Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Pocainta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 13.01.2011, 19:33:25
Heurtebise Heurtebise is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 328
Implicit

Citat:
În prealabil postat de unu_oarecare Vezi mesajul
In primul rand vreau sa spun ca nu cred ca ma pot numi crestin de vreme ce nu am luat parte la nici o taina a bisericii in afara de Sfantul Botez cand eram mic,iar prezenta mea in Casa Domnului are un numar rusinos de mic...Greu imi gasesc cuvintele si asta "o datorez" raului din mine care imi pune piedici de fiecare data cand vreau sa pun inceputul cel bun,de care am auzit de atatea ori.Poate "suna" oarecum melodramatica postarea mea,dar lipsa mea de curaj in o lua pe calea cea buna ma face sa scriu o mica confesiune din spatele unui monitor,unor oameni care nu-i cunosc dar stiu ca ma pot ajuta intr-o mica sau mare masura.La varsta mea am munti de greseli si pacate care m-au adus intr-un iad chiar aici pe pamant.Nu ma mai pot simti bucuriile simple ale vietii si asta este foarte dureros .Nu pot sa mai vad dincolo de zidurile inchisorii mele ce mi-am costruit-o cu propriile mele lucrari.Singura mea,sa-i spun,speranta este ca inca simt in mine un micron de Lumina care ma cheama spre indreptare.Slabiciunile mele sunt zabrelele mele.Tot ce va cer este sa spuneti o rugaciune si pentru mine ca sa ma pot descatusa din zalele ce ma tin in noroiul meu zilnic.Pe mine nu mai stiu daca ma mai asculta Dumnezeu ca multe ziduri am pus intre mine si El.Va multumesc!

Te afli intr-o criza spirituala si faptul ca o constientizezi este deja un inceput: ti-ai venit in fire precum fiul risipitor. Du-te acasa(la biserica vreau sa spun), la Tatal, si cere-i sa aiba mila si de tine si sa iti innoiasca harul de la botez. De aceea nu poti simti bucuriile simple pentru ca nu iti este sufletul improspatat. Toata lumea simte asta si nu doar o data! In unele zile parca suntem niste morti vii, nu gasim niciun sens la nimic si lasam sa treaca ziua fara sa ne fi bucurat de ea, fara s-o fi trait.
Ma voi ruga pentru tine. Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 13.01.2011, 20:09:02
Pr. Gheorghe
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Dumnezeu sa te miluiasca Ionut! Ai nadejde si ravna!
Amin! Amin! Amin!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 13.01.2011, 20:28:10
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Domnul si Maica Domnului sa te binecuvinteze si sa te intareasca pe noul drum, ionut.Amin
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
am mare nevoie de ajutor! ioanadanny Vrajitoria 28 25.09.2012 21:52:27
o mare nedumerire rog un ajutor clarvazator Intamplari adevarate 23 05.06.2012 13:31:33
avem mare nevoie de ajutor!! alinageo Umanitare 5 29.02.2012 18:13:18