Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 19.10.2007, 20:34:10
iuda iuda is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2007
Mesaje: 144
Implicit

ispita eu nu am nimic cu nici o confesiune fiecare cu viata lui si fiecare au dreptul sa aleaga etc.eu nu am nimic cu biserica voastra ci am vorbit despre un abuz atat.nu am obligat pe nimeni sa creada ,daca m-au crezut fara sa dau nume satul bine daca nu ,asta este,nu am cerut sa fiu crezuta ci am cerut sfat.ati pus atata accent pe prescurtarile mele....mai mult decat cele ce s-a intamplat in acel sat,toti facem prescurtari pe internet,voi nu ati inteles pt ca au fost multe de povestit si de explicat .in privinta numelui satului eu nu cred ca numele iti confirma autenticitatea faptului caci daca ar fi asa as fi putut inventa un nume pt sat.
cum am spus mai sus inchei acest topic si ii dau mare dreptate lui ion52,rabdare,rabdare,rabdare si rugaciune.
Reply With Quote
  #42  
Vechi 21.10.2007, 00:14:00
panaghia panaghia is offline
Member
 
Data înregistrării: 19.10.2007
Mesaje: 49
Implicit

eu sunt de parere ca s-a inteles f bine ce s-a intamplat acolo
Reply With Quote
  #43  
Vechi 04.01.2008, 01:14:38
hristofor hristofor is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.01.2008
Mesaje: 10
Implicit

Doamne ajuta! imi cer scuze daca ma bag si eu in discutie. dar am vazut ca va 'impacati de minune' si nu am evitat a ma 'impaca' si eu cu voi...
In primul rand, am vazut destul de clar cine e si cine nu e pe stil vechi, dupa modul in care pun problema, si nu-i deloc greu sa vedem cine are dreptate si cine nu...
Reply With Quote
  #44  
Vechi 04.01.2008, 01:37:46
hristofor hristofor is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.01.2008
Mesaje: 10
Implicit

ei bine, se vorbea la inceput de un sat 'fantoma' , si se acuza unele abuzuri facute de preotii Ierusalimului. ei bine, stilul vechi din romania nu are treaba cu ierusalimul. deci, nu cei pe stil vechi au abuzat de drepturile comunitatii, ci cei ai ierusalimului. mai mult, nu ne putem lasa 'dusi cu presul' ca, dupa cum stim
cu totii, preotii bisericii ortodoxe de stil vechi nu intra in biserici pe stil nou, dupa cum poruncesc sfintele canoane. ca sa nu mai lungesc vorba, acuzele aduse la adresa preotilor pe stil vechi sunt 'abureli', mai cu seama ca ei nu sunt scandalagii ca 'unii' mireni de pe acest topic, sunt linistiti in parohiile lor, muncesc si-si vad de treaba. eu nu-i apar, dar am vazut ca sunt acuzati fara dovezi clare. daca ar fi fost dovezi, mai credeam, dar asa... Cred, si sunt sigur ca, iuda s-a suparat pe o persoana de stil vechi din acest forum si a incercat sa se razbune intr-un fel s-au altul. asta este parerea mea.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ti-ai facut tema? spre_rasarit Generalitati 20 30.10.2011 18:11:37
Voi ce ati fi facut? delia31 Generalitati 59 17.05.2010 11:13:36
24 s-a facut 16 ore cozia Generalitati 10 22.07.2008 01:23:32