Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Despre Forum > Reguli generale de utilizare a forumului
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #271  
Vechi 09.03.2012, 20:45:31
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de roxanapopa70 Vezi mesajul
am o nelamurire.am avut o problema destul de neplacuta si nu aveam nici o putere sa o rezolv de una singura.m-am rugat in BO la icoana sf Parascheva intr-o zi cind nu se tin slujbe, si in BRC tot cind nu se tin slujbe la statuia sf Anton.roata destinului sa intors in favoarea mea .da mai am o problema nu stiu de unde a venit ajutorul de la BO sau de la BRC?
Esti un troll si creezi zazanie. De fapt asta e scopul tau. Stii ca nu ai cum sa primesti un raspuns la cretinoizia ta de intrebare, dar nu asta te intereseaza. Mai faci cate o afirmatie si stii ca unii se vor "arunca" sa o conteste si uite asa "ai mai pus-o" de o cearta.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote
  #272  
Vechi 09.03.2012, 21:00:53
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de roxanapopa70 Vezi mesajul
,vroiam sa stiu ce ia nemultumit pe fosti ortodocsi ca au trecut la alta confesiune..
Pe acest forum e putin cam greu sa dai peste ortodocsi care au abandonat ortodoxia si au trecut la alta religie..(neoprotestanti, etc)....

Dupa cum vezi vin foarte multe persoane de alte confesiuni sa-si spuna parerea aici -spre deosebire de noi ortodocsii, unii dintre ei fiind foarte ""profesionisti"" (spus in gluma, si doar referitor la iuteala si dexteriatea cu care posteaza citate din Biblia lor)- in loc sa posteze pe forumurile corespunzatoare... Unii, cred ca se simt chiar bine aici...

Ca unii dintre noi ortodocsii, suntem mai nevrednici, mai nepriceputi in a vorbi mult si cu vorbe alese despre cele sfinte, nu recitam pe de rost citate intregi din Biblie, cu indicatii precise... nu avem nici macar un limbaj totdeauna potrivit., ca mai gresim sau nu cunoastem bine randuiala si mai ne si recunoastem a fi amarnic de pacatosi.... asta este cat se poate de evident.

Dar credinta nu ne-o lasam....


Cred ca trebuie sa cauti un alt site. Precis vei gasi pe undeva vreo confesiune....

Last edited by Adriana Cluj; 09.03.2012 at 21:26:41.
Reply With Quote
  #273  
Vechi 09.03.2012, 21:29:07
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de UnOm42 Vezi mesajul
Dacă mă puteam duce la o biserică, o făceam.
O intrebare doar, nicidecum rau intentionata: unde esti?
Reply With Quote
  #274  
Vechi 09.03.2012, 22:04:51
ralucamaria's Avatar
ralucamaria ralucamaria is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.07.2011
Locație: suceava
Religia: Ortodox
Mesaje: 9
Smile ai dreptate

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Pe acest forum e putin cam greu sa dai peste ortodocsi care au abandonat ortodoxia si au trecut la alta religie..(neoprotestanti, etc)....

Dupa cum vezi vin foarte multe persoane de alte confesiuni sa-si spuna parerea aici -spre deosebire de noi ortodocsii, unii dintre ei fiind foarte ""profesionisti"" (spus in gluma, si doar referitor la iuteala si dexteriatea cu care posteaza citate din Biblia lor)- in loc sa posteze pe forumurile corespunzatoare... Unii, cred ca se simt chiar bine aici...

Ca unii dintre noi ortodocsii, suntem mai nevrednici, mai nepriceputi in a vorbi mult si cu vorbe alese despre cele sfinte, nu recitam pe de rost citate intregi din Biblie, cu indicatii precise... nu avem nici macar un limbaj totdeauna potrivit., ca mai gresim sau nu cunoastem bine randuiala si mai ne si recunoastem a fi amarnic de pacatosi.... asta este cat se poate de evident.

Dar credinta nu ne-o lasam....


Cred ca trebuie sa cauti un alt site. Precis vei gasi pe undeva vreo confesiune....
Se pare ca ei nu se simt bine in religia lor si de aceea vin aici la ortodocsi. ramanand pe acest site si dialogand aici sunt dovada faptica ortodoxia este drumul corect si drept chiar ei recunosc asta prin prezenta lor deasa .eu una nu am intrat si nici nu am de gand sa intru pe forumurile altor religii ma simt aproape de Dumnezeu, de Maicuta Domnului si de sfintii minunati care m-au ajutat si ma ajuta mereu in religia in care m-am nascut
Reply With Quote
  #275  
Vechi 09.03.2012, 22:21:36
roxanapopa70 roxanapopa70 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.12.2008
Mesaje: 102
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lucian008 Vezi mesajul
Esti un troll si creezi zazanie. De fapt asta e scopul tau. Stii ca nu ai cum sa primesti un raspuns la cretinoizia ta de intrebare, dar nu asta te intereseaza. Mai faci cate o afirmatie si stii ca unii se vor "arunca" sa o conteste si uite asa "ai mai pus-o" de o cearta.
nu-ti raspund la asta.te las sa crezi ca postarile tale sint cele mai intelepte si mai inteligente.esti liber sa scrii ce vrei ca nu-ti raspund.DZEU sa te binecuvanteze
Reply With Quote
  #276  
Vechi 09.03.2012, 22:32:52
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de roxanapopa70 Vezi mesajul
DZEU sa te binecuvanteze
Doamne cata piosenie. Poate se mai uita si altii si la celelate postari ale tale si vor constata cat de mult te intereseaza sa afli raspunsul la intrebarile tale existentiale.
Intr-un lucru ai dreptate (un defect pe care mi-l asum si nu ma laud cu el) sunt foarte convins de ceea ce spun. Dar macar eu aduc argumente pentru convingerile mele si nu ma ascund dupa genul asta de replici.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote
  #277  
Vechi 10.03.2012, 14:27:59
osutafaraunu osutafaraunu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.07.2011
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 3.764
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ralucamaria Vezi mesajul
Se pare ca ei nu se simt bine in religia lor si de aceea vin aici la ortodocsi. ramanand pe acest site si dialogand aici sunt dovada faptica ortodoxia este drumul corect si drept chiar ei recunosc asta prin prezenta lor deasa .
Doamnă, trebuie să ne obișnuim cu gândul că acesta este un forum de discuții, nu o biserică; iar prezența catolicilor, protestanților, neoprotestanților și chiar a ateilor nu demonstrează nimic vis a vis de pretenția de "cale adevărată". E adevărat, ne simțim bine aici la fel ca și pe celelalte forumuri creștine de alte confesiuni... e plăcut să te afli în compania creștinilor. Căci creștinismul e cea mai bună religie.
Reply With Quote
  #278  
Vechi 10.03.2012, 14:37:05
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de osutafaraunu Vezi mesajul
Doamnă, trebuie să ne obișnuim cu gândul că acesta este un forum de discuții, nu o biserică; iar prezența catolicilor, protestanților, neoprotestanților și chiar a ateilor nu demonstrează nimic vis a vis de pretenția de "cale adevărată". E adevărat, ne simțim bine aici la fel ca și pe celelalte forumuri creștine de alte confesiuni... e plăcut să te afli în compania creștinilor. Căci creștinismul e cea mai bună religie.
pentru prima oara sunt de acord cu tine: crestinismul e cea mai buna religie. Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #279  
Vechi 10.03.2012, 14:51:18
osutafaraunu osutafaraunu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.07.2011
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 3.764
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
pentru prima oara sunt de acord cu tine: crestinismul e cea mai buna religie. Doamne ajuta!
E pentru a doua oară! Doamna ajută la mai multe !
Reply With Quote
  #280  
Vechi 10.03.2012, 15:06:04
roxanapopa70 roxanapopa70 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.12.2008
Mesaje: 102
Smile

aici sint si eu de acord
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Detasare de religie disbel Generalitati 57 12.04.2013 14:13:16
Conservatorismul in Religie eodor nastasa Generalitati 92 15.04.2010 12:28:25
Religie Darkanian Pocainta 4 07.12.2009 12:20:13
Olimpiada de religie amica-x Generalitati 3 12.02.2007 23:11:46