Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #491  
Vechi 29.12.2012, 14:32:29
Illuminatu Illuminatu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.03.2012
Locație: Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 951
Implicit

Citat:
În prealabil postat de osutafaraunu Vezi mesajul
Se pare că furia te orbește într-atâta, încât nu mai citești bine frazele. Calmează-te omule că o să-ți cauzeze și e păcat, chiar așa!

Avorturile nu le-am pus pe seama BOR, ci pe seama membrilor/membrelor BOR; iar ideea era legată de presupusa lipsă de educație în Biserica Adventistă. Comparația am menținut-o la nivelul acesta, nu am dus ideea mai departe...
Mai, 666, duplicitar mai esti!
Respecta-te putin!
Fie-ti mila de tine! Asa spunea Sf.Andrei Saguna!
__________________
"Pentru că mulți amăgitori au ieșit în lume, care nu mărturisesc că Iisus Hristos a venit în trup; unul ca acesta e amăgitorul și antihristul." 2 Ioan 1,7.
"Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru, ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai marita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu Cuvantul L-ai nascut, pe tine cea intru adevar Nascatoare de Dumnezeu te marim!"
  #492  
Vechi 29.12.2012, 14:34:51
Ciprian Mustiata Ciprian Mustiata is offline
Banned
 
Data înregistrării: 22.11.2012
Locație: Madrid, Spania
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 178
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Illuminatu Vezi mesajul
(...)
Adunatura sambetista permite avortul in circumstantele de mai-sus. Deci la voi ESTE PERMIS AVORTUL IN MOD OFICIAL!!!!!!!!!!!!!!!
Deci avortul este permis in situatii in care viata mamei e in pericol. Imi aminteste intr-un fel de pozitia ortodoxa ca si soldat ce trebuie sa omori pe cineva ca sa iti salvezi familia. In cazul acesta, trebuie omorat um embrion, in locul mamei!

Felicit BA pentru aceasta vedere moderna asupra sarcinii!
  #493  
Vechi 29.12.2012, 14:40:55
MihaiG MihaiG is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.04.2012
Locație: Timișoara
Religia: Catolic
Mesaje: 1.242
Implicit

Domnule Mustiata, pe alt topic vi s-a atras atenția că nu înțelept să vă întindeți la discuții cu userul Cornel Urs, pentru că este un troll pseudo-ortodox cu obsesii antipenticostale, interesat doar să facă scandal.

Atunci ați părut că înțelegeți; mă mir că acum nu realizați că vorbiți cu exact același individ, care are mai multe conturi.
  #494  
Vechi 29.12.2012, 14:52:52
osutafaraunu osutafaraunu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.07.2011
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 3.764
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Illuminatu Vezi mesajul
De ce sa vorbim doar in cadrul realitatii romanesti? Atunci nu ataca BOR cand vorbesti de asa-zisele realitati romanesti.
Furia ta necontrolată a început să capete accente comice! Ai vrut să scrii B.O., nu B.O.R. ori nu realizezi nici acuma cum e cu "realitatea românească"?...

Citat:
În prealabil postat de Illuminatu Vezi mesajul
Plus de asta, poate nu stiai care este pozitia oficiala a staff-ului sambetist referitor la avort.
Hai sa te ajut:[...]
Adunatura sambetista permite avortul in circumstantele de mai-sus. Deci la voi ESTE PERMIS AVORTUL IN MOD OFICIAL!!!!!!!!!!!!!!!
Nu e nevoie să mă ajuți -mulțumesc- cunosc mult mai bine poziția oficială a Bisericii Adventiste cu privire la avort. Și o poate cunoaște oricine accesează site-ul oficial al Bisericii. Ba chiar în limba română, să nu existe dubii. Și mai ales dezinformări din partea persoanelor de rea credință.

P.S. "rea credință" nu se referă la credința denominațională. Asta pentru a te scuti de cuvintele jignitoare ce le arunci în fiecare postare... Uite că eu chiar fac ceva pentru reabilitarea ta... Fă și tu un minimum de efort...

Last edited by osutafaraunu; 29.12.2012 at 14:56:44.
  #495  
Vechi 29.12.2012, 14:53:10
Illuminatu Illuminatu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.03.2012
Locație: Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 951
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ciprian Mustiata Vezi mesajul
Deci avortul este permis in situatii in care viata mamei e in pericol. Imi aminteste intr-un fel de pozitia ortodoxa ca si soldat ce trebuie sa omori pe cineva ca sa iti salvezi familia. In cazul acesta, trebuie omorat um embrion, in locul mamei!

Felicit BA pentru aceasta vedere moderna asupra sarcinii!
Si eu te felicit pe tine ca iar ai interpretat in stilul tau sfertodoct citatul oficial la sambetistilor. Din nou dai dovada de prostie crasa rau-intentionata.
Iti redau incaodata citatul cu speranta ca nu il vei mai viola:
"4) Women, at times however, may face exceptional circumstances that present serious moral or medical dilemmas, such as significant threats to the pregnant woman's life, serious jeopardy to her health, severe congenital defects carefully diagnosed in the fetus, and pregnancy resulting from rape or incest."

Este crestineste sa ucizi un copil - nu un embrion cum il numesti tu in mod barbar - din cauza ca prezinta malformatii?
Spune, crestinu' lu' peste!
__________________
"Pentru că mulți amăgitori au ieșit în lume, care nu mărturisesc că Iisus Hristos a venit în trup; unul ca acesta e amăgitorul și antihristul." 2 Ioan 1,7.
"Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru, ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai marita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu Cuvantul L-ai nascut, pe tine cea intru adevar Nascatoare de Dumnezeu te marim!"
  #496  
Vechi 29.12.2012, 14:56:41
Illuminatu Illuminatu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.03.2012
Locație: Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 951
Implicit

Citat:
În prealabil postat de osutafaraunu Vezi mesajul
Furia ta necontrolată a început să capete accente comice! Ai vrut să scrii B.O., nu B.O.R. ori nu realizezi nici acuma cum e cu "realitatea românească"?...
Razi, tu, 666, dar nu prea e rasul tau!
Razi cam fortat!
Bucura-te, homosexuali oficiali aveti, chiuretaje oficiale faceti! Asta da "crestinism"!!!
__________________
"Pentru că mulți amăgitori au ieșit în lume, care nu mărturisesc că Iisus Hristos a venit în trup; unul ca acesta e amăgitorul și antihristul." 2 Ioan 1,7.
"Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru, ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai marita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu Cuvantul L-ai nascut, pe tine cea intru adevar Nascatoare de Dumnezeu te marim!"
  #497  
Vechi 29.12.2012, 15:00:04
Illuminatu Illuminatu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.03.2012
Locație: Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 951
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ciprian Mustiata Vezi mesajul
trebuie omorat um embrion, in locul mamei!
Felicit BA pentru aceasta vedere moderna asupra sarcinii!
Faci afirmatii demne de Dr.Mengele!
Sa stii ca asa iti voi spune de-acum inainte: Dr.Mengele! Pentru ca esti demn de el!
__________________
"Pentru că mulți amăgitori au ieșit în lume, care nu mărturisesc că Iisus Hristos a venit în trup; unul ca acesta e amăgitorul și antihristul." 2 Ioan 1,7.
"Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru, ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai marita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu Cuvantul L-ai nascut, pe tine cea intru adevar Nascatoare de Dumnezeu te marim!"
  #498  
Vechi 29.12.2012, 15:10:25
osutafaraunu osutafaraunu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.07.2011
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 3.764
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Illuminatu Vezi mesajul
Razi, tu, 666, dar nu prea e rasul tau!
Razi cam fortat!
Bucura-te, homosexuali oficiali aveti, chiuretaje oficiale faceti! Asta da "crestinism"!!!
Amice, cu tine nu ajungi la capăt... De câte ori am spus că în Biserica Adventistă de Ziua a Șaptea (din România - ca să ne situăm în cadrul aceleiași realități românești cunoscute de tine și de mine) eventualii ucigași și homosexuali sunt imediat excluși, pe când în BOR indivizi de această teapă sunt menținuți până la moarte. Ba chiar și după, căci preotul îi trimite pe toți la "loc cu verdeață".
  #499  
Vechi 29.12.2012, 15:11:10
Ciprian Mustiata Ciprian Mustiata is offline
Banned
 
Data înregistrării: 22.11.2012
Locație: Madrid, Spania
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 178
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MihaiG Vezi mesajul
Domnule Mustiata, pe alt topic vi s-a atras atenția că nu înțelept să vă întindeți la discuții cu userul Cornel Urs, pentru că este un troll pseudo-ortodox cu obsesii antipenticostale, interesat doar să facă scandal.

Atunci ați părut că înțelegeți; mă mir că acum nu realizați că vorbiți cu exact același individ, care are mai multe conturi.
Multumesc de nota! Domnul sa va aiba in paza!

Din cate se vede nu mi-am dat seama!
  #500  
Vechi 29.12.2012, 16:35:07
Cornel Urs's Avatar
Cornel Urs Cornel Urs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.05.2012
Locație: Miercurea Ciuc - Harghita
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.621
Implicit

Citat:
În prealabil postat de osutafaraunu Vezi mesajul
Nu, David Koresh nu a fost adventist.
dar ce a fost?
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
vesnicia iadului costi21 Din Noul Testament 14 26.02.2013 17:01:34
focul sacru? Stanca Alte Religii 59 16.12.2012 00:29:10
Despre vesnicia chinurilor iadului topcat Generalitati 358 29.11.2012 23:42:39
Opreste Doamne , si stinge focul maniei Tale ! Apel la rugaciune cristiboss56 Rugaciuni 55 09.07.2010 23:16:59
O descriere a iadului islamic... scrabble Religia Islamica 31 08.01.2010 20:58:01