Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 18.02.2011, 21:20:27
allisa's Avatar
allisa allisa is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 20
Unhappy REGRETELE vin întodeauna mai tarziu

În multe feluri omul poate aluneca,poate gresi si pacatui,în multe feluri omul îsi pierde si credinta. El m-a cumparat pe mine dar sufletul iata ca nu a reusit sa mi-l cumpere. Eu nu am avut barbatie, curaj sa urmez inima si am urmat constiinta. Ce sa fac? Daca aveam scoala virtutii, scoala bisericii ortodoxe în acel timp....daca si daca...si daca...idealul vietii mele era virtuos,acum nu îmi ramane de facut decat sa platesc datoria mea catre DUMNEZEU.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 18.02.2011, 22:21:16
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

După părerea mea, aveți de ales între a rămânea singură și a vă întoarce la soțul dv legiuit, care este tatăl copilului dv. Restul se numește preacurvie. Știu că sună rău, prost, urât. Dar mai știu că asta este realitatea.
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote
  #13  
Vechi 19.02.2011, 10:35:23
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Dumnezeu ne ofera continuu sanse...Roaga-te si categoric te va lumina....Nu trebuie sa ramai neaparat singura...nu te sihastresti, dar cauta sa vezi intai care este voia Lui (iti vorbeste sufletului si mintii deopotriva)...Sa te ajute bunul Dumnezeu cum crede El ca este mai bine pentru tine!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 19.02.2011, 23:16:39
Langu Langu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.02.2009
Locație: Madrid
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 543
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Langu
Implicit

Citat:
În prealabil postat de allisa Vezi mesajul
În multe feluri omul poate aluneca,poate gresi si pacatui,în multe feluri omul îsi pierde si credinta. El m-a cumparat pe mine dar sufletul iata ca nu a reusit sa mi-l cumpere. Eu nu am avut barbatie, curaj sa urmez inima si am urmat constiinta. Ce sa fac? Daca aveam scoala virtutii, scoala bisericii ortodoxe în acel timp....daca si daca...si daca...idealul vietii mele era virtuos,acum nu îmi ramane de facut decat sa platesc datoria mea catre DUMNEZEU.
Se spune ca prima casatorie reprezinta izbanda iubirii impotriva inteligentei,cea de-a doua izbanda sperantei impotriva experientei.Scris este ca daca putem rabda fara pereche bine este,dar decat sa ardem,mai bine cu pereche.Sa va dea Domnul pace,intelepciune si multa putere caci greu este drumul singuratatii...
Reply With Quote
  #15  
Vechi 20.02.2011, 09:58:29
allisa's Avatar
allisa allisa is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 20
Red face Multumesc

Vă multumesc tuturor ptr opiniile date. Parerile sunt împartite.Eu ma regasesc mai vinovata de orice. Nu am avut chibzuire pentru prima dragoste,nu am avut întelegere ptr tatal copilului care putea fi începutul iubirii si uite asa mi-am distrus linistea si .....totul. Nu am reusit sa fac asa ca si cum as iubi si voi iubi. Am fost stangace,am înabusit toate simtamintele care nu erau la înaltimea situatiei mele de atunci, interesul launtric l-am vandut gandindu-ma doar la ceea ce-i datorez si cat îi datorez celui care m-a ajutat candva. Mi-am calcat pe inima si stiti ce e mai dureros? În realitate omul atunci cand îsi calca mai des pe inima devine poi si mai dureros mai ales ca nu se APĂRĂ.
Voi ce credeti? Constiinta ucide viata? Doamne ajută! Va îmbratisez pe toti cu o dragoste crestinească.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Suflet Románesc-Suflet Crestinesc C-tin Generalitati 27 11.10.2017 16:07:48
Din nou despre suflet osutafaraunu Secte si culte 363 07.06.2012 08:21:34
Despre suflet, duh si starea omului in moarte tricesimusquintus Secte si culte 1674 06.02.2012 09:56:04
Intrebare despre suflet Adelinaa Generalitati 3 11.06.2009 11:52:43
Despre suflet silverstar Generalitati 64 09.01.2007 18:43:52