Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Spiritualitatea ortodoxa
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #16  
Vechi 16.11.2021, 21:41:24
Amiel25 Amiel25 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.11.2021
Religia: Ortodox
Mesaje: 26
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
NU-S SECTAR!!!

Esti foarte tanar si de aceea ai multe visuri frumoase. Si eu aveam multe visuri pe vremuri, ceva de speriat.

De exemplu am avut un vis in care ma jucam in parcul de dinaintea casei in care am locuit in copilarie. La un moment dat apar pe cer asa ca niste pături-cearsafuri semi-transparente asa ca niste stafii de tot felul de culori si de frica toata lumea dispare din parc si eu ramas singur ma ascund sub o banca. Ma gasesc duhurile astea (rele) si ma iau de mana si ma trag spre cimitir si in drum spre cimitir abea reusesc sa ma agat de clanta de la poarta si ma tin strans de ea pana ce duhurile ma lasa si intru repede in casa unde mama si familia ma asteptau cu masa pusa pe o fata de masa romaneasca alba brodata cu flori.

Din visul asta am inteles ca era vorba de curentele si de culorile politice ce apar pe cerul Romaniei dupa revolutie. Mie imi place sa urmaresc politica si sa ma implic emotional si sa iau atitudine. Iata insa ca in ultimii 30 de ani am cam luat teapa caci asistam la refacerea USLamismului spre marea suspendare a fricusului. N-am sa intru de partea nimanui in lupta fratricida.

Am si eu atatea vise si atatea intalniri cu tot felul de entitati malefice. Deci nu te teme, nu esti singurul bantuit.

Ca sa progresezi incearca sa nu desfranezi, sa lepezi poftele si sexualitatea, labordelatoria si vei progresa dar daca crezi deja in Arsenie Boca inseamna ca esti pe Calea cea buna caci el este mare prooroc si mare duhovnic, este Trambita Apocaliptica nr. 3.

Studiaza si celelate Trambite Apocaliptice ca sa-ti faci o parere cinstita caci ele au trambitat deja pentru vremurile actuale si crezandu-le n-ai sa te ratacesti! Tine aproape de biserica ortodoxa si straduieste-te sa fi un credincios practicant, fara habotnicie si ipocrism.

Hai mai povesteste-ne din biblioteca ta de visuri premotionale sau pilduitoare.
Cand vorbim de religie, automat vorbim si de discutii contradicatorii, mereu au fost si mereu vor fi, eu mereu ma rog la Dumnezeu sa ma ajute sa inteleg si sa merg pe calea cea dreapta iar daca gresesc, sa fiu atentionat.

Interesant vis, te duceau acolo, catre moarte, nu fizica, ci interioara, in primul rand. Se schimba conducerea dar aceeasi oameni conduc, si eu am urmarit si urmaresc scena politica dar eu nu vad altceva decat o piesa de teatura condusa de maestrii papusari.

Se pare ca si tu duci o cruce similara cu cea dusa de mine, prin cate cosmaruri nu am trecut, mereu atacat, atacat "spiritual" dar si in lumea de zi cu zi, fiind luat la misto de cei ce se prezinta ortodocsi si apoi rad si fac misto de mine, avand zeci, sute, mii de urmaritori pe Youtube, cum se poate asa ceva. Mi-a fost propus sa scriu o carte despre experientele mele si am zis ca nu, nu vreau si nu am vrut niciodata sa fac bani de pe urma acestor experiente.

Cu asta ma lupt de ani, victorii si infrangeri, dar asta pentru ca mereu ma pierd pe drum si cu greu ma ridic, insa cu cat te indepartezi de partea carnala, cu atat simti cum te eliberezi din ce in ce mai mult de tine insuti.

O sa studiez si despre acele lucruri, am studiat aproape toate religiile lumii, dar nu la un nivel profound, experientele mele m-au impins si mai tare sa caut raspunsuri.

Un alt vis foarte interesant, chiar cand am inceput sa ma imbolnavesc. M-am vazut pe mine insumi dormind pe un pat de spital, eram acoperit de o patura, de nicaieri au aparut aceste creaturi care mi-au intrat in piept, aratau precum niste viermi, am stiut imediat ca este boala care a intrat in mine, dar ce se intampla la nivel spiritual avea o reflectie in lumea materiala. Fiind in pat, m-am trezit speriat, inca in vis, la usa de intrare in acea camera vad un om imbracat un haine albe ( roba ), precum hainele preotilor dar albe, iar fata ii era ascunsa, stralucea precum Soarele si nu am putut sa vad nimic. Am stiut ca este un inger care a permis ca boala sa intre in mine.

Dupa cateva luni, am iar un vis, ma gasesc plutind spre cer, in nori se afla acelasi om imbracat in haine albe, haine precum hainele preotilor ( roba ), fata ii lumina precum Soarele si nu am putut sa vad nimic, insa am auzit aceste cuvinte: Drumul tau pe acest pamant s-a incheiat, te-ai descurcat bine pe Pamant, este timpul ca tu sa vi in Paradis"; in timp ce pluteam catre noi m-am uitat inapoi si am vazut multa distrugere, orase distruge, totul era distrus, insa in acele ramasite ma aflam tot eu, partea carnala, dar nu eram eu, acel "Eu" tipa si urla, infuriat la culme, i-am simtit ura, ca eu nu meritam sa ma duc la Dumnezeu, incerca sa ma prinda, mi-am dat seama ca este personificarea diavolului si reprezenta toate greselile mele, acuzatorul, ma acuza sa nu pot urca catre Dumnezeu, insa eu mi-am intors privire catre cer si asa s-a terminat visul meu.

Am fost foarte bolnav, de foarte multe ori m-am trezit, stiind ca mor, pur si simplu stiam, simteam cum ma pierd, pluteam in neant, insa ma luptam si strigam catre Dumnezeu sa nu ma lase. M-am trezit in tot felul de locuri, intr-un loc unde erau doar nori aurii si in departare o lumina puternica precum Soarele. Inca sunt aici si sunt cu un scop, pentru familia mea, pentru asta L-am rugat pe Dumnezeu sa nu ma ia, au fost momente cand pur si simplu m-am lasat purtat catre lumina, atata Iubire si Pace, nu se compara cu nimic pe Pamant.

M-am trezit la biserica locala si acolo erau foarte multe suflete pierdute, asa pareau, oameni din toate timpurile, blocate acolo, intre ei se afla o mama cu un copil, copilul avea picioarele rupte si nimeni nu putea sa-l ajute. Eu am zis: Te voi ajuta eu! i-am luat picioarele, erau rupte de la genunchi, le-am lipit si din mine a iesit o energie verde ( doar asa pot descrie ce am vazut ) si s-a vindecat. Atunci ei toti au inceput sa ma venereze, mi se inchinau mie si ma premareau, eu m-am dat intr-o parte si le-am zis: Nu-mi multimiti mie, eu nu am facut nimic pentru voi, sa-i multumiti Lui Dumnezeu!; Si am continuat sa le zic asa, chiar m-am suparat, eu eram un om, nu facusem eu nimic, Dumnezeu facuse totul, si am plecat de acolo.

Il cautam pe Hristos neincetat prin vise, s-a intamplat sa aud o voce venind parca din cer: "Acolo unde este comoara ta, acolo ma vei gasi"; evident m-a dus imediat cu gandul la scripturi, la evanghelia dupa Matei, strangeri comori in ceruri acolo unde nu le mananca moliile si rugina si unde hotii nu le sapa, nici nu le fura.

M-am trezit de multe ori privind sistemul solar, in spatiu, lucrurile pe care le-am vazut, nu am cuvinte sa va spun... Soarele arata precum o minge de lumina, asa arata, parea precum o minge de football, vedeam planetele si totul, Calea Lactee, o frumusete de nedescris, arata cum arata in imagini dar mult mai frumos..

Am avut un vis, am auzit numele "Bebe" si am vazut un cosciug, dupa cateva zile a murit o ruda indepartata, nici nu stiam ca exista acea persoana, numele sau era "Bebe". Inainte sa inceapa pandemia, am avut un vis cu bunica mea, mi-a zis: "Spunei fetei mele sa aiba mare grija de ea!"; ea fiind cu multe probleme. De multe ori am intalnit-o pe bunica mea si nu pot descrie in cuvinte iubire pe care am simtit, m-am simtit cel mai iubit din tot universul, toata iubirea era numai a mea, atat de iubit m-am simtit.

Am avut un vis in care am vazut o fata care fusese violata de politistul local si de alti 3 oameni din acel oras, un orasel mic din alta tara. Fata era foarte socata, s-au strans toti din acel orasel sa afle ce s-a intamplat dar acest politist a dus-o intr-o camera, ea era incremenita, atunci cei 4 s-au hotorat s-o omoare, au strans-o de gat cu un cablu negru, sa para ca se spanzurase. Chiar in acel moment eu am fost tras in corpul ei si am simtit totul, cata durere, cauta suferinta, am tipat din toata fiinta mea: "Doamne Dumnezeule, Iisuse Hristoase, Salveaza-ma!!!"; si m-am trezit imediat.

Stateam in pat si am avut o viziune, asa dintr-o data, am vazut mai multi oameni care erau intr-o biserica si se rugau la Hristos, oameni simpli, saraci, dintr-o data vad o creatura intunecata care urla din tot corpul: "Nu va mai rugati, nu va mai rugati!!!"; apoi atentia imi este indreptata catre un preot care se ruga intr-un loc "secret", in natura, ce rugaciune pura si curata, asta am simtit.

Am avut un cosmar groaznic in care diavolul incerca sa puna stapanire pe mine, pluteam prin aer si ceva ma misca si ma tine paralizat, am strigat cu voce tare: Diavolul incerca sa puna stapanire pe mine!!; si m-am trezit imediat. Am dus multe lupte, fiind mereu atacat in fel si chip, prin vise, avand corpul ranit si vanat de tot felul de creaturi si oameni ai intunericului, vrajitori, satanisti, luciferieni.

M-am trezit din nou plutind catre cer, ma duceam catre Dumnezeu, simteam cum ma ridic, cand de nicaieri a aparut un sarpe mare ( cred ca avea 10 metri inaltime ) si plin de ura, a zis catre mine: Tu nu te vei ridica catre Dumnezeu!!; si nu m-a lasat sa ma ridic.

Am fost atacat de o entitate intunecata, mi-a spus ca ma ataca pentru ca eu sunt impotriva miscarii LGBT.. ( si asa mai departe ), ca acesta entitate este spiritul din spatele acestei miscari, m-am luptat cu acea entitate, avea corp uman dar era negru, nu avea fata, doar intuneric, neant.

Last edited by Amiel25; 16.11.2021 at 21:47:15.
Reply With Quote