Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #131  
Vechi 09.02.2011, 19:38:06
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Am vazut muuuulte greseli gramaticale pe acest forum insa nu le-am "subliniat" pe toate! Intr-adevar,nu toti cunosc gramatica bine,insa mai dureros este cand acestia incep la randul lor sa-i critice pe altii. Si eu am fost poate criticat,subapreciat,luat in deradere etc. insa cel putin (asa vai de mine cum sunt,cu media 7 la purtare in liceu,care nu mergeam pe la ore si nu invatam nimic,la facultate merg doar la examene etc.) stiu sa scriu corect romaneste! Cum doamne-iarta-ma va mirati voi de mine cum trec examenele si ziceti ca nu procedez bine etc. etc. atata timp cat sunteti mai in varsta (avand in vedere ca eu am 21 de ani) si nici macar nu stapaniti bine limba romana? Stai linistita,nu ma supar,nu ma deranjeaza,nu e treaba mea... insa e neplacut sa faceti voi pe moralistii. Fiecare se descurca cum poate,eu cel putin am recunoscut cum sunt.
Reply With Quote
  #132  
Vechi 09.02.2011, 19:41:35
colaps3's Avatar
colaps3 colaps3 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.01.2011
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 107
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
stiu sa scriu corect romaneste!
Ahem. :)
Și unde sunt diacriticele ?
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, masoneriei, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului, părăsirii patriei și a venirii antihristului de papă în România!

Semnați petiția împotriva venirii diavolului de papă în România! - http://www.petitieonline.ro/petitie/...p66477055.html
Reply With Quote
  #133  
Vechi 09.02.2011, 19:42:30
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Raoul, eu cred ca tu esti frustrat ca nu mergi la scoala, desi stii sa scrii romaneste.
Mai bine mergi la scoala si scapa de frustrari, iar daca nu ai timp si, de asemenea, nu vrei sa " fii judecat " pentru ca nu ai timp, lasa scoala la o parte, fa ceea ce faci, dar bine, altfel nu vei da randament in nici o directie, chiar daca ai impresia ca esti " mafalda ".
Pana la urma, bine ca stii sa scrii romaneste...
Indiferent cat de ocupat este un om, cat de scuzat de imprejurari si asa mai departe, nu am sa consider niciodata moral sa fii student la zi si sa nu calci pe la scoala deloc, ba mai mult decat atat, sa te mai si lauzi ca iei note pe " ochi frumosi "...chiar daca stii sa scrii. Desi, ai dreptate, multi au studii mai multe sau mai putine, dar nu stiu sa scrie in limba materna.
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "

Last edited by ory; 09.02.2011 at 19:46:07.
Reply With Quote
  #134  
Vechi 09.02.2011, 19:45:28
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

Raoul

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie
Si crezi tu Raoul...ca asta e o" bila alba" pentru tine? Daca vreodata vei avea nevoie de ceva din acea materie, ce vei face? Vei spune celor pt care lucrezi ca....ai facut facultatea pe ochi frumosi?!
Daca ma intreaba cineva ceva sau o sa am nevoie de aceste cunostinte voi lua frumos cartea in mana si o sa caut,sau exista si Google (accesibil si de pe telefon/PDA). Crezi ca stie cineva materia pe derost? Daca da de ce avem profesori diferiti la toate materiile (valabil si pt liceu,generala chiar) etc.?? Adica eu trebuie sa stiu toate materiile si profesorul nu le stie?? Pai... e nashpa! Nu?


Hai Raoul...nimeni nu zice sa fii "doxa", dar nici sa termini o facultate si sa trebuiasca sa tot fugi la biblioteca....Dar ce sa-i faci ? Netul iti va raspunde....si daca nu-l vei putea accesa, vei da un tel, ca tot s-a inventat mobilul...Si mai vrem sa avem o generatie stralucita....Sigur ca sunt tineri sirguinciosi, dar tot mai putini...Scuze Raoul, dar m-ai deceptionat profund...
Reply With Quote
  #135  
Vechi 09.02.2011, 19:46:27
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Thumbs up

Citat:
În prealabil postat de ory Vezi mesajul
Raoul, eu cred ca tu esti frustrat ca nu mergi la scoala, desi stii sa scrii romaneste.
Mai bine mergi la scoala si scapa de frustrari, iar daca nu ai timp si, de asemenea, nu vrei sa " fii judecat " pentru ca nu ai timp, lasa scoala la o parte, fa ceea ce faci, dar bine, altfel nu vei da randament in nici o directie, chiar daca ai impresia ca esti " mafalda ".
Pana la urma, bine ca stii sa scrii romaneste...
Indiferent cat de ocupat este un om, cat de scuzat de imprejurari si asa mai departe, nu am sa consider niciodata moral sa fii student la zi si sa nu calci pe la scoala deloc, ba mai mult decat atat, sa te mai si lauzi ca iei note pe " ochi frumosi "...chiar daca stii sa scrii.
ORY....nota 10 !
Reply With Quote
  #136  
Vechi 09.02.2011, 19:48:24
colaps3's Avatar
colaps3 colaps3 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.01.2011
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 107
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
... si sa trebuiasca sa tot fugi la biblioteca....
Mai nou, la multe biblioteci, ai nevoie de „card” sau „cartelă” cu cod de bare atașat sub numele tău pentru a te putea identifica.... mda....
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, masoneriei, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului, părăsirii patriei și a venirii antihristului de papă în România!

Semnați petiția împotriva venirii diavolului de papă în România! - http://www.petitieonline.ro/petitie/...p66477055.html
Reply With Quote
  #137  
Vechi 09.02.2011, 20:07:57
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps3 Vezi mesajul
Ahem. :)
Și unde sunt diacriticele ?
Nu stiu sa le pun,plus ca m-as enerva prea tare. Sincer nu ma prea pricep la calculatoare si chestii din astea.

Citat:
În prealabil postat de ory Vezi mesajul
Raoul, eu cred ca tu esti frustrat ca nu mergi la scoala, desi stii sa scrii romaneste. Mai bine mergi la scoala si scapa de frustrari
De ce sa fiu frustrat?
PS Macar ai fi putut sa intrebi de ce nu m-am dus la scoala inainte sa arunci piatra...

Citat:
În prealabil postat de ory Vezi mesajul
Indiferent cat de ocupat este un om, cat de scuzat de imprejurari si asa mai departe, nu am sa consider niciodata moral sa fii student la zi si sa nu calci pe la scoala deloc
Aici te dai oarecum exemplu pe tine. Da,te apreciez si eu sincer,insa... avand in vedere ca nu muncesti banuiesc ca o face sotul,nu?? Ia sa ramaneti fara niciun venit (doamne-fereste,nu ca v-as dori) si sa te vad cat de importanta devine atunci scoala pt. tine. Sunt "convins" ca va avea prioritatea nr. 1! Faptul ca nu am fost in oras,ci plecat prin alt colt de tara ca sa castig un ban si sa-mi pot plati scoala (ca altfel m-as fi lasat!!!),este o motivatie destul de buna?? Sincer nu-ti doresc sa treci prin asta,si daca se va intampla,sa vad cum o sa reactionezi cand unii te vor critica de ce nu ai mai trecut si pragul scolii! Multumesc totusi pentru replicile adresate. Dumnezeu sa te ajute!

Citat:
În prealabil postat de ory Vezi mesajul
multi au studii mai multe sau mai putine, dar nu stiu sa scrie in limba materna.
Deci macar sunt multumit ca stiu sa scriu,spre deosebire de altii (mai invatati decat mine - teoretic).

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Scuze Raoul, dar m-ai deceptionat profund...
Imi cer iertare. Cel putin imi place sa spun adevarul despre mine. M-ar ajuta cu ceva sa fiu superficial? Oare ai fi avut o parere mai buna despre mine? Prefer sa fiu transparent,nu un fatarnic!
Reply With Quote
  #138  
Vechi 09.02.2011, 20:22:44
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Smile

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie
Scuze Raoul, dar m-ai deceptionat profund...
Imi cer iertare. Cel putin imi place sa spun adevarul despre mine. M-ar ajuta cu ceva sa fiu superficial? Oare ai fi avut o parere mai buna despre mine? Prefer sa fiu transparent,nu un fatarnic!

Nu, e bine ca ai fost sincer, si stii ca te simpatizez, doar ca mi-as dori sa tii seama de ce ti se sugereaza cu drag....Oare nu-mi doresc sa iti fie bine? Din tot sufletul vreau asta....
Reply With Quote
  #139  
Vechi 09.02.2011, 20:33:19
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Nu, e bine ca ai fost sincer, si stii ca te simpatizez, doar ca mi-as dori sa tii seama de ce ti se sugereaza cu drag....Oare nu-mi doresc sa iti fie bine? Din tot sufletul vreau asta....
Da,stiu si chiar apreciez. Multumesc
Reply With Quote
  #140  
Vechi 09.02.2011, 20:56:01
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Smile

Hehehe....pardon hihihi ! Imi sunteti dragi amandoi si tu si Melissa !
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Foarte important si foarte grav ... mc2009 Homosexualitatea 28 01.06.2011 19:28:25
"foarte ciudat" annajanette Generalitati 369 16.05.2010 13:53:45
ciudat alex00 Despre Biserica Ortodoxa in general 2 01.02.2010 20:42:22