Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #501  
Vechi 27.01.2013, 20:40:39
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Sau scopul scuză mijloacele?
A fost un schimb de politeturi, in urma caruia am realizat amandoua ca nu mai avem ce discuta/polemiza pe teama asta.

Last edited by ioanna; 27.01.2013 at 20:44:29.
  #502  
Vechi 27.01.2013, 21:02:46
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
A fost un schimb de politeturi, in urma caruia am realizat amandoua ca nu mai avem ce discuta/polemiza pe teama asta.
Diferența este că tu nu te bați cu pumnii în piept ca fiind o mare apărătoare a dreptei credințe, a adevărului, iar replicile tale sunt mai echilibrate și mai cu bun simț, ceea ce nu miroase de partea cealaltă a baricadei.
  #503  
Vechi 27.01.2013, 21:52:13
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Mărturisirea adevărului nu înseamnă a-ți lovi arpoapele. Sau scopul scuză mijloacele?
Dăm cu bâta în baltă mărturisind ”adevărul”.
Trebuie sa si intelegem ce spune Antonia, inainte de a o judeca.
Ma indoiesc dealtfel ca cei, care sunt "mari aparatori ai Sinodului", chiar sunt ceea ce afirma ca sunt. In acuzatiile lor nu se tine seama de evidenta.
  #504  
Vechi 27.01.2013, 21:53:25
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Diferența este că tu nu te bați cu pumnii în piept ca fiind o mare apărătoare a dreptei credințe, a adevărului, iar replicile tale sunt mai echilibrate și mai cu bun simț, ceea ce nu miroase de partea cealaltă a baricadei.
De gustibus non disputandum.
  #505  
Vechi 27.01.2013, 21:56:29
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Miha-anca Vezi mesajul
Ma indoiesc dealtfel ca cei, care sunt "mari aparatori ai Sinodului", chiar sunt ceea ce afirma ca sunt. In acuzatiile lor nu se tine seama de evidenta.
Nimeni nu s-a dat drept mare apărător al Sinodului, asta e doar o interpretare subiectivă cu care încep să mă obișnuiec. Arpopo, voi care sunteți pe lângă ce spune Biserica, de ce vă mai declarați adepți ai ei?
  #506  
Vechi 27.01.2013, 22:12:32
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Nimeni nu s-a dat drept mare apărător al Sinodului, asta e doar o interpretare subiectivă cu care încep să mă obișnuiec. Arpopo, voi care sunteți pe lângă ce spune Biserica, de ce vă mai declarați adepți ai ei?
Mai bine ai grija pe unde calci tu... ca ai inceput sa calci prin strachinicu concluziile tale pripite.
  #507  
Vechi 27.01.2013, 22:22:21
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Miha-anca Vezi mesajul
Mai bine ai grija pe unde calci tu... ca ai inceput sa calci prin strachinicu concluziile tale pripite.
Înecearcă să rămâi pe subiect și să-mi răspunzi la întrebare.
  #508  
Vechi 27.01.2013, 22:23:53
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Înecearcă să rămâi pe subiect și să-mi răspunzi la întrebare.
Nu cand bati campii...
  #509  
Vechi 27.01.2013, 22:25:32
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Miha-anca Vezi mesajul
Nu cand bati ampii...
Ce spune Biserica legat de acest subiect știi?
  #510  
Vechi 27.01.2013, 22:31:21
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

ovidiu b., tu nu observi ca acolo unde apar comentariile din partea a 3 useri (AlinB, Mihailc, ioanna) nu se comenteaza tema propusa, ci se posteaza numai off-topicuri, menite sa strice topicul?
Nu se respecta libertatea de exprimare. Si inca nu am ajuns in vremea lui Antihrist...

Deocamdata toata lumea are dreptul sa spuna ce crede si sa argumenteze in consecinta. Daca unii cred intr-un anume fel, ca urmare a unor lecturi ale Printilor Bisericii, voi ce aveti impotriva?!? Sunteti liberi sa credeti cum vreti, sa va exprimati in consecinta.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cipurile RFID supuse atentiei publice Iustin44 Generalitati 162 15.12.2013 21:55:02
Cardul De Sanatate Cu CIP RFID 666 Devine Obligatoriu De La 1 Ianuarie 2013 myself00 Generalitati 1 03.01.2013 21:37:21
Inca un thread despre cipurile RFID implantate Delirul Generalitati 19 13.10.2010 17:37:53
Noile permise au cip RFID ? axios Generalitati 9 12.09.2010 02:13:34