Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 12.10.2010, 20:49:01
constantaoana constantaoana is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.06.2010
Mesaje: 2
Implicit Rugaminte

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Știu că sunt mulți care departe fiind de țară, sau alții care în țară fiind, nu pot ajunge să se închine la Sfânta Moldovei - Cuvioasa Paraschiva m-am gândit să vă propun să vă lăsați aici câte un nume pentru a face un pomelnic.
Voi merge miercuri la Iași și nădăjduiesc să mă ajute Dumnezeu ca și în alți ani să mă închin la moastele Sfintei și ale Sf.Maxim Mărturisitorul.
Cei care nu dorinți să lăsați numele pe public puteți să-mi scrieți pe privat
Dorina
Daca nu e prea tarziu,te-as ruga s-o rogi pe CUVIOASA(asa ii spun eu cu drag)sa mijloceasca la Bunul Dumnezeu si la Maica Domnului si pentru mine pacatoasa, Constanta si pentru copiii mei Maria si Radu-Cristian ,cu toti ai casei noastre.
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #32  
Vechi 12.10.2010, 21:50:34
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Da Culai voi corecta.
Ultimul pomelnic.
Vii = GHEORGHE, SMARANDA, GHEORGHE_MARIUS, DANIEL, IONUȚ, DANIEL și IULIANA cu familiile lor, CORINA_SIMONA, CONSTANȚA, MARIA, RADU_CRISTIAN, MIOARA, SORIN_IONEL, SORINELA, MIHAI, GABRIEL.
Reply With Quote
  #33  
Vechi 12.10.2010, 23:26:32
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Drum bun!

Frumoasa initiativa draga Dorina! Bunul Dumnezeu sa-ti ocroteasca pasii in drum spre Cuvioasa Paraschiva, cu gandul te insotesc si eu si s-auzim numai de bine!
Attached Images
File Type: jpg -Parascheva.jpg (24,2 KB, 1 views)
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #34  
Vechi 13.10.2010, 00:08:48
simona's Avatar
simona simona is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2005
Locație: italia
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit

[quote=simona;296443].VA MULTUMIM DIN SUFLET SI ANUL TRECUT A FOST O PERSOANA CU SUFLET MARE CARE NE-A AJUTAT SA AJUNGA NUMELE NOASTRE LA SFANTA PARASCHEVA.BUNUL DUMNEZEU SI SFANTA PARASCHEVA SA VA AJUTE.
Reply With Quote
  #35  
Vechi 13.10.2010, 12:09:12
Aliona-Rafaela Aliona-Rafaela  is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2010
Locație: Republica Moldova
Religia: Ortodox
Mesaje: 3
Implicit Nu uitati si de noi

Sunt din Republica Moldova, nu pot sa ajung la mostele sf. Paraschiva, v/as ruga mult de tot sa ne pomeniti si pe noi la sf.

Andrei, Ana, Daria, Elena, Catalin.
Reply With Quote
  #36  
Vechi 13.10.2010, 21:25:28
monicaflorina monicaflorina is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Mesaje: 2
Implicit DUMNEZEU sa ne ajute!

am preluat si eu lista si am dus-o astazi la manastirea GHIGHIU, cu toate gandurile cele bune si cu tot sufletul.
Reply With Quote
  #37  
Vechi 14.10.2010, 10:50:28
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Post

Multumiri celor care au preluat lista si au dus-o intr-o biserica sau manastire.Aseara la noi in oras a fost vecernie la ARHIEPISCOPIE,unde se sarbatoreste hramul CUVIOASEI PARASCHEVA. Toti cei care au lasat numele aici pe site,au fost trecuti pe pomelnice ,pe care le-am dus aseara si le-am lasat linga racla cu Sfintele Vesminte ale CUVIOASEI,aduse de la Iasi in mod special spre inchinare.Azi se vor pomeni toate acele pomelnice.Doamne Ajuta!! Sfanta Parascheva sa ne ajute cu rugaciunile EI,..pe noi cei ce asteptam mangaierea EI cea Sfanta..!!
Reply With Quote
  #38  
Vechi 14.10.2010, 13:40:54
umilul umilul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.11.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 175
Implicit Iertati-ma !!

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Știu că sunt mulți care departe fiind de țară, sau alții care în țară fiind, nu pot ajunge să se închine la Sfânta Moldovei - Cuvioasa Paraschiva m-am gândit să vă propun să vă lăsați aici câte un nume pentru a face un pomelnic.
Voi merge miercuri la Iași și nădăjduiesc să mă ajute Dumnezeu ca și în alți ani să mă închin la moastele Sfintei și ale Sf.Maxim Mărturisitorul.
Cei care nu dorinți să lăsați numele pe public puteți să-mi scrieți pe privat
Dorina
Desi am vazut doar acum acest topic, va multumesc pentru gandurile bune si pentru iubirea voastra pentru noi. Pace tuturor si iertati-ma daca v-am gresit !!
Reply With Quote
  #39  
Vechi 14.10.2010, 16:20:48
coralina's Avatar
coralina coralina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 708
Implicit

Multumim, OmBun!!
Doamne ajuta!
__________________
Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatoasa!
Preach the Gospel and, if necessary, use words.
Reply With Quote
  #40  
Vechi 14.10.2010, 16:27:44
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Mulțumesc lui Dumnezeu și Sfintei Cuvioase Paraschiva

Acum câteva minute am ajuns acasă.Sunt foarte obosită și îmi este rău dar mulțumesc lui Dumnezeu că mi-a ajutat să duc la bun sfârșit ce mi-am propus și toate pomelnicele pe care le-am luat până când am închis calc la oara 22 pe 12 au ajuns la racla cu Sfinele Moaște.V-am purtat în inima mea și în cele 16 ore de nevoință ,
Sfânta Maică Paraschiva și Sfântul Maxim Mărturisitorul să vă asculte rugăciunile voastre și ale mele păcătoasa.
Dacă am pus niște linioare sau am greșit ceva iertați-mă dar am încercat să nu omit nici un nume Cei bolnavi i-am trecut în primul pomelnic.
Dacă mă va ajuta Dumnezeu să ajung și la Sfântul Dimitrie izvorâtorul de mir voi prelua pomelnicele toate și cele trimise după...
Nu vreau mulțumiri ci doar să mă pomeniți și pe mine Dorina când vă aduceți aminte,la Sfânta Liturghie sau la Sfântul Maslu.

Voi posta ceva poze pe pagina mea când mă voi odihni .
Vă iubesc pe toți.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sf.Cuvioasa Parascheva cristiboss56 Resurse ortodoxe on-line 4 12.10.2010 04:35:28
De Sfanta Cuvioasa Paraschiva sufletul iubitei mele mamici va pleca la ceruri.... eduandra Preotul 16 12.12.2009 03:56:47
Sambata mergem la Sf.Paraschiva!!! elizabeta Generalitati 67 23.11.2009 23:12:37
Ce se obisnuieste de ziua Sfintei Paraschiva? simona Stiri, actualitati, anunturi 3 14.10.2009 00:06:18
Cuvioasa Paraschiva mara2008 Generalitati 7 16.10.2008 08:35:02