Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Spiritualitatea ortodoxa
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #451  
Vechi 20.09.2021, 22:16:50
Psalm 23's Avatar
Psalm 23 Psalm 23 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.03.2021
Religia: Protestant
Mesaje: 138
Implicit

"The Didache: text, translation, analysis and commentary" (Aaron Milavec). O excelenta, pe înțelesul tuturor, carte despre unul dintre cele mai fascinante texte crestine: Didahia
__________________
Did you exchange a walk-on part in the war for a leading role in a cage? The words of the prophets are written on the subway walls.
Reply With Quote
  #452  
Vechi 25.01.2023, 16:18:09
Marcel_Ionut's Avatar
Marcel_Ionut Marcel_Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.07.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 389
Implicit

Salutare. Revin si eu cu 2 recomandari. ,, A fost minunea Maicii Domnului '' de Giorgios Psaltakis. Am ajuns la jumatatea ei si va pot spune ca m-a impresionat bogatimea de marturii. Este scrisa intr-un limbaj accesibil si placut si prezinta diverse situatii : vindecari a unor boli care nici doctorii nu le dadeau sanse, situatii periculoase si cate si mai cate .
A doua se numeste ,, Viata si minunile Sfantului Mare Mucenic Mina ,, editura Meteor Press( Publishing). Citindu-i viata si minunile am simtit ca si cum citesc un basm. Minunile sale din trecut au fost atat de neobisnuite. Si va dau marturie ca si pe mine m-au ajutat sfintii. Am luat permisul fara mari probleme. Apelati la ei cu incredere si nadejde!
__________________
,,Cu Dumnezeu nu-i nevoie să fii politicos; pur și simplu, varsă-ți inima ta în fața Lui."
Pr Sofronie Saharov
Reply With Quote
  #453  
Vechi 25.01.2023, 17:36:27
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.227
Implicit

Din pacate, in ultima vreme, am citit biblioteci intregi de "carti" (sticle). Precis rad dracii sobrii de mine... dar nadajduiesc sa mi se socoteasca cinstire, ca cinstesc... ca paritii si fratii neamurile primarului State... ale lui statele unite. (trist dar adevarat, rugati-va pentru noi... sa cinstim fara sa mai "citim" mult prea multe carti tari.)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 25.01.2023 at 18:39:34.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ati citit... timeea89 Generalitati 11 23.01.2015 12:36:59
Ne-a citit la morti! bitaionela Vrajitoria 21 20.06.2011 22:24:41
Merită citit ! cristiboss56 Resurse ortodoxe on-line 20 26.04.2010 11:07:36
Ce carti de misiologie-sectologie ati citit? Mirean Secte si culte 22 14.04.2009 13:56:42
Daca a citit cineva truthtostone Generalitati 0 22.11.2008 14:23:27