Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 30.09.2010, 23:53:07
Nicole_Alma's Avatar
Nicole_Alma Nicole_Alma is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2010
Locație: Norvegia, dar romanca in suflet
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit Regret plecarea parintelui Gheorghe si a d-lui Marius

Doamne, cat de rau imi pare ca a plecat parintele Gheorghe! Mereu citeam cu interes postarile Sf. sale, care lasau sa iasa la iveala un suflet sincer, patruns de credinta in Dumnezeu si care avea pe deasupra un stil scriitoricesc aparte.
Eu, care sunt departe de tara, ma bucuram enorm ca am gasit un parinte apropiat nu numai de sufletul meu, dar si de locul meu natal, eu fiind originara din jud. Constanta, nu departe de Techirghiol.
Parinte, sa va ajute bunul Dumnezeu in tot ce intreprindeti! Sper sa-mi ajute Domnul sa va intalnesc in realitate cand voi veni in tara!

De asemenea regret si plecarea d-lui Marius, desi nu eram intotdeauna de acord cu unele idei ale dumnealui.
__________________
"Iubirea este înrudirea omului cu Dumnezeu. Ea unește la maxim persoanele umane fără să le confunde. În iubire se arată plenitudinea existenței." (Parintele D. Staniloae)

Last edited by Nicole_Alma; 01.10.2010 at 01:19:02.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 01.10.2010, 07:59:28
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Pr. Gheorghe si Marius

Stapana sa va acopere sa va umple de Daruri si Haruri duhovnicesti. Sa va bucure inimile ca oriunde veti fi si orice veti alege sa faceti sa nu fiti lipsiti de Pacea Iubirea si Bucuria Ei.

Astazi e Acoperamantul.....sant saraca nu am ce darui. Nu am cu ce sa va bucur. Dar va trimit in dar aceasta Icoana..

Last edited by eduardd; 01.10.2010 at 08:13:24.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 01.10.2010, 15:40:19
raisa2006 raisa2006 is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 88
Implicit buna!

Si mie imi pare rau ca a plecat parintele Gheorghe,desi nu am "conversat" cu dumnealui niciodata.Ii urmaream postarile ...
Ce am observat pe forum ,este ca multi din cei ce apara ortodoxia sunt deseori atacati chiar de unii asazisi ortodocsi(si nu numai de ei)cu fel de fel de insulte....

Admir membrii forumului care chiar daca sunt insultati, raman aici sa lupte si sa dea raspunsuri politicoase,cu bun simt tuturor ... Nu ii pot numi dar din partea mea jos-palaria.(acest lucru nu inseamna ca nu ii admir si pe cei ce au ales sa paraseasca forumul).
Reply With Quote
  #14  
Vechi 18.11.2010, 14:38:03
Paduraru's Avatar
Paduraru Paduraru is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.11.2009
Locație: Munții Suhardului - Bucovina - România
Religia: Ortodox
Mesaje: 112
Implicit

Regret și eu plecarea d-lui Marius DMB. S-a aprins repede contra non-ortodocșilor, dar sperăm să revină. Are d-sa. un forum util bolnavilor de hepatita C. Bunul Dumnezeu să-l binecuvânteze și să-l aibă în paza Sa, oriunde se va duce!!!

Am constatat cu bucurie revenirea părintelui Gheorghe!

Post ușor, binecuvântat și plin de bucurii duhovnicesc să aveți!
__________________
Doamne și Stăpânul vieții mele, duhul trândăviei, al grijii de multe, al iubirii de stăpânire și al grăirii în deșert nu mi-l da mie! Iar duhul curăției, al gândului smerit, al răbdării și al dragostei, dăruiește-l mie, slugii Tale! Așa, Doamne, ajută-mă să-mi văd greșalele mele ca să nu mai osândesc pe fratele meu. Că binecuvântat ești acum și pururea și în vecii vecilor! Amin!
(rugăciunea Sfântului Efrem Sirul)

Vă rog frumos să mă iertați și pe mine, păcătosul cel dintâi!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
ajutor pentru marius scristi Generalitati 2 17.08.2008 00:31:52
Interviu cu Ambasadorul Marius Lazurca PadreCory Stiri, actualitati, anunturi 0 18.05.2008 22:03:27