Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 02.06.2010, 13:51:08
forfota forfota is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.03.2010
Locație: Ardeal
Religia: Ortodox
Mesaje: 204
Smile

Citat:
În prealabil postat de forfota Vezi mesajul
o capacitate, cred! Inainte ca nenea "nastasa" sa-si afiseze falnic portretul am banuit ca poarta lant de aur, greu, de manelist. Confirmarea a venit fara sa astept prea mult.
(dupa felul in care "vorbeste" l-am identificat in acea categorie)
Citat:
În prealabil postat de eodor nastasa Vezi mesajul
Mai, nenea forfota, "lantu' de aur" ii de lemn de fapt...si de el atarna o cruce mai, tot de lemn...is luate de la biserica din colt mai, din simbria mea de "manelist"...Si mai, portretu' falnic, l-am afisat ca "am simtit" cu abilitatile care le am, ca iti doresti nespus de mult sa-l admiri...asa ca, iaca-ta-ma-s falnic in poza...acu na', ai pe cine sa'njuri, ca sa nu mai vorbesti de unu' singur cu computeru' lu' matale...nu de alta, da sa nu fii privit ciudat...

p.s. descarca poza da-i un zoom si te convingi...si dup'aia sa vezi, cum, ai dat iara cu muci'n geam.
Ai curaj sa-ti afisezi portretu' in dreapta lu' paragrafu' ? A ?

Iertare. Nu am marit fotografia, dar il cred pe cuvant pe nenea "nastasa".
Reply With Quote
  #42  
Vechi 03.06.2010, 07:04:51
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cocacoc Vezi mesajul
Imi pare rau, ce ai zis tu acolo n-are legatura cu telepatia. Animalele (inclusiv cainii si oamenii) emit feromoni si alte substante volatile (mirosuri) detectate de caine si nu numai, asta este explicatia .
Poate ce spui tu sa se aplice pe o distanta limitata,dar in cazul in care vorbim de caini care simt ce se petrece cu stapanii lor desi acestia se afla la o distanta considerabila...nu mai este valabil.
Oricum,greu de crezut ca fermonii persoanelor respective sa se simta printr-un geam si o usa inchisa,inca de cand respectivul se localizeaza nici macar pe strada pe care stau,ci pe o cu totul alta.Dar,admit ca in anumite cazuri ar putea fi o explicatie.
Deasemenea,telepatia care functioneaza intre persoane aflate la sute,poate mii de kilometri nu mai poate fi pusa pe seama acestor argumente.Dar,daca vreti voi sa le numiti coincidente...numiti-le.
Nu incerc sa conving pe nimeni de nimic,ci doar am relatat cate ceva din ceea ce am trait eu.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #43  
Vechi 03.06.2010, 09:20:28
Scotianul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Faptele Apostolilor

Intrucat nu am nici o abilitate deosebita>va propun sa citim si sa meditam la cele spuse in Faptele Apostolilor 5:12-42.Ce putem noi este praf si pulbere.Sa intelegem ce au putut Apostolii si de ce.Asta ne va ajuta mai mult decat efemerele noastre ,,calitati".Daca fariseul Gamaliel a atras atentie ,,orbilor"din jurul lui>cu atat mai mult noi trebuie sa deschidem ochii.

Cel de Sus sa fie alaturi de noi toti
Reply With Quote
  #44  
Vechi 03.06.2010, 20:32:23
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Dumnezeu a harazit niste simturi ale trupului,de ce nu ar fi harazit si unele ale sufletului?
Nu este vorba de a ne aroga nu stiu ce merite,pentru ca nimic nu ne este cu putinta fara Dumnezeu.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #45  
Vechi 03.06.2010, 22:09:27
Scotianul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
Dumnezeu a harazit niste simturi ale trupului,de ce nu ar fi harazit si unele ale sufletului?
Nu este vorba de a ne aroga nu stiu ce merite,pentru ca nimic nu ne este cu putinta fara Dumnezeu.
Este foarte posibil ca Cel de Sus sa dea unor mai mult decat altora din acest punct de vedere>al ,,simturilor sufletului".Depinde insa de cel care primeste un asemenea dar in ce mod il va utiliza.Dupa cum stiti din pacate nu toti aleg calea Binelui din acest punct de vedere iar calitatile lor se pierd in intuneric.Cred ca cei carora Cel de Sus le-a dat un dar asa frumos nu trebuie sa uite cele scrise in Epistola întâia către Corinteni a Sfântului Apostol Pavel>Cap 13:11-13 pt ca abilitatile lor sa fie puse in slujba Binelui.
Reply With Quote
  #46  
Vechi 03.06.2010, 22:11:40
padrevicentiu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

tu intrebi ca si cum noi am avea puteri mutante cel mai amuzant topic pe care l-am citit
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Unul dintre cele mai ciudate vise din viata mea Raluca1905 Generalitati 19 04.12.2017 23:18:24
vise ciudate Tia Intamplari adevarate 26 04.09.2012 22:26:00
Manifestari ciudate (?) Roseinthedesert Alte Religii 70 25.10.2010 23:40:01
Chestii ciudate in articolul de azi de pe crestinortodox.ro mihailt Generalitati 16 24.04.2010 09:19:49
vi sau intamplat unele lucruri ciudate chiar in zi pintilescu Botezul 10 29.08.2007 22:01:13