Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 19.05.2011, 22:58:02
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alt_inceput Vezi mesajul
http://stirileprotv.ro/stiri/actuali...pe-moarte.html

O adolescenta de 14 ani din Timis se zbate intre viata si moarte de o saptamana de cand i s-a facut brusc rau la scoala. S-a dus la dispensarul scolii, unde doctorul i-a facut o injectie care a agravat lucrurile, spun parintii.

acum se afla in coma de gradul 4, cum s-a dat din nou la stiri.

rog din nou pe cei care intra si citesc acest subiect, si vor si pot, bineinteles, sa se roage pentru recuperarea fetei, sa isi revina din coma, sa se faca bine.

pentru un parinte, fie mama sau tata, este ingrozitor sa iti vezi copilul pe patul de spital, in coma.

Doamne ajuta ca aceasta fata sa isi revina din coma si sa se faca bine, sa ii dea Dumnezeu multa sanatate.
Sfanta Fecioara salveaza aceasta copila cu rugaciunile Tale catre Fiul Tau Iubit!
Dumnezeu sa aibe mila de acest suflet si sa-i redea sanatatea trupeasca!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 19.05.2011, 23:00:02
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Dramele unui parinte,sa-si vada copilul pe paturi de spital...
Ajuta-i Tu Doamne cu bunatatea Ta!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 20.05.2011, 11:08:30
philalex philalex is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.05.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 517
Implicit

Doamne ajuta-i sa - si revina!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 20.05.2011, 12:45:46
ana ana's Avatar
ana ana ana ana is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: Braila
Religia: Ortodox
Mesaje: 38
Implicit Doamne ajuta

sa-i ajute Dumnezeu sa se faca bine!
__________________
Doamnea Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatoasa...
Reply With Quote
  #15  
Vechi 24.05.2011, 10:54:03
alt_inceput alt_inceput is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.11.2010
Locație: Constanta
Mesaje: 46
Implicit

http://www.click.ro/actualitate/din_...180682027.html




nu a fost sa fie ... Dumnezeu sa o aiba in grija si pe parinti sa ii ocroteasca si le aline suferintele ...

este ingrozitor pentru un parinte sa ii moara copilul ... cat a suferit si Fecioara Maria vazandu-si Fiul pe cruce, murind ...

sa ne pazeasca Dumnezeu pruncii ...

Last edited by alt_inceput; 24.05.2011 at 10:56:44.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 24.05.2011, 12:05:46
anamaria simleu anamaria simleu is offline
Member
 
Data înregistrării: 14.02.2011
Mesaje: 73
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alt_inceput Vezi mesajul
http://stirileprotv.ro/stiri/actuali...pe-moarte.html

O adolescenta de 14 ani din Timis se zbate intre viata si moarte de o saptamana de cand i s-a facut brusc rau la scoala. S-a dus la dispensarul scolii, unde doctorul i-a facut o injectie care a agravat lucrurile, spun parintii.

acum se afla in coma de gradul 4, cum s-a dat din nou la stiri.

rog din nou pe cei care intra si citesc acest subiect, si vor si pot, bineinteles, sa se roage pentru recuperarea fetei, sa isi revina din coma, sa se faca bine.

pentru un parinte, fie mama sau tata, este ingrozitor sa iti vezi copilul pe patul de spital, in coma.

Doamne ajuta ca aceasta fata sa isi revina din coma si sa se faca bine, sa ii dea Dumnezeu multa sanatate.
Daca e sa se fie doar o cumpana...o va trece cu bine...Doamne ajuta...
Reply With Quote
  #17  
Vechi 24.05.2011, 13:31:06
Lilith23
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alt_inceput Vezi mesajul
pentru un parinte, fie mama sau tata, este ingrozitor sa iti vezi copilul pe patul de spital, in coma.
Aceasta parte m'a emotionat profund. Eu sunt agnostica, insa ca mama a doi copii [si unul pe drum], am sa ma rog pentru biata fetita si pentru parintii ei.

Dumnezeule, nici macar nu stiu ca esti Tu, Celui carui ma rog si cer, dar daca esti acolo si daca la Tine e mila si bunatatea si iertarea, ajut'o pe aceasta fetita. Iarta'i pe parintii ei, pacatosii, si da'le voie, ca prin minunea de a'si recapata pruncul, sa'si intoarca iar inima spre Tine. Amin!

Daca Dumnezeu e acolo si imi aude rugaciunea, sper sa mi'o accepte, asa pacatoasa si necredincioasa cum oi fi eu. Am sa ma gandesc la biata familie, atat de incercata! Te rog sa ne tii la curent, sa ne spui ce se intampla cu fetita.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 24.05.2011, 13:33:36
AdrianAamz AdrianAamz is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Elada / Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 523
Implicit

Din pacate, Larisa nu a supravietuit. Dumnezeu sa o odihneasca si sa le dea mangaiere parintilor.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 24.05.2011, 13:37:39
Lilith23
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AdrianAamz Vezi mesajul
Din pacate, Larisa nu a supravietuit. Dumnezeu sa o odihneasca si sa le dea mangaiere parintilor.
Ma doare foarte tare sa aud asta... Sper ca parintii ei sa isi gaseasca alinare...
Reply With Quote
  #20  
Vechi 24.05.2011, 14:07:51
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Pt pacatele neamului mor copii pe capete ! Cred ca nu-i meritam !
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Serban Huidu in coma redandrei90 Generalitati 68 04.01.2011 15:35:07
Tanara pictorita Carmen Grosu victor_intaiul Pictura si Sculptura Bisericeasca 0 02.12.2010 19:49:50
Parintele Iustin Parvu este in coma cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 48 08.05.2010 10:58:52
va rog ajutati o familie tanara de crestini mariasimarta Umanitare 10 15.04.2010 15:00:10