Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Spiritualitatea ortodoxa
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 14.02.2011, 21:45:38
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Nu-mi mai zice de masina ca m-a adus in sapa de lemn... Ma rupe benzina!

Sincer si eu sunt nemultumit de baieti dar nici fetele nu-s mai prejos,chiar deloc. Saracele sunt "chinuite" de la varste fragede,se tot straduiesc sa iasa prin orice chip in evidenta... Si stii vorba aia,cateaua pana nu ridica coada cainele nu se da la ea. Pai cum doamne-iarta-ma sa nu intorc capu cand vad o "bunaciune" imbracata atat de provocator si care arata si bine? Sau sa n-o claxonez macar
Nu mai știu dacă am mai zis asta.

Specific masculin: depravarea
Specific feminin: prostia

PS: Nu mai fi atât de sincer de față cu mine, că-s sensibilă la capitolul băieți.
Reply With Quote
  #32  
Vechi 14.02.2011, 21:46:08
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Esti dezarmant de sincer..Nota 10!
Multumesc Melissa. Poate asta e una din calitatile (sau defect??) mele. Imi place sa fiu cat mai sincer,nu vad niciun rost in a fi fatarnic. Plus ca nu te mai place nici Dumnezeu asa...
Da serios acum,la cum arata unele pustoaice azi de la 14 ani in sus mai ca nu-ti vine sa crezi

Citat:
În prealabil postat de camy_d Vezi mesajul
PS: Nu mai fi atât de sincer de față cu mine, că-s sensibilă la capitolul băieți.
Ce-i cu replica asta?
Reply With Quote
  #33  
Vechi 14.02.2011, 21:51:55
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Ce-i cu replica asta?
Urăsc băieții că-s niște obsedați. E un demon de care nu reușesc să scap, uneori îl mai îmblânzesc, dar tot mai izbucnește urât în mine.
Reply With Quote
  #34  
Vechi 14.02.2011, 21:53:22
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de I.Calin Vezi mesajul
Educația sexuală este de fapt Antieducație morală, toate converg spre sex, organe de reproducere (adică, mai precis, de procurare a unor plăceri) și metode contraceptive.
Pai de asta nasc fete la 12 ani, ca nu se face educatie sexuala fratilor!
Educatia sexuala ar trebui sa se faca copiilor inca de mici, sa stie ce si cum se petrece.Actul sexual NU ESTE O RUSINE.Credeti ca daca nu se face educatie sexuala, NU SE MAI FACE SEX? Gresit! Se face si inca cum! Copiii trebuie sa fie informati,pregatiti.Daca nu le vorbim despre sex, si i-l prezentam ca pe ceva INTERZIS, subiectul in sine fiind tabu,atunci mai indarjiti sunt sa-l faca!
E o mare tampenie aceasta conceptie : educatie sexuala=antieducatie morala!
Reply With Quote
  #35  
Vechi 14.02.2011, 21:55:02
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Pai de asta nasc fete la 12 ani, ca nu se face educatie sexuala fratilor!
Educatia sexuala ar trebui sa se faca copiilor inca de mici, sa stie ce si cum se petrece.Actul sexual NU ESTE O RUSINE.Credeti ca daca nu se face educatie sexuala, NU SE MAI FACE SEX? Gresit! Se face si inca cum! Copiii trebuie sa fie informati,pregatiti.Daca nu le vorbim despre sex, si i-l prezentam ca pe ceva INTERZIS, subiectul in sine fiind tabu,atunci mai indarjiti sunt sa-l faca!
E o mare tampenie aceasta conceptie : educatie sexauala=antieducatie morala!
Educația sexuală prezintă sexualitatea ca pe ceva normal, numai că trebuie să porți prezervativ, în rest e ok.
Reply With Quote
  #36  
Vechi 14.02.2011, 21:59:15
Langu Langu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.02.2009
Locație: Madrid
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 543
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Langu
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Adolescenta, aceasta varsta rebela,cand iti tropaie hormonii in cap si sangele iti clocoteste in vene,este o rascruce de drumuri.Multi tineri au iesit sifonati din acesta etapa a vietii, pentru ca nu au putut gestiona corect situatiile cu care s-au confruntat.Se spune ca adolescenta e ca o boala.Trece.Dar totusi, cum trebuie indrumati adolescentii?Ce le putem spune, cand ei stiu "totul" ?:-)
Cum sa-i spun unui adolescent care e cu capul doar sa faca sex, ca nu e voie sa faca sex decat dupa casatorie si chiar si atunci ,grija mare,exista zile si interval orar in care sexul este permis???Cum sa-i spun unui adolescent ca el trebuie sa traiasca restrictionat deoarece menirea lui pe pamant nu este sa fie iubit/fericit/implinit, ci este MANTUIREA ? Adica cum sa ii explic eu ca trebuie sa traiasca in asa fel incat abia DUPA CE MOARE, sa fie fericit (mantuit)?
Dupa ce am vazut ce parere au adolescentii despre religia in scoli, mi-am dat seama ca adolescentii sunt cei carora trebuie sa le acordam o atentie speciala.
Si sa nu spuneti ca depinde de educatia primita in familie, pentru ca am vazut copii foarte religiosi care l-a varsta adolescentei "au rupt lanturile" si au gustat libertatea..si probabil vor reveni la religie, dupa varsta de 50 de ani..:-)
Deci, ce facem cu adolescentii?:-)
Ce facem cu adolescentii?Ce putem face?Poti impiedica vantul sa nu bata,raul sa nu curga iar focul sa nu arda arsita tineretii?Doar cel ce n-a fost tanar nu poate intelege.Cum poate fi un adolescent stabil cand radacinile abia-i incep a creste?Noi ii vrem perfecti,am fost sau suntem noi atat de buni?Cum i-am educat?
Reply With Quote
  #37  
Vechi 14.02.2011, 21:59:52
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Multumesc Melissa. Poate asta e una din calitatile (sau defect??) mele. Imi place sa fiu cat mai sincer,nu vad niciun rost in a fi fatarnic. Plus ca nu te mai place nici Dumnezeu asa...
Da serios acum,la cum arata unele pustoaice azi de la 14 ani in sus mai ca nu-ti vine sa crezi
Este o mare calitate Raoul! Cand iti pierzi sinceritatea, ti-ai pierdut identitatea!Imi place ca esti foarte echilibrat.Cand vorbim de cele sfinte,vorbim de cele sfinte, cand vorbim de cele lumesti,vorbim de cele lumesti! Nu le excluzi si nu le negi! Bravo Raoul!
Reply With Quote
  #38  
Vechi 14.02.2011, 22:01:48
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Este o mare calitate Raoul! Cand iti pierzi sinceritatea, ti-ai pierdut identitatea!Imi place ca esti foarte echilibrat.Cand vorbim de cele sfinte,vorbim de cele sfinte, cand vorbim de cele lumesti,vorbim de cele lumesti! Nu le excluzi si nu le negi! Bravo Raoul!
E o calitate numai când nu sunt eu prezentă.
Reply With Quote
  #39  
Vechi 14.02.2011, 22:08:23
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de camy_d Vezi mesajul
Educația sexuală prezintă sexualitatea ca pe ceva normal, numai că trebuie să porți prezervativ, în rest e ok.
Lucrurile nu se rezuma la atat,draga Camy.De exemplu,cand vrei sa faci un bebelas, NU pui prezervativ..
Reply With Quote
  #40  
Vechi 14.02.2011, 22:12:02
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de camy_d Vezi mesajul
E o calitate numai când nu sunt eu prezentă.
Eeee..e o calitate mereu.Nu stiu ce-i cu ura asta a ta !?Incearca sa iubesti in loc sa urasti! Gandeste-te ca in fiecare baiat e Hristos si iti incearca iubirea! Depaseste-ti limitele ca poti!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Se foloseste religia ortodoxa de stiinta pentru promovarea binelui? AndyTh Teologie si Stiinta 9 26.03.2012 13:28:55
Religia ne-Ortodoxă a lui O. T. doctor_faustus Alte Religii 39 12.12.2010 11:59:23
Romanii doresc puscarie pentru cei ce critica religia crestin ortodoxa hmiron Generalitati 35 07.04.2010 18:12:16
Pastor in religia ortodoxa? Paradox sau Ironie patinina34 Generalitati 19 12.01.2009 17:08:41
adolescentii din ziua de azi andreeacatalina Generalitati 0 31.07.2008 22:34:14