Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 27.01.2010, 13:43:45
anaana71's Avatar
anaana71 anaana71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 670
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru anaana71
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alexdu Vezi mesajul
voi ce ati inteles din acel articol?
Nu exista extraterestrii, ci doar inselare draceasca.
__________________
Inimă curată zidește intru mine, Dumnezeule și duh drept înnoiește întru cele dinlăuntru ale mele.

Last edited by anaana71; 27.01.2010 at 13:57:58.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 27.01.2010, 18:08:30
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Deci este foarte posibil sa exista VIATA PE ALTE PLANETE ,EXTRATERESTRI(asta insemnand fiinte,vietuitoare care nu apartin Terrei).Universul este infinit,este foarte mare..foarte misterios...e foarte gresit,urat,ciudat sa spunem ca noi locuitorii Terrei suntem singurii din Univers,doar noi traim in lumea asta.Este foarte probabil dupa descoperirile oamenilor de stiinta ca sa existe viata pe alte planete,si cand zic viata nu zic oameni,animale,dragoni,omuleti verzi si alte uratanii inspaimantatoare sau inteligente,ci ma refer la bacterii,virusuri,vietuitoare inferioare omului..etc.
Eu unul nu cred ca suntem singurii in Univers,cred ca mai exista viata pe alte planete,viata mai superioara sau mai inferioare omului.Ceea ce am zis eu se intareste prin faptul ca oamenii de stiinta au descoperit niste dovezi destul de clare care sa ne duca cu gandul la existenta vietii pe alte planete(vietii inferioare pana acum)
Reply With Quote
  #13  
Vechi 27.01.2010, 18:25:56
florin1966 florin1966 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.08.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 194
Implicit ozn

Citat:
În prealabil postat de alexdu Vezi mesajul
Ce parere aveti despre OZN-uri? exista, nu exista , ce semnifica ele?
cu ce ne ajuta sau nu, existenta sau nu, a OZN?cautati mai intai imparatia Lui Dumnezeu si celelalte se vor adaaauga voua.Orice duh va veni la voi cercetatil ca nu cumva sa va insele.Inselaciumea are multe fete si inselatorul nu are odihna si ia multe chipuri !!!!!?
Reply With Quote
  #14  
Vechi 29.01.2010, 13:20:38
seraph seraph is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 16
Implicit ozn

foarte frumos spus, te-a luminat Dumnezeu!
Reply With Quote
  #15  
Vechi 29.01.2010, 13:50:42
AlinNNN
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

eu cred ca extraterestri exista,sigur ca in biblie nu se precizeaza dar universul este infinit de unde stim noi ce se afla in alte galaxi sau universuri.Este posibil sa mai fie planete ca pamantul si sa aiba si acei extraterestri biblia lor si invataturile lor.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 29.01.2010, 13:55:18
anaana71's Avatar
anaana71 anaana71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 670
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru anaana71
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinNNN Vezi mesajul
eu cred ca extraterestri exista,sigur ca in biblie nu se precizeaza dar universul este infinit de unde stim noi ce se afla in alte galaxi sau universuri.Este posibil sa mai fie flanete ca pamantul si sa aiba si acei extraterestri biblia lor si invataturile lor.
pai cica in Facerea (geneza) scrie:
Capitolul 1
1. La început a făcut Dumnezeu cerul și pământul.
deci gata, am terminat de la inceput, cerul este universul, iar daca ar exista extraterestii si ei ti-ar spune de acealsi Dumnezeu. cand te-or contacta sa-i intrebi sa vezi ce-ti spun.
__________________
Inimă curată zidește intru mine, Dumnezeule și duh drept înnoiește întru cele dinlăuntru ale mele.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 29.01.2010, 14:01:23
inorog
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Esti sigur ca paragraful se refera la cer si pamant in sensul in care le privim noi azi?
Reply With Quote
  #18  
Vechi 29.01.2010, 15:21:14
voxdei55 voxdei55 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.10.2009
Locație: ANCONA..iTALIA
Religia: Ortodox
Mesaje: 217
Smile

Citat:
În prealabil postat de pacatosul Vezi mesajul
E ciudat ca aparitiile au inceput din 50 incoace,era o perioada in care toata lumea era disperata se faceau filme peste filme,toata lumea astepta sa apara omuleti verzi sa ne viziteze,poate sa ne invadeze si pana la urma ce s-a intamplat?ca intodeauna lumea e inselatoare si oamenii au ramas doar cu sperantele.In prezent s-a cam dat uitarii in mare parte,acuma e cu sfarsitul lumii in 2012 moda ,dar si asta va trece ca toate celalalte,doar Dumnezeu ramane si ne asteapta mereu ,insa noi mereu cautam motive si idoli in locul Lui...
Lumea asta ca si patimile sunt doar fum si ceata nu ma stii in ce sa crezi,doar un singur lucru e sigur pe lumea asta Dumnezeu in El sa ne incredem,caci specii,altele,inafara de noi pe alta planeta nu sunt si sunt o cruda amagire diavoleasca sau omeneasca...
Preferam extraterestri in locul Lui Hristos,preferam nave spatiale in loc de Rai,preferam vizite intergalactice decat sa ne vizitam aproapele aflat la suferinta,clonare in loc de Viata Vesnica...
Ma rog fie ca Domnul sa ne lumineze sa vedem cata desartaciune se afla in lumea asta si sa lasam basmele deoparte...
OZN...urile fac parte din istoria umanitatii fiind prezente incepand cu picturile rupestre,scrieri antice,Biblie,picturi medievale...etc.A le ignora inseamna prostie crasa si a incerca sa le dam explicatii comice de tipul celor date de parintele Cleopa nu duce in ridicol.Tu roagate da Dumnezeu sa-ti deschida mintea..sa nu fii incuiat la minte si cu creierul spalat...daca nu vrei sa te rada si curcile.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 29.01.2010, 15:25:49
voxdei55 voxdei55 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.10.2009
Locație: ANCONA..iTALIA
Religia: Ortodox
Mesaje: 217
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anaana71 Vezi mesajul
pai cica in Facerea (geneza) scrie:
Capitolul 1
1. La început a făcut Dumnezeu cerul și pământul.
deci gata, am terminat de la inceput, cerul este universul, iar daca ar exista extraterestii si ei ti-ar spune de acealsi Dumnezeu. cand te-or contacta sa-i intrebi sa vezi ce-ti spun.
GATA...ai deschis gura si deja ti-ai pus calificativ singura.La scara universului,.Pamantul nu inseamna nimic...sant miliarde de planete la fel iar viata care inseamna Dumnezeu e mai prezenta decat crezi.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 29.01.2010, 15:30:52
anaana71's Avatar
anaana71 anaana71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 670
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru anaana71
Implicit

Citat:
În prealabil postat de voxdei55 Vezi mesajul
GATA...ai deschis gura si deja ti-ai pus calificativ singura.La scara universului,.Pamantul nu inseamna nimic...sant miliarde de planete la fel iar viata care inseamna Dumnezeu e mai prezenta decat crezi.
n-am deschis gura, doar am tastat stii, era vorba despre cer..... nu de pamant. deci... "calificativul" este la tine.
__________________
Inimă curată zidește intru mine, Dumnezeule și duh drept înnoiește întru cele dinlăuntru ale mele.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce parere aveti despre vise? patricia2006 Generalitati 17 15.04.2018 21:52:00
Ce parere aveti despre divort? lacrimi Secte si culte 90 21.11.2010 08:30:24
Ce parere aveti despre.... mihnea45 Generalitati 10 22.10.2010 15:27:53
ce parere aveti despre tarot tarot Generalitati 10 11.10.2010 11:32:43
Ce parere aveti despre antropozofi ??????? ARHANGHELUL Generalitati 10 07.01.2007 17:47:54