Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 01.08.2007, 15:22:28
mihaela_dadp mihaela_dadp is offline
Member
 
Data înregistrării: 23.07.2007
Mesaje: 78
Implicit

Citat:
În prealabil postat de urzicuta
mi-am propus sa nu mai postez,dar uite ca oi fac din nou; sunt de acord cu antiecumenism,unul dintre candidati e mason,altul bigot ,traditionalist convins,cu idei f.conservatoare,rigid si mare mi-ar fi mirarea sa nu aflu din cine stie ce sursa ca este si el mason.Incercati sa va despartiti de prostul obicei( suparator) de a blama , fiecare are o parere proprie,lasati cliseele si invatati sa ganditi singuri,fara sa repetati la tot pasul vorbele cuiva,sa rastalmaciti.Invatati sa fiti mai liberi chiar daca unii au pareri mai putin ortodoxe.Oricare dintre candidati o sa fie ales,trebuie sa inceapa cu starpirea coruptiei din Biserica.
starpirea coruptiei din Biserica?............sa inteleg ca vrei raspopiri?
cata naivitate.:p
Reply With Quote
  #32  
Vechi 01.08.2007, 15:23:19
petrurar
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

As vrea ca Patriarh sa fie Preasfintitul Ioan Selejan, episcopul Covasnei si Harghitei.
Este un OM EXTRAORDINAR.

Dar ne baga careva in seama?
Eu sint din Moldova SI NU VREAU CA MITROPOLITUL DANIEL SA FIE NOUL PATRIARH.
Fratilor, cgiar daca gresesc, imi voi sustine aceasta opinie pina la capat.
Reply With Quote
  #33  
Vechi 01.08.2007, 15:29:09
ancah
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

"IPS Daniel, Mitropolitul Moldovei si Bucovinei, IPS Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului, PS Calinic, Episcopul Argesului, IPS Nifon Mihaita, Arhiepiscopul Tårgovistei, IPS Teofan, Mitropolitul Moldovei, dar un cuvånt greu de spus il va avea IPS Bartolomeu Anania, Mitropolitul Clujului. Nu este exclus ca alegerile pentru scaunul patriarhal sa aduca in prim- plan un alt ierarh al Bisericii Ortodoxe Romåne."
Gardianul
Reply With Quote
  #34  
Vechi 01.08.2007, 15:33:50
impact impact is offline
Member
 
Data înregistrării: 15.06.2007
Mesaje: 65
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihaela_dadp
Citat:
În prealabil postat de urzicuta
mi-am propus sa nu mai postez,dar uite ca oi fac din nou; sunt de acord cu antiecumenism,unul dintre candidati e mason,altul bigot ,traditionalist convins,cu idei f.conservatoare,rigid si mare mi-ar fi mirarea sa nu aflu din cine stie ce sursa ca este si el mason.Incercati sa va despartiti de prostul obicei( suparator) de a blama , fiecare are o parere proprie,lasati cliseele si invatati sa ganditi singuri,fara sa repetati la tot pasul vorbele cuiva,sa rastalmaciti.Invatati sa fiti mai liberi chiar daca unii au pareri mai putin ortodoxe.Oricare dintre candidati o sa fie ales,trebuie sa inceapa cu starpirea coruptiei din Biserica.
starpirea coruptiei din Biserica?............sa inteleg ca vrei raspopiri?
cata naivitate.:p
subscriu





--nu jigni--
Reply With Quote
  #35  
Vechi 01.08.2007, 15:39:15
mihaela_dadp mihaela_dadp is offline
Member
 
Data înregistrării: 23.07.2007
Mesaje: 78
Implicit

Nu jignesc dar de cate raspopiri ati auzit?
Daca toti cei 16.000 de preoti + n mii de calugari sunt atat de drepti de ce lucrurile in biserica ortodoxa nu merg cum ar trebui?
A NU SE INTELEGE CA ACUZ PE CINEVA!
Reply With Quote
  #36  
Vechi 01.08.2007, 15:40:36
impact impact is offline
Member
 
Data înregistrării: 15.06.2007
Mesaje: 65
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihaela_dadp
Nu jignesc dar de cate raspopiri ati auzit?
Daca toti cei 16.000 de preoti + n mii de calugari sunt atat de drepti de ce lucrurile in biserica ortodoxa nu merg cum ar trebui?
A NU SE INTELEGE CA ACUZ PE CINEVA!
Sa stii ca rugaciunile si nevointele miilor de calugari ne mai tin in viata!
ADEVARATII



Doamne ajuta
Reply With Quote
  #37  
Vechi 01.08.2007, 15:57:10
mirc mirc is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.07.2007
Mesaje: 17
Implicit

Am mai citit cate ceva pe forum, dar nu inteleg de unde ura asta interconfesionala? Hai, cu masoneria inteleg, dar nu ura... Credinciosii n-ar trebui sa propovaduiasca ura.
Reply With Quote
  #38  
Vechi 01.08.2007, 16:10:16
urzicuta urzicuta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.07.2007
Mesaje: 858
Implicit

NU ESTE VORBA DE URA,ESTE VORBA DESPRE ADEVAR.MULTE NU SE STIU SI NU SE VOR STIUTE.NU NE-AR STRICA UN EXERCITIU DE SINCERITATE,NU SE SMINTESTE NIMENI.
Reply With Quote
  #39  
Vechi 01.08.2007, 16:11:51
mihaela_dadp mihaela_dadp is offline
Member
 
Data înregistrării: 23.07.2007
Mesaje: 78
Implicit

Citat:
În prealabil postat de urzicuta
NU ESTE VORBA DE URA,ESTE VORBA DESPRE ADEVAR.MULTE NU SE STIU SI NU SE VOR STIUTE.NU NE-AR STRICA UN EXERCITIU DE SINCERITATE,NU SE SMINTESTE NIMENI.
ai putea incepe chiar tu ACUM!
Reply With Quote
  #40  
Vechi 01.08.2007, 16:12:30
urzicuta urzicuta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.07.2007
Mesaje: 858
Implicit

NU ESTE CAZUL SA DEZVOLT SUNT OAMENI CU URECHI F.FINE..IN SFARSIT NU M-AR MIRA SA-L VRETI PATRIARH PE BECALI
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Serbia are un nou Patriarh cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 4 24.01.2010 21:57:31
Avem Patriarh danyel Stiri, actualitati, anunturi 34 11.02.2009 22:03:42
Ce credeti despre noul Patriarh andorueca Generalitati 14 19.05.2008 21:33:56
noul patriarh!o lovitura a politicului? iuliann Generalitati 26 29.08.2007 02:43:30