Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #271  
Vechi 24.08.2010, 10:19:51
ionut stefan ionut stefan is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Citat:
În prealabil postat de viorel_b Vezi mesajul
Probabil vrea sa stie daca a facut o afacere buna in ceea ce-l priveste.
afacerea buna pe care am facut-o si de care am sa tin este aceea ca am fost sunt si voi ramane un CRESTIN ORTODOX nu o sa ma despart de ortodoxie pt nimic in lume. sufletul meu nu poate fi cumparat de nimeni .v-ati vandut ce aveati mai de pret pt un pumn de linte
Reply With Quote
  #272  
Vechi 24.08.2010, 10:45:00
viorel_b viorel_b is offline
Banned
 
Data înregistrării: 03.08.2010
Mesaje: 36
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ionut stefan Vezi mesajul
chiar imi era "dor" de tine sectantulemantuibil. nici nu vand nici nu cumpar,fata de voi care v-ati vandut sufletele dracilor intrand in spurcatele secte de care apartineti
tu habar nu ai ce spune Biblia da ii faci pe altii indraciti. Uita-te mai bine la tine ca asa cum vorbesti dai dovada ca esti un fiul al celui rau nu al lui Dumnezeu(cum te consideri).
Reply With Quote
  #273  
Vechi 24.08.2010, 10:52:44
ionut stefan ionut stefan is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Citat:
În prealabil postat de viorel_b Vezi mesajul
tu habar nu ai ce spune Biblia da ii faci pe altii indraciti. Uita-te mai bine la tine ca asa cum vorbesti dai dovada ca esti un fiul al celui rau nu al lui Dumnezeu(cum te consideri).
eu nu fac parte dintr-o secta mincinoasa pusa numai pe sminteala si a insela oamenii.daca spuneti ca nu sunteti stapaniti de cel rau de ce denigrati tot ce este sfant,nu oare numai dracii fac acest lucru
Reply With Quote
  #274  
Vechi 24.08.2010, 11:01:07
viorel_b viorel_b is offline
Banned
 
Data înregistrării: 03.08.2010
Mesaje: 36
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ionut stefan Vezi mesajul
eu nu fac parte dintr-o secta mincinoasa pusa numai pe sminteala si a insela oamenii.daca spuneti ca nu sunteti stapaniti de cel rau de ce denigrati tot ce este sfant,nu oare numai dracii fac acest lucru
Ca sa demonstrezi ca o confesiune e mincinoasa ar trebui sa demonstrezi asta cu Sf Scriptura nu sa vorbesti in vant ce-ai auzit si tu pe la unu si pe altul.
Reply With Quote
  #275  
Vechi 24.08.2010, 11:40:14
ionut stefan ionut stefan is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Citat:
În prealabil postat de viorel_b Vezi mesajul
Ca sa demonstrezi ca o confesiune e mincinoasa ar trebui sa demonstrezi asta cu Sf Scriptura nu sa vorbesti in vant ce-ai auzit si tu pe la unu si pe altul.
va demonstrati singuri acest lucru prin minciunile pe care le spuneti despre cele sfinte,sfinti si interpretarile total smintite pe care le dati bibliei voastre
Reply With Quote
  #276  
Vechi 24.08.2010, 11:47:49
viorel_b viorel_b is offline
Banned
 
Data înregistrării: 03.08.2010
Mesaje: 36
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ionut stefan Vezi mesajul
va demonstrati singuri acest lucru prin minciunile pe care le spuneti despre cele sfinte,sfinti si interpretarile total smintite pe care le dati bibliei voastre
Cine-a zis ceva despre ce sfinti? Noi nu consideram sfinte anumite lucruri pe care voi le considerati.
Hristos spune ca pe cei credinciosi ii cunosti dupa rodele lor, asa ca judeca roadele nu faptul ca noi nu suntem de acord cu voi in anumite aspecte.
Arata-mi in Sf Scriptura unde Hristos spune sa cinstim anumite obiecte ca fiind sfinte?Demonstreaza-mi cu Sf Scriptura ca ceea ce spui tu e adevarat. De basme e satula lumea.
Reply With Quote
  #277  
Vechi 24.08.2010, 11:59:08
ionut stefan ionut stefan is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Citat:
În prealabil postat de viorel_b Vezi mesajul
Cine-a zis ceva despre ce sfinti? Noi nu consideram sfinte anumite lucruri pe care voi le considerati.
Hristos spune ca pe cei credinciosi ii cunosti dupa rodele lor, asa ca judeca roadele nu faptul ca noi nu suntem de acord cu voi in anumite aspecte.
Arata-mi in Sf Scriptura unde Hristos spune sa cinstim anumite obiecte ca fiind sfinte?Demonstreaza-mi cu Sf Scriptura ca ceea ce spui tu e adevarat. De basme e satula lumea.
pt asta va spun ca sunteti stapaniti de cel rau.pt ca si daca incerca cineva sa va explice, voi nu vreti sa intelegeti si nu va dati seama ca satana vrea sa va lipseasaca de ce este ma dulce pe aceasta lume adica sfintele taine si tot ce este sfant
Reply With Quote
  #278  
Vechi 24.08.2010, 12:24:58
georgiana.gabriela georgiana.gabriela is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.07.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 55
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ionut stefan Vezi mesajul
pt asta va spun ca sunteti stapaniti de cel rau.pt ca si daca incerca cineva sa va explice, voi nu vreti sa intelegeti si nu va dati seama ca satana vrea sa va lipseasaca de ce este ma dulce pe aceasta lume adica sfintele taine si tot ce este sfant
Nu-ti mai bate capul degeaba, ca orice ar incerca cineva cu argumente, tot nu ar intelege. Numai Dumnezeu ii mai poate intoarce, dar daca nu exista vointa, atunci orice efort este in zadar.
__________________
"Gandurile Domnului nu sunt ca si gandurile omului" (Parintele Arsenie Boca)
Reply With Quote
  #279  
Vechi 24.08.2010, 12:36:28
viorel_b viorel_b is offline
Banned
 
Data înregistrării: 03.08.2010
Mesaje: 36
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ionut stefan Vezi mesajul
pt asta va spun ca sunteti stapaniti de cel rau.pt ca si daca incerca cineva sa va explice, voi nu vreti sa intelegeti si nu va dati seama ca satana vrea sa va lipseasaca de ce este ma dulce pe aceasta lume adica sfintele taine si tot ce este sfant
Din perspectiva ta sunt stapanit de cel rau pentru ca nu accept niste lucruri insa daca te-am rugat sa imi arati cu Sf Scriptura acele lucruri nu o faci si incepi sa acuzi.
Arata-mi concret ,cu explicatii si argumente din Biblia, ceea ce tu sugerezi ca noi calcam in picioare.
Reply With Quote
  #280  
Vechi 24.08.2010, 12:54:28
ionut stefan ionut stefan is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Citat:
În prealabil postat de viorel_b Vezi mesajul
Din perspectiva ta sunt stapanit de cel rau pentru ca nu accept niste lucruri insa daca te-am rugat sa imi arati cu Sf Scriptura acele lucruri nu o faci si incepi sa acuzi.
Arata-mi concret ,cu explicatii si argumente din Biblia, ceea ce tu sugerezi ca noi calcam in picioare.
pe langa biblia voastra care este mincinoasa este sfanta biblie ortodoxa mai sunt vietile sfintilor si sfanta traditie,pe care voi nu le luati in seama. sectele au aparut ca ciupercile dupa ploaie de prin 90 odata cu ajutoarele din afara.pe cand crestinismul este de doua mii de ani iar pe voi ametindu-va unii pastori ati inceput sa atacati crestin ortodoxia ne stiind ca sunteti doar niste biete instrumente in spurcata mana a celui rau. ai incercat vreodata sa vorbesti cu un preot ortodox
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Arsenie Boca si Sfanta Taina a botezului alynna Biserica Ortodoxa Romana 22 10.05.2013 08:28:51
Care este sensul Botezului Domnului? Florin-Ionut Botezul 33 07.01.2013 15:38:30
Taina Botezului in cadrul Sfintei Liturghi georgeval Botezul 22 21.02.2012 23:08:48
Taina Botezului în Filocalie NECTARIE Botezul 6 23.11.2011 15:34:34