici) munceste, a facut un juramant si trebuie sa-l respecte, daca asa i-a fost cerut, poate oricand sa schimbe profesiunea.
Scuza-ma dar parca biserica voastra este implicata in cazuri de pedofilie? Pai nu, nu avorta, lasa copii sa mearga la preot.

2.
Beh tu vorbesti din punct de vedere crestin, totul se invarte in jurul lui Dumnezeu, eu vorbesc din punct de vedere ateu, la mine nimic se invarte in jurul nimanui. Deci putem sa stam aici sa ne batem in cap in cap pana dimineata
Desi mi se pare ca tu reduci omul la o jucarie a lui Dumnezeu, cum ramane cu liberul arbitriu?

3.
Suntem jucarii caci trebuie sa ne transformam si sa ne schimbam ca sa fim pe placul acestui Dumnezeu.

4.
De ce nevoia asta de a avea un Creator? De ce orice gaura, orice "nu stiu" este acoperita cu Dumnezeu? De ce nevoia de a fi sclav, supus unei fiinte supreme? Eu vad in posturile tale aceasta nevoie, aceasta "daca El nu exista, eu ce fac? ce se intampla cu mine?", un copil care ii teama sa o piarda pe mama, cam asa ceva.

si multe altele....
Reply With Quote
  #48  
Vechi 18.08.2010, 15:53:59
Mirela0110 Mirela0110 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 295
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vidoveczandrei Vezi mesajul
nu are dece sa ne facem griji fiindca ii avem pe Sfintii Parinit,dar Pariniti Duhovnici asa ca nu te teme ca Ortodoxia are ea armele impotriva ateilor.
multumesc , sa dea Domnul sa ii lumineze calea si sa ii deschida ochii....... deci eu nu am nimik cu fata asta... dar sa nu irite lumea cu comentariile ei.... macar daca ar asculta de sfaturile de pe forum ... si poate asa s-ar indrepta...
Reply With Quote
  #49  
Vechi 18.08.2010, 16:00:02
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirela0110 Vezi mesajul
ce limbaj domnule? ca am facut-o nesimtita? ce e asa de grav? daca asa este...citeste toate comentariile dansei ...daca dumneata permiti sa fie luat numele Domnului in ras....naspa de tot......
Fiecare cu convingerile lui.
Ceea ce pentru tine e ceva normal, pentru altcineva este o grava jignire.
Ceea ce pentru tine este o blasfemie, pentru un ateu poate fi doar o remarca.
Este ca si cum tu ai zice despre Darwin ca nu era intreg la minte, iar eu te-as face nesimtita.
Poate ti se pare deplasata comparatia, dar pentru un ateu este aceeasi situatie.
Reply With Quote
  #50  
Vechi 18.08.2010, 16:08:04
Mirela0110 Mirela0110 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 295
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
Fiecare cu convingerile lui.


alt "necredincios" .... offff Doamneeee ....... sa va lumineze Dumnezeu mintile si sa va deschida ochii ...

de fapt, la toti sa ne deschida ochii si sa ne lumineze calea si sa ne ierte Dumnezeu pe toti.....

Last edited by Mirela0110; 18.08.2010 at 16:15:28.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Din Biblie adunate apophis Generalitati 52 04.05.2012 18:41:19
Biblie si... mihaiparaschiv Teologie si Stiinta 14 13.06.2011 20:26:56
Identificare Biblie truthtostone Generalitati 1 30.12.2009 23:16:11