Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Homosexualitatea
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 18.04.2011, 10:12:50
Eugen7's Avatar
Eugen7 Eugen7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.580
Implicit Parada homosexualilor la Brasov. De ce nu si parada pedofililor si a zoofililor?

Stim ca zilele acestea in judetul Brasov a fost organizata parada homosexualilor.

In propria casa fiecare e liber sa faca ce vrea, dar in public manifestarile trebuie sa tina cont de vointa majoritaii oamenilor.
In casa la el fiecare poate sa faca sex pe unde vrea si cum vrea... si in nas si in ureche... treaba lui, e libertatea lui.

Daca ii acceptam pe homosexuali sa se manifeste public, de ce sa nu ii acceptam si pe pedofili? sau pe zoofili? sau pe necrofili?

Cum apar homosexualii in public promovand "iubirea trupeasca" intre persoane de acelasi sex, pot aparea si pedofilii, dragut cu cate un copilas de mana, promovand acest fel de "iubire fata de copii"... (iertati-ma dar nu pot intra in amanunte. Consider ca un psihiatru ar fi cel mai in masura sa ofere detalii.)

De asemenea pot sa apara si zoofilii, tinand de lant o capra sau vitica sau mai stiu eu ce animalut, promovand in acest fel "dragostea fata de animale". Pot arata sugestiv ce "pozitii" ar fi indicate pentru "inceputul" acesti "iubiri trupesti" cu animalele... (ma opresc aici.)

De asemenea pot aparea si necrofilii in parade publice, impingand (sau tragand) cate un cadavru, promovand in acest fel "dragostea fata de cei adormiti"... (nu mai continui, intelegeti de ce.)


Asadar sa luam aminte fratilor!

Edmund Burke spunea: "singurul lucru necesar ca raul sa triumfe este ca oamenii buni sa nu faca nimic."

Last edited by Eugen7; 18.04.2011 at 10:23:16.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 18.04.2011, 10:30:19
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Eugen7 Vezi mesajul
Stim ca zilele acestea in judetul Brasov a fost organizata parada homosexualilor.

In propria casa fiecare e liber sa faca ce vrea, dar in public manifestarile trebuie sa tina cont de vointa majoritaii oamenilor.
In casa la el fiecare poate sa faca sex pe unde vrea si cum vrea... si in nas si in ureche... treaba lui, e libertatea lui.

Daca ii acceptam pe homosexuali sa se manifeste public, de ce sa nu ii acceptam si pe pedofili? sau pe zoofili? sau pe necrofili?

Cum apar homosexualii in public promovand "iubirea trupeasca" intre persoane de acelasi sex, poat aprea si pedofilii draguti cu cate un copilas de mana promovand acest fel de "iubire fata de copii"...

De asemenea pot apara si zoofilii, tinand de lant o capra sau vitica sau mai stiu eu ce animalut, promovand in acest fel "dragostea fata de animale",

De asemenea pot aparea si necrofilii in parade publice, impingand (sau tragand) cate un cadavru, promovand in acest fel "dragostea fata de cei adormiti"...


Asadar sa luam aminte fratilor!

Edmund Burke spunea: "singurul lucru necesar ca raul sa triumfe este ca oamenii buni sa nu faca nimic."
Interesanta propunerea ta(si pe atat de infricosatoare)!
Probabil ca daca ne-am ingheta si apoi am reveni la viata intr-o suta de ani,as presupune ca aceste lucruri vor deveni"ceva obisnuit"-asta imi aminteste de un film SF in care omenirea ajunsese in imposibilitatea de a mai avea urmasi(banuiesc ca din cauza orientarilor sexuale prea diversificate).
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 18.04.2011, 12:29:33
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Analogiile de acest gen sunt ilogice dar grabnic mantuitoare!!!
Homosexualii isi dau acordul pt relatiile in care se implica, la fel ca si heterosexualii. Copiii si animalele se considera ca nu isi dau acordul in deplina cunostinta de cauza. Acordul bilateral este esential in orice relatie de acest gen. Altfel se cheama viol. Sau botez.
Dictatura majoritatii este exact raul care se intampla cand logica este inlocuita de fanatism. Despre acest rau era vorba in citatul dat de tine. Daca majoritatea decide ca toti sa fim homosexuali te supui? Majoritatea a decis ca relatiile consensuale sunt legale iar manifestatiile au rolul de a aduce in atentia societatii cu mentalitate totalitarista acest fapt.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 18.04.2011, 13:21:10
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
Copiii si animalele se considera ca nu isi dau acordul in deplina cunostinta de cauza. Acordul bilateral este esential in orice relatie de acest gen. Altfel se cheama viol. Sau botez.
.. sau educatie. Nu?


Oricum nenea ai2, ori esti ipocrit ori prost informat, ori ceva din fiecare.

Daca nu stii, exista deja miscarii asemanatoare cu cele de promovare a homosexualitatii de promovare a pedofiliei cu argumente la fel de "dulci" ca si cele ale astora.

Iar cu zoofilia, lucrurile sunt undeva tot pe acolo..exista fani, comunitati, etc.

http://en.wikipedia.org/wiki/Zoophil...hile_community

Dupa ce se duce la capat planul cu homosexualitatea si educatia (homo)sexuala si oamenii vor fi considerat suficient de indobitociti ca sa inghita orice rahat pe post de prajitura o sa-i vedem si pe astia pe strazi.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 18.04.2011, 15:33:53
Kildare Kildare is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.04.2011
Mesaje: 18
Implicit

Nu imi vine sa cred ce am citit!!! Adica in mintea voastra sexul consensual intre doua persoane adulte este pe acelasi nivel cu violul unui copil? Asta din partea unor oameni care traiesc cu impresia de moralitate absoluta data de zeul lor.
Recunosc ca la inceput m-am enervat foarte tare pe logica voastra si pe gandirea tip inchizitie, dar mi-am dat seama ca e inutil. Este pur si simplu trist ca in ziua de azi mai exista oameni care gandesc atat de eronat.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 18.04.2011, 16:37:41
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

@AlinB

Eu am prezentat parerea mea. Nu pot sa echivalez homosexualitatea cu pedofilia. Asta o faceti voi exagerand in lipsa de argumente. Dpdv al consensului, homosexualitatea difera de pedofilie si consider ca nu e treaba mea sa ma bag in vietile oamenilor daca lor asa le place.

Nu am inteles partea cu educatia. Nu vad legatura.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 18.04.2011, 16:50:33
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Kildare Vezi mesajul
Nu imi vine sa cred ce am citit!!! Adica in mintea voastra sexul consensual intre doua persoane adulte este pe acelasi nivel cu violul unui copil? Asta din partea unor oameni care traiesc cu impresia de moralitate absoluta data de zeul lor.
Recunosc ca la inceput m-am enervat foarte tare pe logica voastra si pe gandirea tip inchizitie, dar mi-am dat seama ca e inutil. Este pur si simplu trist ca in ziua de azi mai exista oameni care gandesc atat de eronat.
Inteleg ca nu cunosti nici macar elementele de baza ale sexualitatii ortodoxe. Sa-ti fac un rezumat:

Actele din care ies copii care sunt sigur ai tai sunt ok, restul nu. De exemplu:

-violul este ok, dar trebuie sa cumperi victima de la tatal ei contra cateva capre
-incestul este iarasi ok mai ales daca ai scapat de o mare primejdie care a nenorocit homosexualii. Pe plan local.
-homosexualitatea nu este ok. Pentru ca nu ies copii din asa ceva si preotii au nevoie de botezuri, nunti si inmormatari. Plus ca nivelul de trai scazut creste credinta si implicit puterea si veniturile preotilor.
-abstinenta + noaptea nuntii -> asta e partea cu "sigur ai tai"
Reply With Quote
  #8  
Vechi 18.04.2011, 17:50:53
macsim
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Kildare Vezi mesajul
Nu imi vine sa cred ce am citit!!! Adica in mintea voastra sexul consensual intre doua persoane adulte este pe acelasi nivel cu violul unui copil? Asta din partea unor oameni care traiesc cu impresia de moralitate absoluta data de zeul lor.
Recunosc ca la inceput m-am enervat foarte tare pe logica voastra si pe gandirea tip inchizitie, dar mi-am dat seama ca e inutil. Este pur si simplu trist ca in ziua de azi mai exista oameni care gandesc atat de eronat.

Uite un mod de gandire eronat. Pot spune chiar, scarbos de eronat, dureros de eronat si cum mai vrei tu de eronat: http://antimedia.info/?p=1750&lang=ro

Nu am nici o idee daca acest articol este adevarat sau nu. Imi doresc cu toata fiinta mea sa nu fie. DAR ... sunt idei, nu-i asa? Macar celui care a redactat o asemenea stire i-a trecut prin cap o asa enormitate!

Si uita-te la argumentele aduse ... Nu-i asa ca par normale si firesti intr-o lume in care fiecare are dreptul sa se exprime cum vrea?

Problema este, din punctul meu de vedere, urmatoarea: se legalizeaza si se face mare tam-tam pe un lucru care este "consensual" - asa cum ii zici (desi sunt foarte multe istorisiri ale unor barbati care au ajuns la astfel de practici nu prin consens, ci prin abuz) - si creem precedente pentru lucruri mult mai grave.

Si, tot parerea mea este urmatoarea: chiar acest gen de manifestari, gen parade si concursuri, menite sa-mi izbeasca violent retina si stomacul - in zona delicata si predispusa la voma - imi demonstreaza faptul ca fiecare dintre cei care participa acolo stie ca nu are un comportament sexual firesc si normal. Altminteri, nu ar mai iesi pe strada incercand sa demonstrezxe contrariul, ci si-ar vedea linistit de "normalitatea" sa.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 18.04.2011, 17:58:21
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Kildare Vezi mesajul
Nu imi vine sa cred ce am citit!!! Adica in mintea voastra sexul consensual intre doua persoane adulte este pe acelasi nivel cu violul unui copil? Asta din partea unor oameni care traiesc cu impresia de moralitate absoluta data de zeul lor.
Recunosc ca la inceput m-am enervat foarte tare pe logica voastra si pe gandirea tip inchizitie, dar mi-am dat seama ca e inutil. Este pur si simplu trist ca in ziua de azi mai exista oameni care gandesc atat de eronat.
Dupa logica pedofila (consulta subiectul inainte sa vorbesti) un copil care este implicat intr-un act sexual cu un adult nu este violat, i se ofera iubire, comunicare, bla bla.

La fel si cu zoofilii, animalul face tot ce poate sa-si serveasca stapanul, nu?
Doar asta e datoria lui de animal..

Consensualitatea nu e "sfanta" si scuza pentru orice, daca doi nebuni se apuca sa se impuste reciproc pentru ca asa au cazut de acord sa faca asta nu inseamna ca asta e normalitatea si toti ceilalti care mai au o farama de minte ar trebui sa fie de acord ca este perfect normal asa ceva.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 18.04.2011, 18:03:21
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
@AlinB

Eu am prezentat parerea mea. Nu pot sa echivalez homosexualitatea cu pedofilia. Asta o faceti voi exagerand in lipsa de argumente.
Sigur ca nu am echivalat, nu poti echivala SIDA cu cancerul, sunt doua manifestari pataologice diferite dar nu mai putin patologice.

Tu in schimb echivalezi pedofilia cu botezul, in lipsa de argumente.

Citat:
Dpdv al consensului, homosexualitatea difera de pedofilie si consider ca nu e treaba mea sa ma bag in vietile oamenilor daca lor asa le place.
Am scris mai sus, consensul nu-l poti folosi ca scuza pentru orice tampenie care vrea sa treaca drept normalitate.

Faptul ca ai un sistem moral precar si ambiguu si esti indiferent fata de ce se intampla in jur ( o forma subtila de egoism si indiferenta) nu inseamna automat ca esti mai bun sau judeci lucrurile mai sanatos.

Citat:
Nu am inteles partea cu educatia. Nu vad legatura.
Pai n-ai cum, nu ca ai fi prost, ca daca ai fi nu mi-as permite sa zic asta si anume ca esti prea brainwashed de educatia atee ca sa faci un singur gest rational macar.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
castrarea pedofililor miti29 Generalitati 108 19.07.2012 07:00:46
Vindecarea Homosexualilor cozia Homosexualitatea 184 28.10.2009 23:53:13
anunt pt brasov laurabv_21 Muzica Bisericeasca 0 07.03.2007 15:33:49
anunt catre oamenii din brasov laurabv_21 Stiri, actualitati, anunturi 0 27.02.2007 10:44:36