Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 14.10.2010, 16:50:26
talida talida is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 9
Implicit Va multumesc

Si eu am dus pomelnicele la biserica,chiar daca biserica noastra nu are hramul Sfintei Parascheva .Doamne ajuta si Sfanta Parascheva sa ne ajute cu rugaciunile ei.
Reply With Quote
  #42  
Vechi 14.10.2010, 17:07:24
solentina's Avatar
solentina solentina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.04.2009
Locație: in strainatate
Religia: Ortodox
Mesaje: 131
Implicit multumiri

Multumim din suflet pentru tot ce faci pentru noi.Aceasta zi sa straluceasca in sufletele tuturor romanilor de pretutindeni.Sa fii binecuvintata ca meriti draga Dorina.Doamne Ajuta.
Reply With Quote
  #43  
Vechi 14.10.2010, 17:53:23
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Multumim pentru gandul bun si sufletul deschis spre a ne imbratisa si pe noi in credinta ta.
Sper ca m-ai luat si pe mine cu tine...in gand ( o secunda, macar ).
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
Reply With Quote
  #44  
Vechi 14.10.2010, 18:30:17
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit

Multumesc tuturor care au dus aceste pomelnice. va multumesc pentru ca a-ti dus numele unui pacatos la toate aceste biserici. Doamne ajuta.
__________________
NIHIL SINE DEO!

Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie, mare facatorule de minuni!!!

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, mantuieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote
  #45  
Vechi 14.10.2010, 22:35:45
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ory Vezi mesajul
Multumim pentru gandul bun si sufletul deschis spre a ne imbratisa si pe noi in credinta ta.
Sper ca m-ai luat si pe mine cu tine...in gand ( o secunda, macar ).
Dacă Dorina te-a uitat , stai fără grijă te-am pomenit eu precum ți-am promis cu ceva timp în urmă ! Doamne ajută!+
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #46  
Vechi 15.10.2010, 02:16:47
Daisy75 Daisy75 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 14.10.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 7
Implicit

Vai cata nevoie aveam de voi acum o luna!! Sa ma ajute cineva sa-mi duca un pomelnic la Sf. Parascheva.
Sunt intr-un necaz si aveam mare nevoie,insa v-am descoperit prea tarziu.
Am citit Acatistul Sf.Parascheva si deja au inceput sa se aseze lucrurile,Sfanta ma ajuta.Am fost la un pas sa-mi pierd casa si am rugat-o sa-mi aduca oameni intelepti in preajma care sa ma ajute:):)


O sa fac acelasi lucru,cand o sa merg la Iasi.
Numai bine tuturor,sunteti minunati !
Reply With Quote
  #47  
Vechi 15.10.2010, 09:58:31
inna-inna inna-inna is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 4
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Acum câteva minute am ajuns acasă.Sunt foarte obosită și îmi este rău dar mulțumesc lui Dumnezeu că mi-a ajutat să duc la bun sfârșit ce mi-am propus și toate pomelnicele pe care le-am luat până când am închis calc la oara 22 pe 12 au ajuns la racla cu Sfinele Moaște.V-am purtat în inima mea și în cele 16 ore de nevoință ,
Sfânta Maică Paraschiva și Sfântul Maxim Mărturisitorul să vă asculte rugăciunile voastre și ale mele păcătoasa.
Dacă am pus niște linioare sau am greșit ceva iertați-mă dar am încercat să nu omit nici un nume Cei bolnavi i-am trecut în primul pomelnic.
Dacă mă va ajuta Dumnezeu să ajung și la Sfântul Dimitrie izvorâtorul de mir voi prelua pomelnicele toate și cele trimise după...
Nu vreau mulțumiri ci doar să mă pomeniți și pe mine Dorina când vă aduceți aminte,la Sfânta Liturghie sau la Sfântul Maslu.

Voi posta ceva poze pe pagina mea când mă voi odihni .

Vă iubesc pe toți.
Pentru acest gest deosebit nu am cum sa multumesc eu ...nu am cuvinte de multumire (sunt prea mici)...ma rog la Dumnezeu sa va rasplateasca inmiit pentru tot binele...si va voi pune si eu la randul meu (DORINA) la Sf.Maslu si la Sf.Liturghie la mine la Valcea. Chiar imi doream f mult sa fiu cumva (chiar si intr-un Pomelnic) la Sfanta Parascheva...pentru ca sa cer ajutor pentru MARIA pacatoasa...si am ajuns cu ajutorul dumneavoastra.
Reply With Quote
  #48  
Vechi 15.10.2010, 11:11:12
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Dacă Dorina te-a uitat , stai fără grijă te-am pomenit eu precum ți-am promis cu ceva timp în urmă ! Doamne ajută!+
Multumesc, Cristi....simt, simt pulsul unor atasamente ce par fictive, dar nu sunt, tocmai pentru faptul ca le simt si-mi sunt transmise cu adevarat prin linistea pe care nu indraznesc sa o dezamagesc.
Oricum, Dorina nu m-a uitat !
Multumesc, inca odata !
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "

Last edited by ory; 15.10.2010 at 11:17:45.
Reply With Quote
  #49  
Vechi 15.10.2010, 19:15:02
arwein's Avatar
arwein arwein is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 582
Implicit

Multumesc pentru ca te-ai nevoit si pentru mine, sa iti ajute Dumnezeu si sa fii exemplu!
Attached Images
File Type: jpg DSC03040.jpg (100,3 KB, 13 views)
Reply With Quote
  #50  
Vechi 15.10.2010, 19:36:28
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de arwein Vezi mesajul
Multumesc pentru ca te-ai nevoit si pentru mine, sa iti ajute Dumnezeu si sa fii exemplu!
Oauuu ce gura leului minunată! Mulțumesc mult. M-ai făcut fericită căci ador florile.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sf.Cuvioasa Parascheva cristiboss56 Resurse ortodoxe on-line 4 12.10.2010 04:35:28
De Sfanta Cuvioasa Paraschiva sufletul iubitei mele mamici va pleca la ceruri.... eduandra Preotul 16 12.12.2009 03:56:47
Sambata mergem la Sf.Paraschiva!!! elizabeta Generalitati 67 23.11.2009 23:12:37
Ce se obisnuieste de ziua Sfintei Paraschiva? simona Stiri, actualitati, anunturi 3 14.10.2009 00:06:18
Cuvioasa Paraschiva mara2008 Generalitati 7 16.10.2008 08:35:02