Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Exorcismul
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 04.06.2015, 10:05:30
cmihai cmihai is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.08.2008
Locație: Romania, Banat, Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 37
Implicit Atentionare parinti despre jocul Charlie

Doamne Ajuta


Nu prea am postat pana acum aici, ma multumeam doar sa citesc, dar am luat decizia sa postez despre acest joc periculos care a devenit "viral" printre copii si care e foarte periculos fiind o versiune simplificata a spiritismului (tabla de spiritism Ouija).
Deci sa va povestesc... am auzit de jocul Charlie chalenge de la un coleg a carui sotie e prof. de teologie, mi-a zis ca e o adevarata moda la in scoli in Tm cu jocul asta.

Pe scurt copii iau o foaie A4 o impart in 4 si scriu in colturi DA si NU iau 2 creioane le pun unul peste altul si il cheama pe asa numitul "Charlie" caruia ii pun intrebari, apoi creionul de deasupra se misca pe DA sau pe NU.
Acum l-am intrebat pe fiul meu si mi-a zis ca nu a auzit (asta fiind vinerea trecuta), apoi lunea asta se juca cu un baiat mai mare si trecand pe langa ei vad foaia de hartie si creioanele, le-am luat foaia am rupt-o si le-am explicat ce se poate intampla si sa nu se mai joace, i-am intrebat daca s-a miscat creionul au zis ca nu atunci m-am mai linistit.
Cand colo luni noaptea se trezete plangand copilu zicand ca el nu mai doarme singur ca a visat urat cu Charlie si ca nu si-l poate scoate din minte.
De atunci nu mai doarme singur si e speriat noaptea. Azi noapte dormind cu soacra mea si cu cel mic (cel mic are 4 ani) s-a trezit cel mic pe la 3 dimineata zicand ca nu poate dormi din cauza pasarelelor, soacra-mea ii zice "ce pasarele ca nu aud nimic' hai sa spunem Tatal nostru si Ingerasul meu si o sa fie bine, dupa ce au terminat de zis cele doua rugaciuni s-a auzit o bufnintura in usa care a ingrozit-o pe mama soacra (si ea e chiar un om care e foarte circumspect de felul ei ) dar cel mic a adormit intr-un minut.

Acum am vorbit cu un preot sa vina sa imi sfinteasca casa si sa ii citeasca o rugaciune celui mare (cel mare care a jucat are 10 ani).

Imi cer scuze ca am scris asa mult dar am vrut sa va atentionez in legatura cu jocul acesta periculos.

Aici aveti si un link

http://www.marturieathonita.ro/charl...ul-cu-demonii/

Puteti cauta si voi pe net si gasiti o gramada de siteuri despre chestia asta.

Atentie mare!

Doamne Ajuta!
__________________
Putem pierde orice, afara de suflet, caci daca sufletul ne ramane inca n-am pierdut nimic !!!
Toate se pot reface, se pot dobandi la loc, afara de suflet !!!
Reply With Quote