Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 02.09.2006, 14:14:41
Saurian Saurian is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.08.2006
Mesaje: 257
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iliecata2003
Imi cer scuze daca am fost dura in ceea ce am scris, si sper ca nu te-am suparat.
Nu m-am suparat deloc. Ai incredere in Dumnezeu. Am notat numele si vom vedea ce vom face!


Cine e nedrept sa nedreptateasca inainte. Cine e spurcat sa se spurce inca. Cine este drept sa faca dreptate mai departe. Cine este sfant sa se sfinteasca inca.
Reply With Quote
  #32  
Vechi 04.09.2006, 15:42:27
iliecata2003 iliecata2003 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.07.2006
Mesaje: 17
Implicit

SAURIAN, nu sunt din pacate din Bucuresti. Imi poti trimite adresa Bisericii de care vorbeai pt a trimite un acatist?
Ai dreptate, in lumea in care traim acum parca ne transformam cu totii in niste "fiare" pt care conteaza numai banii. A vorbi de dorinta de a avea un copil si de sacrificiile pe care acest lucru le implica te face sa pari "demodat si cu idei contra noului mers al lucrurilor". Nu imi pasa ca sunt "demodata" si ca vreau sa am un camin in adevaratul sens al cuvantului. Sunt in stare sa lupt pana la capat si sa nu aplec urechea la ceea ce zice lumea. Nu ma intereseaza cei ce ma acuza si nu inteleg ceea ce fac eu si chinul meu, pt ca stiu ca intr-o zi credinta imi va fi rasplatita, rugaciunile imi vor fi ascultate si minunea mea se va implini. Atunci nu voi mai avea nevoie de nimic in viata mea. Uite ce a scris o mama al carei inima arde si plange zi de zi (asta este declaratia mea pt pruncul meu nenascut)

Puiul meu iubit,
A mai trecut o luna din nu stiu cate, fara ca tu sa intri in viata mea. Cred ca Golgota mea este sa te astept, sa te visez, sa lupt pt a te avea. Cineva acolo sus ma pedepseste, poate pt o vina care nu imi apartine, si pt asta sufletul meu este pustiu. Ma afund in noapte si in lacrimi. Trec desertul meu, urc Golgota mea, si par sa nu se mai termine si simt cum incetul cu incetul peste sufletul meu se asterne o noapte adanca. Nu mai simt nimic, parca totul in mine incepe incet si sigur sa moara. Incerc sa ma ridic, dar mereu ceva ma departeaza de tine, si trebuie mereu si mereu sa o iau de la capat.
Te visez, iti vorbesc, simt cum cresti in mine in fiecare zi. Iti simt fiecare miscare si fiecare bataie a inimii tale micute. Simt cum ma iei de mana si cum te cuibaresti in bratele mele pt ca nimeni si nimic sa nu iti poata face rau. Nu te pot avea decat noaptea, atunci cand sufletul tau micut se contopeste cu al meu, atunci cand toate grijile si toata durerea mea dispar pt cateva clipe, adevaratele mele clipe de bucurie.
Orice ar fi, oricat de multe deserturi si Golgote voi avea de depasit, iti promit ca mami te va gasi intr-o zi. Iti promit ca la un moment dat nu vei mai fi un vis frumos de cateva clipe. Iti promit ca nu vei mai fi un suflet micut care isi astepata randul acolo sus pentru a lua drumul fericirii. Iti cer doar sa ai rabdare, asa cum mami si tati au, si orice ar fi sa nu incetezi sa ne iubesti, pt ca noi te iubim si te dorim atat de mult.
Pana cand ne vom revedea, ai grija de tine ingerasul meu, pt ca atunci cand va veni vremea noi vom avea grija de tine.
Si chiar daca nu voi avea niciodata sansa sa te strang in brate, nu vreau sa uiti ca tu vei fi mereu copilasul meu, iubirea mea si alinarea mea. Nu ma uita si vino la mine in fiecare seara. Mami te asteapta pana la sfarsitul lumii.

Reply With Quote
  #33  
Vechi 06.09.2006, 12:37:58
Saurian Saurian is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.08.2006
Mesaje: 257
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iliecata2003
SAURIAN, nu sunt din pacate din Bucuresti.
Nici eu.:D
Reply With Quote
  #34  
Vechi 06.09.2006, 12:51:07
Saurian Saurian is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.08.2006
Mesaje: 257
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iliecata2003
Imi poti trimite adresa Bisericii de care vorbeai pt a trimite un acatist?
Acum, vorbind serios. Ce acatist? ???
Daca te referi la imnul acatist la Rugul Aprins pot fi doua posibilitati: ori iti trebuie acatistul ori iti trebuie adresa manastirii ( cred eu ). Adresa manastirii am scris-o mai sus ( eventual daca vrei sa te duci la manastire este o alta adresa in care iti poate explica foarte clar drumul pe care trebuie sa-l faci. Tu spune-mi si iti voi da adresa de care vorbesc acum ).
Acatistul trebuie sa-l citesti tu la miezul noptii ( poate nu m-ai inteles ???). Si pomelnicul il dai la manastire sa pomeneasca la Liturghie. In fine acatistul e la adresa www.dindragoste.ro/rugaciuni/rugaciune-6064049 ( am cautat pe yahoo si am gasit adresa asta ciudata - acatistul il aveam intr-o carticica, dar cel de la adresa aceasta e acelasi acatist cu cel pe care il am )
Astept lamuriri???


Cine e nedrept sa nedreptateasca inainte. Cine e spurcat sa se spurce inca. Cine este drept sa faca dreptate mai departe. Cine este sfant sa se sfinteasca inca.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
va rog ajutati-ma cu un sfat anonim30 Generalitati 4 23.12.2011 14:58:32
ajutati-ma cu un sfat ghibi79 Intamplari adevarate 10 04.05.2010 16:52:50
Va rog sa ma ajutati cu un sfat Eliana Nunta 44 04.05.2010 16:37:29
ajutati cu un sfat! iuda Umanitare 1 23.06.2007 23:23:22