Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 16.10.2010, 06:11:15
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Multumim, Dorina, ca ne-ai pomenit si pe noi la Sfanta care MARE ajutor da intotdeauna.




si o mica tratatie

Last edited by mirelat; 16.10.2010 at 06:12:56. Motiv: treat
Reply With Quote
  #52  
Vechi 16.10.2010, 14:34:48
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Exclamation

Citat:
În prealabil postat de mirelat Vezi mesajul
Multumim, Dorina, ca ne-ai pomenit si pe noi la Sfanta care MARE ajutor da intotdeauna.




si o mica tratatie
Daca in imagine sunt atat de delicioase , ma intreb cum or fi in realitate . . .ca "saracu" domnul Boc le-a aruncat pe toate-n foc ! ! !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)

Last edited by cristiboss56; 16.10.2010 at 14:38:40.
Reply With Quote
  #53  
Vechi 16.10.2010, 15:33:56
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Mulțumesc Mirela.E cam mult pentru mine.Le împart cu Ory(știe ea de ce!)
Reply With Quote
  #54  
Vechi 16.10.2010, 19:31:57
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Mulțumesc Mirela.E cam mult pentru mine.Le împart cu Ory(știe ea de ce!)
Discriminare . . .
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #55  
Vechi 16.10.2010, 21:08:24
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Discriminare . . .
Cristi!Noi ...trebuie să ne păzim să nu crească prea mult glicemia și colesterolul.Ory e tânără și are mult de învățat și apoi nu te supăra dar când e vorba de prăjiturele sunt cam zgârcită!
Un trandafir totuși îți dau și ție!
Reply With Quote
  #56  
Vechi 17.10.2010, 14:34:28
laraG laraG is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 425
Implicit Impreuna am fost la Cuvioasa...

...Parascheva!
Doamne, nesfarsit, nemasurat Iti suntem datori pentru fiecare adiere de vazduh revarsata de Tine peste suflarea noastra si Iti multumim pentru fiecare rugaciune ce o primesti de la credinciosii rugatori impreuna cu slujitorii Sf. Tau Altar!Iti multumim, Doamne, pentru fiecare gand bun, curat, sfant, care se inalta prin rugaciune de pe pamant la cer!Iti multumesc , Doamne, pentru crestinii ortodocsi de pe acest forum, care sunt ai Tai si care se straduiesc dupa darul Tau sa-si dezradacineze patimile si sa ma ridice si pe mine din neputinta si Iti multumesc pentru fiecare nazuinta buna a mea, pentru fiecare fapta buna - pentru toate, Iti multumesc!
Si tie iti multumesc Dorina, pentru initiativa ta!Nu va uit , dragii mei, ma rog si eu pentru voi !Doamne ajuta !
__________________
"Nu va temeti de cei care ucid trupul si dupa aceea nu pot face nimic mai mult...Temeti-va de acela care , dupa ce a ucis , are putere sa arunce in gheena;adevar spun, temeti-va de acesta"(Lc.12,4-5)
Reply With Quote
  #57  
Vechi 17.10.2010, 14:43:56
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de laraG Vezi mesajul
...Parascheva!
Doamne, nesfarsit, nemasurat Iti suntem datori pentru fiecare adiere de vazduh revarsata de Tine peste suflarea noastra si Iti multumim pentru fiecare rugaciune ce o primesti de la credinciosii rugatori impreuna cu slujitorii Sf. Tau Altar!Iti multumim, Doamne, pentru fiecare gand bun, curat, sfant, care se inalta prin rugaciune de pe pamant la cer!Iti multumesc , Doamne, pentru crestinii ortodocsi de pe acest forum, care sunt ai Tai si care se straduiesc dupa darul Tau sa-si dezradacineze patimile si sa ma ridice si pe mine din neputinta si Iti multumesc pentru fiecare nazuinta buna a mea, pentru fiecare fapta buna - pentru toate, Iti multumesc!
Si tie iti multumesc Dorina, pentru initiativa ta!Nu va uit , dragii mei, ma rog si eu pentru voi !Doamne ajuta !
Te-am pomenit cu drag și pe tine Georgeta.Trebuia să îl trec și pe soțul tău dar...am omis.Când voi merge la Sf Dimitrie cel nou pe 25 voi fi mai atentă.
Reply With Quote
  #58  
Vechi 17.10.2010, 20:03:25
laraG laraG is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 425
Implicit

Iti multumesc , Dorina!Dumnezeu sa primeasca jertfa ta si sa te binecuvinteze !Doamne ajuta !
__________________
"Nu va temeti de cei care ucid trupul si dupa aceea nu pot face nimic mai mult...Temeti-va de acela care , dupa ce a ucis , are putere sa arunce in gheena;adevar spun, temeti-va de acesta"(Lc.12,4-5)
Reply With Quote
  #59  
Vechi 17.10.2010, 20:10:00
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Smile

Citat:
În prealabil postat de mirelat Vezi mesajul
Multumim, Dorina, ca ne-ai pomenit si pe noi la Sfanta care MARE ajutor da intotdeauna.




si o mica tratatie
Aveti mila si de cei care se lupta cu kilogramele!
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
  #60  
Vechi 17.10.2010, 21:06:14
Nicole_Alma's Avatar
Nicole_Alma Nicole_Alma is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2010
Locație: Norvegia, dar romanca in suflet
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit

Va multumesc si eu :)
__________________
"Iubirea este înrudirea omului cu Dumnezeu. Ea unește la maxim persoanele umane fără să le confunde. În iubire se arată plenitudinea existenței." (Parintele D. Staniloae)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sf.Cuvioasa Parascheva cristiboss56 Resurse ortodoxe on-line 4 12.10.2010 04:35:28
De Sfanta Cuvioasa Paraschiva sufletul iubitei mele mamici va pleca la ceruri.... eduandra Preotul 16 12.12.2009 03:56:47
Sambata mergem la Sf.Paraschiva!!! elizabeta Generalitati 67 23.11.2009 23:12:37
Ce se obisnuieste de ziua Sfintei Paraschiva? simona Stiri, actualitati, anunturi 3 14.10.2009 00:06:18
Cuvioasa Paraschiva mara2008 Generalitati 7 16.10.2008 08:35:02