Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 07.11.2015, 20:50:17
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Conspirationist rau. :)
http://ziarullumina.ro/editorial-dia...ul-106802.html


P.S: Cred ca Parintele Necula ar trebui sa fie mai zgarcit in declaratii. Acum am citit alta, ca vrea sa se duca la nu stiu ce concert rock. In ritmul asta, in curand il depaseste pe Cardinalul ala austriac - o sa-i cheme pe astia sa faca lansari in catedrala.
Si cand te gandesti ca unii sarisera sa-l promovez purtator de cuvant al BOR.
Ce e drept, si eu speram ca ar putea face treaba buna, oricum incomparabil mai buna decat o face in prezent.

Nu stiu dc insista atat de mult sa pupe rock -ul in dos, la modul general si imprecis pentru ca aia n-au o problema cu BOR pentru ca BOR are o problema cu rock -ul ci din cu totul alte motive, cam toate stupide si aduse din condei.
Si in loc sa le demonteze pe alea, se tot da fan rock -ul.

Categoric nu la asta se gandea Pavel cand o zis ca e iudeu cu iudeul si cu aia fara lege ca unii fara lege.

De altfel majoritatea argumentelor sataniste le-au demontat altii, aia de la activenews in special, el mai ramasese sa ne explice ce si cum cu Catedrala.

A avut e drept o tentativa in interviul ala, dar mie cel putin mi se pare jalnica.

Desi pana la urma Catedrala e un aspect minor dar folosit la modul pervers in tot felul de raportari si statistici.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.