Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 14.03.2011, 02:08:48
vultur77's Avatar
vultur77 vultur77 is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.11.2010
Locație: Maramures
Religia: Ortodox
Mesaje: 99
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru vultur77
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Vultur eu cel putin stiu ceva,tu mai putin insa... Altfel nu vad de ce te eschivezi.
NU ma eschivez,doar ca nu e nici locul, nici momentul potrivit sa fac astfel de dezvaluiri.Daca, Doamne fereste,vei trece printr-o situatie ca persoana care a deschis topicul,contacteaza-ma si o sa iti spun,dar daca te gandesti bine poti sa iti dai seama si tu caci e foarte simplu.
__________________
Caci trei sunt care marturisesc in cer:Tatal,Cuvantul si Sfantul Duh,si Acestia trei UNA sunt.http://www.youtube.com/watch?v=eAQhw...eature=relatedhttp://www.youtube.com/watch?v=7ERVv...eature=related
Reply With Quote
  #42  
Vechi 14.03.2011, 02:15:10
Anna Anna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 909
Implicit

Eu ma pun in locul persoanei respective. Sunt femeie maritata, niste persoane anume (de a caror intentie ma indoiesc) imi spun ca sotul ma inseala cu o prietena.
Pe sot nu pot sa-l intreb, pe ea nu pot s-o intreb...
Sincer, nu ma duce mintea mai departe ce sa fac...
__________________
"Daca cineva mi-ar fi dovedit ca Hristos sta in afara adevarului, si daca in realitate adevarul ar sta in afara de Hristos,atunci as prefera sa fiu cu Hristos si nu cu adevarul" (Dostoievski)

"Daca Dumnezeu nu exista atunci totul este permis" (tot Dostoievski)
Reply With Quote
  #43  
Vechi 14.03.2011, 02:48:05
eudiana eudiana is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.01.2010
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 18
Implicit

Nici unul nu va recunoaste ..... Va fii doar cuvantul meu impotriva lor ... Fara dovezi palpabile... Nu doresc nimanui sa treaca prin asa ceva .... Rochia de mireasa cumparata si, toate pregatite si ......... Dar Dumnezeu ii sus si are grija de noi! Sa ne ajute Dumnezeu si sa ne lumineze pasii!
Reply With Quote
  #44  
Vechi 14.03.2011, 08:30:07
cocorel cocorel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.02.2011
Mesaje: 200
Implicit da totusi

nu prea inteleg de ce se marita cu tine daca inima il trage la prietena ta.Esti bogata,are alt folos?Nu prea inteleg toata povestea asta adica nu are logica pentru mine.Am auzit de unii care isi inseala nevasta de care se plitisisera da sa inseli pe viitoarea mireasa mi se pare cel putin ciudat.
Reply With Quote
  #45  
Vechi 14.03.2011, 08:43:34
eudiana eudiana is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.01.2010
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 18
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cocorel Vezi mesajul
nu prea inteleg de ce se marita cu tine daca inima il trage la prietena ta.Esti bogata,are alt folos?Nu prea inteleg toata povestea asta adica nu are logica pentru mine.Am auzit de unii care isi inseala nevasta de care se plitisisera da sa inseli pe viitoarea mireasa mi se pare cel putin ciudat.
...... Da... Parinti mei sunt oameni mai instariti .... Parintii lui nu ne pot oferii f multe fiind si mai invarsta,si bolnavi
Reply With Quote
  #46  
Vechi 14.03.2011, 09:03:25
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Daca ai indoieli serioase...stai de vorba cu el..frumos , fara acuze, cu tonul jos , amical...Urmareste-i reactiile si apoi concluzionezi....Cert e ca daca e reala chestia cu amica ta..vei fi o "incornorata" toata viata..Ca nu va fi ea, vor fi altele...Trebuie sa fii precauta insa , deoarece altfel exista riscul sa-ti pierzi si iubitul si prietena....Fie sa te lumineze Domnul !
Reply With Quote
  #47  
Vechi 14.03.2011, 09:18:36
ElaManolache ElaManolache is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.03.2010
Mesaje: 2
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eudiana Vezi mesajul
Salut! Ceea ce o sa cititi nu e deloc placut dar din pacate e adevarat ... O Prietena si viitorul meu sot cu care am planuit sa ne casatorim in mai au avut sau inca mai exista o legatura intre ei ! Nu stiu ce a fost sau ce e intre ei dar cateva persoane mi-au spus sa fiu f atenta ! Inca nu am spus nimanui nimic , ieri am aflat , m-am rugat la Dumnezeu sa ma linisteasca sa pot avea o discutie cu viitorul sot.... Tensiunea e maxima.... Nu stiu ce sa fac ....
Viata ne incearca in cele mai nebanuite feluri. Conteaza f.mult ce simti tu pt.el. Cred ca ar trebui sa mergeti impreuna la parintele duhovnic, asta in cazul in care vreti sa va intemeiati o familie.
Reply With Quote
  #48  
Vechi 14.03.2011, 09:26:17
cocorel cocorel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.02.2011
Mesaje: 200
Implicit ei da

Citat:
În prealabil postat de eudiana Vezi mesajul
...... Da... Parinti mei sunt oameni mai instariti .... Parintii lui nu ne pot oferii f multe fiind si mai invarsta,si bolnavi
asta ar putea fi o explicatie.Pacat ca a ajuns sa faca aceasta alegere,da cred ca reusesti sa-ti dai seama cand sunteti doar voi doi singuri daca te iubeste cu adevarat sau nu.Am auzit ca nu exista femeie care nu simta ca e inselata,doar daca se minte singura.
Reply With Quote
  #49  
Vechi 14.03.2011, 09:50:06
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eudiana Vezi mesajul
Nici unul nu va recunoaste ..... Va fii doar cuvantul meu impotriva lor ... Fara dovezi palpabile... Nu doresc nimanui sa treaca prin asa ceva .... Rochia de mireasa cumparata si, toate pregatite si ......... Dar Dumnezeu ii sus si are grija de noi! Sa ne ajute Dumnezeu si sa ne lumineze pasii!
Eu le-as face o figura, sa ma pomeneasca toata viata!:-)) L-as urmari pe "domnul" viitor sot..Am o prietena buna,care asa si-a verificat viitorul sot.Fara insa sa aibe motive palpabile,l-a urmarit o perioada de timp..Culmea e ca l-a prins cu alta..:-)))Si atat a fost!Nu s-a mai maritat cu el.

Deci daca l-ai putea urmari,l-ai prinde clar ! Ar fi ideal sa nu faci urmaririle singura, sa ai un martor ,ca sa se simta inculpatii si mai vinovati. Sa vada ca nu esti tu proasta...ci doar il iubeai !
Reply With Quote
  #50  
Vechi 14.03.2011, 10:29:07
vultur77's Avatar
vultur77 vultur77 is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.11.2010
Locație: Maramures
Religia: Ortodox
Mesaje: 99
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru vultur77
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eudiana Vezi mesajul
Nici unul nu va recunoaste ..... Va fii doar cuvantul meu impotriva lor ... Fara dovezi palpabile... Nu doresc nimanui sa treaca prin asa ceva .... Rochia de mireasa cumparata si, toate pregatite si ......... Dar Dumnezeu ii sus si are grija de noi! Sa ne ajute Dumnezeu si sa ne lumineze pasii!
DA,Dumnezeu are grije de noi.Hai ca m-ai induiosat si am sa iti spun o metoda folosita de mine,care te va ajuta sa le descoperi propria minciuna si sa le-o pui in fata ca sa nu mai fie doar cuvantul tau impotriva lor.Iti scriu pe privat.
__________________
Caci trei sunt care marturisesc in cer:Tatal,Cuvantul si Sfantul Duh,si Acestia trei UNA sunt.http://www.youtube.com/watch?v=eAQhw...eature=relatedhttp://www.youtube.com/watch?v=7ERVv...eature=related
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog din tot sufletul sa va rugati pt sanatatea si viitorul meu andrutza151 Generalitati 12 14.11.2011 10:00:59
cum vedeti viitorul? iulyaan Generalitati 18 13.05.2011 10:51:33
Va rog din tot sufletul sa va rugati pt sanatatea si viitorul meu andrutza151 Umanitare 2 02.02.2011 11:23:38
Viitorul FOARTE apropiat al Occidentului andreicozia Generalitati 25 25.02.2010 23:15:14
Viitorul omenirii si Pamintului 2009 – 2021 (I) malmo Stiri, actualitati, anunturi 14 26.08.2009 01:45:33