Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 25.05.2012, 22:05:39
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit Ajenturile streine ne-au penetrat...

...forumul nostru crestin si ortodox !

Bre, sad de o vreme in coltu' lu' umbra, si ma tot minunez in troglodenia lu' io, de ce'mi mai vaz(?) ochii lu' io, pe fotumu' ista.
Babilonie, babilonie, de trii ori babilonie.
Bre, nu stiu de ce, da' ma'ncearca asa o stumpare di ma da in plans cu muci, nu alta. Parca'mi vini bre, sa pun mana p'un retevei...si(aicisa sa nu sariti de c..r in sus, in stupoarea indignoasa a lu' voi), sa'mi aplic una, gospodareste di alfel, in...moalele lu' teasta lu io, care'i si seaca pi deasupra, din momentu' ci si mira d'atata babiloneala.
Bre, cred ca'i momentu', sa mai luati si domniili voastre o pauza di reflectare.

p.s. persiflarile, zicirile de "ghini" la adresa lu' originea lu io, sunt permise ,daca nu chiar incurajate.
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
  #2  
Vechi 25.05.2012, 22:51:09
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eodor nastasa Vezi mesajul
...forumul nostru crestin si ortodox !

Bre, sad de o vreme in coltu' lu' umbra, si ma tot minunez in troglodenia lu' io, de ce'mi mai vaz(?) ochii lu' io, pe fotumu' ista.
Babilonie, babilonie, de trii ori babilonie.
Bre, nu stiu de ce, da' ma'ncearca asa o stumpare di ma da in plans cu muci, nu alta. Parca'mi vini bre, sa pun mana p'un retevei...si(aicisa sa nu sariti de c..r in sus, in stupoarea indignoasa a lu' voi), sa'mi aplic una, gospodareste di alfel, in...moalele lu' teasta lu io, care'i si seaca pi deasupra, din momentu' ci si mira d'atata babiloneala.
Bre, cred ca'i momentu', sa mai luati si domniili voastre o pauza di reflectare.

p.s. persiflarile, zicirile de "ghini" la adresa lu' originea lu io, sunt permise ,daca nu chiar incurajate.
Pai ii de mult babilonie!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 25.05.2012, 22:53:44
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Voi va plangeti? Voi ati vrut democratie... Eu in '89 abia eram nascut.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 25.05.2012, 23:00:53
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eodor nastasa Vezi mesajul
...forumul nostru crestin si ortodox !

Bre, sad de o vreme in coltu' lu' umbra, si ma tot minunez in troglodenia lu' io, de ce'mi mai vaz(?) ochii lu' io, pe fotumu' ista.
Babilonie, babilonie, de trii ori babilonie.
Bre, nu stiu de ce, da' ma'ncearca asa o stumpare di ma da in plans cu muci, nu alta. Parca'mi vini bre, sa pun mana p'un retevei...si(aicisa sa nu sariti de c..r in sus, in stupoarea indignoasa a lu' voi), sa'mi aplic una, gospodareste di alfel, in...moalele lu' teasta lu io, care'i si seaca pi deasupra, din momentu' ci si mira d'atata babiloneala.
Bre, cred ca'i momentu', sa mai luati si domniili voastre o pauza di reflectare.

p.s. persiflarile, zicirile de "ghini" la adresa lu' originea lu io, sunt permise ,daca nu chiar incurajate.
Ma scuzati,dar nu inteleg...
Despre ce anume este vorba?
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 25.05.2012, 23:27:38
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Voi va plangeti? Voi ati vrut democratie... Eu in '89 abia eram nascut.
Norocu' lu' matale...Numa' ca io ziceam di forumu' cel crestin si ortodox, nu di demo(si)cratizarea(ha,ha ! auzi cica puterea ii in mana' lu' boboru') lu' republica, bre.
Si, la "rezmerita loviturista di stat", io mi'am dat cu parerea ca nu'i ghini sa li dam puterea lu' ciocoii emanati, da toti mor pus la colt, zbierand in vajnica inflacarere revolutionara a lu' ei, "comunist tampit ci ni esti...tu nu vezi ca a vinit raiu si pi plaiu' lu' romanica noastra...gura s' la armi oai...", am inchis citatu', acu' dupa ani si ani, ci sa vezi, toti imi gariesc cum ca as fi avut ceva driptate, bre...hm, cu ci folos ?
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
  #6  
Vechi 25.05.2012, 23:30:29
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Ma scuzati,dar nu inteleg...
Despre ce anume este vorba?
? Despre amalgamul de 'voci si pareri' ce se itesc pe fotumul acesta, bre.
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
  #7  
Vechi 27.05.2012, 13:07:48
AndreiM AndreiM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 344
Implicit

Zic si eu ca Sfantul Isaac Sirul. Evangelia ne spune sa ne iubim aproapele, iar daca lasam la o parte Evanghelia, eu ce mai caut aici? Daca ne smerim si ascultam la inima celuilalt poate am cunoaste mai mult decat putem citind pareri.
Reply With Quote
Răspunde