Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Despre Biserica Ortodoxa in general
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 10.02.2011, 17:59:35
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit Societate din ce in ce mai corupta !!!

Nu stiu cum se face, ca la nivelul declarativ al apartenentei fata de biserica ortodoxa,stam bine, insa la nivelul faptelor oare cum stam ???

Asistam socati la un val de dezvaluiri in ce priveste coruptia si hotia practicata tocmai de cei pusi acolo sa le eradicheze !

Zeci si zeci de vamesi corupti,aflati in cardasie cu politistii pusi acolo tocmai sa-i pazeasca, sunt demascati,si trimisi in fata instantelor de judecata !

Si banuim,cu vadita neplacere ca nu este decat varful icebergului,existand multiple zone ale vietii sociale penetrate de morbul coruptiei ?!

CE ar putea oare sa faca bisericile crestine pentru a combate aceasta tara nationala a romanilor ?!

Eu cred ca ar putea sa pedaleze mai mult pe calea pildelor si a comunicarii pentru infierarea coruptiei generalizate care apasa statul Roman,prin unii din cetatenii sai dedati raului si duhului iubirii de arginti !!!
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Biserica Ortodoxa si influenta ei in societate Decebal Biserica Ortodoxa Romana 10 09.09.2012 21:11:45
Zellu - Societate ( Freestyle ) Claudiu_FT Stiri, actualitati, anunturi 0 16.12.2011 22:03:58
Biserica si societate iosif Despre Biserica Ortodoxa in general 63 24.12.2006 22:34:58