Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Spiritualitatea ortodoxa
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 30.04.2022, 02:04:34
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Hristos a Inviat!

Am dat de o persoana care pretinde ca este clarvazatoare, ca are imagini din viitor.

Ea a spus ca se va intampla un eveniment in jurul lui 6 mai anul asta, legat de Republica Moldova de unde este ea (posibil un atac).

A spus ca in jurul lui 6 iunie anul asta 2022, se va da cu bomba nucleara si o treime din populatia pamantului va disparea.

A spus ca antihristu e nascut in 1999 si se va arata in 2032.

Am vazut pe TikTok ca posta niste filmulete cu preziceri si citeam in comentarii, si am vazut ca starea ei de suflet este la pamant. Eu banui ca aceste preziceri sunt niste amagiri din partea diavolului...nush ce sa cred, sper ca eu sa nu incep sa ma panichez din ce a spus.

Vreau sa ii transmit niste texte, cum puteti ajuta sa imi transmiteti mie, si sa ii redirectionez ei, sa ii spun ca viziunile astea cu date fixe nu sunt adevarate si sa nu mai fie asa in depresie ca tot spunea ca e ultimul mesaj, ultimul mesaj... aici are toate clipurile ei. Il mentioneaza pe Dumnezeu des in postarile ei. https://www.tiktok.com/@cont_magyc

Eu va intreb pe voi care stiti mai multe (nu am timp sa ma duc la duhovnic sa il intreb zilele astea), daca cineva primeste clarviziuni si mai apoi se simte demoralizata, intra in depresie, intra in suparare, este clar ca aceste clarviziuni sunt de la necuratul? (nu de la Dumnezeu)

Nu prea imi gasesc cuvintele acum...

Si baba Omida e clarvazatoare, dar vede pe lungimea de unda gresita.


Deci asta cu o treime din populatia pamantului e peste tot. Nimic nou.
Asta cu 6 Mai este crosetata tare de tot. Dar vedem.
Asta cu antihristu 1999 e veche, sunt multe variante cred ca toata plaja de 1992-2000 e acoperita cu presupuneri...


Dragule, linisteste-te ca prostii pot sa spuna foarte multi.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 30.04.2022, 02:58:51
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.965
Implicit

Hristos a inviat!

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Dacă tot vb de antihrist, profeți mincinoși etc, să meditam un pic la această situație și anume încercarea disperată a creștinului de a evita cu orice chip înșelarea. Să presupunem că am fi creștini și ducem o viață exemplară conform moralei creștine dar există o singură situație fatală în care toată speranța de salvare se năruie și irosirea posibilității de a mai fi cu Dumnezeu, amăgirea antihristului. Toată creștinătatea traieste in teroarea venirii acelei zile a antihristului, frica că vor ajunge să se închine unui asemenea personaj și dorința de a i se împotrivi pt a rămâne în brațele lui Dumnezeu. Pare a fi o dorința unei cauze nobile, de a învinge răul suprem, a triumfa în fața minciunii și a nedreptății.
Se spune că antihristul va veni cu tot felul de minuni false care vor impresiona vizual însă spiritual vor fi seci fără esență, ca un spectacol teatral ce impresionează dar nu te ajută la absolut nimic în ceea ce privește viața. Adică minuni estetice, plăcute ochiului dar fără folos duhovnicesc, steril. Dar o intrebare la fel de importantă este dacă în creștinătate există astfel de "minuni" ce impresionează vizual dar spiritual sunt zero barat. Păi, icoane plângătoare, icoane "divino-natural" create, oase bine mirositoare, morminte sfinte și probabil cea mai spectaculoasă, flacăra din cer venită de la Ierusalim. Sigur vizual dau foarte bine însă spiritual nu schimbă cu nimic condiția omului. E doar un show religios pentru oameni ce caută să fie impresionați, un circ spiritual unde te poți așeza confortabil să privești magia religioasă.
Cristos avertizează creștinii să nu se lase înșelați de spectacol, însă în același timp El vorbește despre venirea Sa intr-un mod extrem de spectaculos, fulgere și tunete se vor manifesta pe cer în timp ce El va umbla pe norii cerului. O imagine de-a dreptul fantastică și pompoasă în ceea ce privește tabloul venirii sale. În aceste condiții este foarte usor să-l identifici pe Cristos, privești cerul și te minunezi de o asemenea grandoarea, instantaneu devii religios ateu fiind. Dar dacă ar fi așa de usor, ce rost mai are cunoașterea lui Cristos în duh și adevăr, ce roll mai are spiritualitatea lăuntrică, dacă totul se reduce la o imagine vizuală exterioară spectaculoasă? Oricine s-ar închina la o asemenea priveliște și ar crede că e Dumnezeu, însă e prea simplu, credința nu ar mai fi calea ci doar o virgulă simbolică ce a marcat o epocă spusă. Și mai este un factor foarte important pe care nu-l luam în considerare: iubirea necondiționată. Cand iubești necondiționată nu mai ai așteptări și interese de la nimeni și nimic, mai ales de la Dumnezeu. Cei care caută minuni, defapt caută motive să creadă intr-un Dumnezeu ce le poate satisface anumite dorințe și cerințe, adică sunt fățarnici căutând avantajele ce le pot obține dintr-o asemenea relație. Probabil din această cauză și vorbește Cristos despre a doua sa venire intr-un mod spectaculos vizual deși El specifică altminteri că împărăția lui Dumnezeu nu vine în chip văzut, asta pt a determina cine este pe interes și cine iubește necondiționat.
De unde deduci tu ca a doua venire va fi vizual spectaculoasa?
Asa cum spui, va veni "in chip nevazut". Luca 17,20-37.Atentie la ucenici!

20. Și fiind întrebat de farisei când va veni împărăția lui Dumnezeu, le-a răspuns și a zis: Împărăția lui Dumnezeu nu va veni în chip văzut.
21. Și nici nu vor zice: Iat-o aici sau acolo. Căci, iată, împărăția lui Dumnezeu este înăuntrul vostru.
22. Zis-a către ucenici: Veni-vor zile când veți dori să vedeți una din zilele Fiului Omului, și nu veți vedea.
23. Și vor zice vouă: Iată este acolo; iată, aici; nu vă duceți și nu vă luați după ei.
24. Căci după cum fulgerul, fulgerând dintr-o parte de sub cer, luminează până la cealaltă parte de sub cer, așa va fi și Fiul Omului în ziua Sa.
25. Dar mai întâi El trebuie să sufere multe și să fie lepădat de neamul acesta.
26. Și precum a fost în zilele lui Noe, tot așa va fi și în zilele Fiului Omului:
27. Mâncau, beau, se însurau, se măritau până în ziua când a intrat Noe în corabie și a venit potopul și i-a nimicit pe toți.
28. Tot așa precum a fost în zilele lui Lot: mâncau, beau, cumpărau, vindeau, sădeau, și zideau,
29. Iar în ziua în care a ieșit Lot din Sodoma a plouat din cer foc și pucioasă și i-a nimicit pe toți,
30. La fel va fi în ziua în care se va arăta Fiul Omului.
31. În ziua aceea, cel care va fi pe acoperișul casei, și lucrurile lui în casă, să nu se coboare ca să le ia; de asemenea, cel ce va fi în țarină să nu se întoarcă înapoi.
32. Aduceți-vă aminte de femeia lui Lot.
33. Cine va căuta să-și scape sufletul, îl va pierde; iar cine îl va pierde, acela îl va dobândi.
34. Zic vouă: În noaptea aceea vor fi doi într-un pat; unul va fi luat, iar celălalt va fi lăsat.
35. Două vor măcina împreună; una va fi luată și alta va fi lăsată.
36. Doi vor fi în ogor; unul se va lua altul se va lăsa.
37. Și răspunzând, ucenicii I-au zis: Unde, Doamne? Iar El le-a zis: Unde va fi stârvul, acolo se vor aduna vulturii.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)

Last edited by Demetrius; 30.04.2022 at 06:43:28.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 30.04.2022, 23:50:04
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.827
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Am dat de o persoana care pretinde ca este clarvazatoare...
Chiar mă gândeam într-o zi clarvăzătoarele fac cataractă, astigmatism, miopie, oare cât au dioptriile ?
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 01.05.2022, 02:13:29
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 378
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Dragule, linisteste-te ca prostii pot sa spuna foarte multi.
Da ma linistesc, nu e problema . Mersi.

Am avut o experienta personala dar ciudata cu o clarvazatoare, acum cativa ani (a fost prima si ultima oara cand am facut asa ceva). Aceasta clarvazatoare a fost recomandata de cineva, sa vorbim cu ea ca e buna, lucreaza si cu preoti (chipurile nu stiu daca e adevarat)...un membru al familiei chiar s-a intalnit cu dansa. Avea o putere ciudata, putea sa vada sufletele oamenilor si sa arate la o persoana pe strada, cu cine umbla, ce a facut in ziua respectiva fara sa ii cunoasca.

Am vorbit cu aceasta "clarvazatoare" la telefon (nu m-am intalnit fata in fata), ea este o femeie in varsta. Am vorbit despre ceva personal de care nu pot sa dau detalii aici, insa am ramas remarcat ca stia multe lucruri despre trecutul meu si nume de oameni, prieteni sau rude de care nu mai eu ii stiam si am ramas masca/mut....fara cuvinte. Nu imi venea sa cred de unde stie atatea lucruri si nume, la fel si numele unor rude decedate din familia mea gen si in plus mi-a prezis anumite chestii care o sa mi se intample pe viitor, dar nu s-au intamplat niciodata. Pretindea ca stie data exacta a mortii mele si alte balarii, cand o intrebam curios zicea "nuuuuu, nu pot sa zic..." si alte vrajeli.

Dar din toate lucrurile astea wow, am remarcat doua greseli, bube mari:

1. A dat mai departe informatii altcuiva din familie despre mine, pe care doar eu trebuia sa le am in vedere in secret, ca si cum mi-a fost tradata increderea si nerespectarea vietii private ale mele.

2. Un alt punct, dansa se mandrea mult cu "harul" ei, pe care marturisea ca e de la Dumnezeu, deci eu o auzeam la telefon dupa accentul ei ca se LAUDA, exact cum cineva se lauda ca si-a luat o masina scumpa. Se Mandrea...si aici s-a rupt increderea mea in aceasta persoana.

A stiut lucruri din trecutul meu, dar prezicerile de viitor niciodata nu s-au adeverit la mine, deci practic a mintit.

Am ajuns la concluzia ca din cele 2 puncte de mai sus, ea lucreaza cu Diavolul si nu cu Dumnezeu. Si daca pretinde ca are Har, pai Dumnezeu ii ia darul inapoi pentru ca ea s-a laudat.

Deci asta e, cunostea lucruri din trecutul meu fara sa imi explic cum si ce fel....dar pe viitor a dat cu bata in balta.

De atunci, am pus egal intre clarviziune si vrajitorie. Nu poti sa spui lucrurile astea altor oameni, si in niciun caz nu te mandresti cu "harul" asta.

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Chiar mă gândeam într-o zi clarvăzătoarele fac cataractă, astigmatism, miopie, oare cât au dioptriile ?
Or face ...stiu ca din familie daca mai tineti minte pe un alt topic la cineva tot aici, am scris de o matusa de a mea care mergea la vrajitoare, vrajitoarea aia care era tiganca a murit intr-o moarte ciudata. Oricum vrajitoria se pedepseste rau de Dumnezeu.
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."

Last edited by Adr.iu91; 01.05.2022 at 02:16:48.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 01.05.2022, 15:16:33
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.827
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Da ma linistesc, nu e problema . Mersi.
Am vorbit despre ceva personal de care nu pot sa dau detalii aici, insa am ramas remarcat ca stia multe lucruri despre trecutul meu si nume de oameni, prieteni sau rude de care nu mai eu ii stiam si am ramas masca/mut....fara cuvinte. Nu imi venea sa cred de unde stie atatea lucruri si nume, la fel si numele unor rude decedate din familia mea...
Unele nume și întâmplări le putea știi de la apropiați de-ai tăi sau rude, așa cum zici că a zis mai departe la alții.

Darul acesta de a știi pentru îndreptarea cuiva, (nu spre laudă de sine), e rar, eu ultimul despre care am auzit că l-ar avea și e în viață e părintele Iulian de la mănăstirea Prodromu de pe Athos care și acela nu mai poate primi vizitatori la spovedit.

Și părintele Iulian strecura prin niște alegorii sau discuții simple anumite lucruri, cel puțin așa am citit că i-a spus unui scriitor, deci nu spunea todeauna direct, ci trebuia să fii atent la ce zice și cu ce legătură zice.

Am mai auzit că zicea Danion Vasile despre Teofil Brașoveanu de la peștera Ialomicioarei care a trecut la Domnul de multișor că avea anumite momente în care vedea ce fac ucenicii la sute de kilometri distanță și-i suna când aveau ispite.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
si in plus mi-a prezis anumite chestii care o sa mi se intample pe viitor, dar nu s-au intamplat niciodata. Pretindea ca stie data exacta a mortii mele si alte balarii, cand o intrebam curios zicea "nuuuuu, nu pot sa zic..." si alte vrajeli.
E clar că viitorul depinde în mare măsură de noi, fiecare decizie și acțiune atrage altă consecință, asta e într-un fel bine că mai avem un răgaz cât de mic de timp să schimbăm în bine câte ceva.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Or face ...stiu ca din familie daca mai tineti minte pe un alt topic la cineva tot aici, am scris de o matusa de a mea care mergea ...
Nu mi-am mai amintit, spunea părintele Argatu în detaliu despre tot subiectul acela, dar eu evit pt că mi se pare negativ.

Mai productiv ar fi să facem o listă de duhovnici cu experiență și discernământ (care nu deschid cartea sau fac lucruri necanonice din toată țara și chiar din Grecia, Muntele Athos), etc unde se poate merge pentru sfat, cu pregătire și post înainte și rugăciune pt ca Dumnezeu să le pună în cuget cele spre mântuire.

Exclus și duhovnicii care sunt prea faimoși pe youtube, facebook și tv, și care-ți pot vorbi de sus sau n-au timp că dau un interviu, la pomul lăudat...
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 01.05.2022 at 15:20:38.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 02.05.2022, 00:36:57
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.965
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Chiar mă gândeam într-o zi clarvăzătoarele fac cataractă, astigmatism, miopie, oare cât au dioptriile ?
Nu cu ochii vad, ci cu Duhul.
Baba Vanga a fost oarba.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #17  
Vechi 02.05.2022, 10:14:01
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Nu cu ochii vad, ci cu Duhul.
Baba Vanga a fost oarba.
Baba Vanga a fost demonizata de nu stia ce e cu ea...

Nu vad cu Duhul vad cu dracii... si aia arata multe chestii.

Baba Vanga a rupt macazul cu "profetiile", si nu avea treaba cu ortodoxia mare lucru.

Nu incurca lucrurile te rog, Baba Vanga e condamnata de Biserica, mai usor cu laudarea demonizatilor.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 02.05.2022, 14:45:03
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 378
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Unele nume și întâmplări le putea știi de la apropiați de-ai tăi sau rude, așa cum zici că a zis mai departe la alții.

Darul acesta de a știi pentru îndreptarea cuiva, (nu spre laudă de sine), e rar, eu ultimul despre care am auzit că l-ar avea și e în viață e părintele Iulian de la mănăstirea Prodromu de pe Athos care și acela nu mai poate primi vizitatori la spovedit.

Și părintele Iulian strecura prin niște alegorii sau discuții simple anumite lucruri, cel puțin așa am citit că i-a spus unui scriitor, deci nu spunea todeauna direct, ci trebuia să fii atent la ce zice și cu ce legătură zice.

Am mai auzit că zicea Danion Vasile despre Teofil Brașoveanu de la peștera Ialomicioarei care a trecut la Domnul de multișor că avea anumite momente în care vedea ce fac ucenicii la sute de kilometri distanță și-i suna când aveau ispite.
Posibil ca poate stia de la apropiati nume/intamplari, in schimb sustinea ca putea vedea oamenii care au facut pacate grave de desfranare cu un chip foarte urat, la care ea nici nu putea sa se uite la ei. Noi oamenii de rand vedem doar fete normale la oameni pe strada, ea chipurile vedea dupa astea in sufletul lor. Dar totusi, ultimele gesturi facute de ea lasa de dorit si s-a aflat de la o alta persoana, ca aceasta clarvazatoare era o escroaca cu banii. De asta zic nu sunt de incredere astia cu ghicitul in viitor atat la nivel comunitar/planetar sau la nivel individualist, e ca si cum te-ai duce sa ghicesti in cafea.

Interesant, o sa citesc si eu mai multe despre preotii acestia. Sa sti ai dreptate ca nu cei care se lauda pe sine trebuie increzuti, ci acestia.

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Baba Vanga a fost demonizata de nu stia ce e cu ea...

Nu vad cu Duhul vad cu dracii... si aia arata multe chestii.

Baba Vanga a rupt macazul cu "profetiile", si nu avea treaba cu ortodoxia mare lucru.

Nu incurca lucrurile te rog, Baba Vanga e condamnata de Biserica, mai usor cu laudarea demonizatilor.
Si eu cred ca a fost manipulata de vreun spirit rau in aceste "profetii".
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote
  #19  
Vechi 02.05.2022, 14:51:29
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 378
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Și părintele Iulian strecura prin niște alegorii sau discuții simple anumite lucruri, cel puțin așa am citit că i-a spus unui scriitor, deci nu spunea todeauna direct, ci trebuia să fii atent la ce zice și cu ce legătură zice.

Am mai auzit că zicea Danion Vasile despre Teofil Brașoveanu de la peștera Ialomicioarei care a trecut la Domnul de multișor că avea anumite momente în care vedea ce fac ucenicii la sute de kilometri distanță și-i suna când aveau ispite.
Mai este un parinte, il cheama Viorel de la Topraisar. Dansul are un anume dar al inainte-vederii (o sa zic inainte-vederii), stie ce se afla in sufletul unui om, poate zice din viitor lucruri, care s-au intamplat. In schimb dumnealui RESPECTA viata privata, si discutiile private adica nu le da mai departe ce am vorbit, si nu in ultimul rand parintele Viorel nu s-a laudat niciodata cu asa ceva, deci sa zicem ca la el lucreaza darul inainte-vederii de la Dumnezeu. Dar clarvazatorii din vorbe din oameni in oameni, sau de prin ziare si etc...nu sunt de incredere, nici de pe TikTok dupa cum se vede.
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote
  #20  
Vechi 02.05.2022, 15:35:54
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.827
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Mai este un parinte..... Dansul are un anume dar al inainte-vederii (o sa zic inainte-vederii), stie ce se afla in sufletul unui om, poate zice din viitor lucruri, care s-au intamplat.
Un duhovnic iscusit care-și cunoaște enoriașii, poate anticipa anumite acțiuni pe care le ia fiul duhovnicesc, deci își dă seama în funcție de puterile sufletești, voință, ambiție,putere de muncă, perseverență, altruism și de ispitele pe care le confruntă un om cam ce ar putea face și înspre rău și înspre bine pt că vede unde înclină balanța când face ponderarea.

Dar duhovnici care să te vadă prima dată în viața lor și să-ți răspundă la frământările pe care le ai, măcar cele mai mari întrebări fără să le pui întrebarea, eventual să mai și știe cum te cheamă sunt puțini.
Și asta fără să ceară bani, să umble după faimă, ucenici, ci foarte natural pt îndreptarea sau ajutorarea celui de lângă el fără nicio pretenție, poate-l vezi odată în viață.

Mă gândeam la părintele Iulian de la Prodromu ce i-a zis unui scriitor, care era divorțat și era frate începător dar încă se gândea dacă se va căsători sau călugări, și era cu întrebarea asta în sine, s-a uitat la el în timp ce lucra la o tipăritură și i-a zis că se va căsători dar să păstreze curăția în familie, nu știu ce-o însemna autorul nu detalia, probabil să țină post mai mult.

Nu a respectat ce i-a zis, s-a ajuns la certuri în casă și a mai divorțat odată, a doua soție a cerut divorț, nu se știe ce se-ntâmpla dacă asculta.

Eu astea le-am citit pe blogul lui Marius Ianush un scriitor, mă interesa partea lui de interacțiune cu duhovnicii României și ce a făcut pe Athos.

Decii viitorul chiar are variabile, nu e musai un punct fix, omul o poate lua pe mai multe trasee și unele chiar să fie foarte consumatoare din toate punctele de vedere.

Cu cât respectă un om mai mult poruncile și se roagă are șanse și să atingă o maturizare duhovnicească mai devreme în viață, să lucreze Harul în viața lui și să-și pună în ordine diferite capitole din viață, să nu treacă haotic mai mult chinuindu-se.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 02.05.2022 at 15:41:42.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare