Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1041  
Vechi 23.11.2015, 20:24:09
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Cati dintre noi il regreta deja pe parintele Stoica ? :)
  #1042  
Vechi 23.11.2015, 21:09:46
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

OMG, MMG!!!

Asta e?
Cat era in poza la sutana si cu gura inchisa parea o alegere fericita.

Ma intreb de ce a mai avut invitat, doar ca sa-i confirme lui teoriile?

Am deja o presimtire ca din gura lui o sa auzim niste modernisme pe langa care par. Stoica era un ingeras nevinovat in stangacia de care dadea dovada uneori.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 23.11.2015 at 21:13:57.
  #1043  
Vechi 23.11.2015, 22:47:16
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Inregistrarea emisiunii de la Trinitas despre incendiul din club - invitat fiul realizatorului de radio Paul Grigoriu - prezent in club in seara tragediei.

https://www.youtube.com/watch?v=1Ykbc_oTpYE
Citez din înregistrare:"Erau acolo oameni necredincioși și profund credincioși".

:)))...Să fim serioși! Un om întreg la minte (profund credincios) nu avea ce căuta în acel club, în acea seară. Adică, baiatul confudă mădularele vii ale Bisericii cu căldiceii. Nu pot fi de acord cu afirmații de genul "oameni ai Bisericii a fost acolo, la acel concert".
Btw, creștinismul nu e numai o afacere de duminică, ci e o strădanie de toată zilele.
  #1044  
Vechi 23.11.2015, 23:21:09
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Eu nu imi permit sa-l asez pe el sau pe altii pe un cantar. Desi si eu sunt de acord ca un crestin nu avea ce cauta acolo, sunt o gramada de alte lucruri pe care un crestin devotat nu le-ar face si eu le fac, asa ca imi tin gura.
  #1045  
Vechi 23.11.2015, 23:51:52
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Hai, cat a fost doar parintele Necula, treaca mearga desi nici el nu prea era pitic, dar vorba aia, cine mult alearga nu se poate sa nu se mai impiedice din cand in cand, deci inchidem ochii.

Dar acum purtatorul de cuvant se repede sa puna girul okeiului bisericesc (fie si formal) pe ce se intampla acolo...

Deja miroase a romano-catolicism, hai sa bagam muzica rock si balonase in biserica sa atragem tineretul.

Astept cu nerabdare pozitia susnumitului cand se vor relansa dezbaterile despre introducerea sexed in scoli.

Am o presimtire sumbra..
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #1046  
Vechi 24.11.2015, 10:59:10
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Eu nu imi permit sa-l asez pe el sau pe altii pe un cantar.
Nici eu nu-mi permit, dar nici nu pot fi de acord cu anumite idei pe care le-a expus.

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Desi si eu sunt de acord ca un crestin nu avea ce cauta acolo
Mă bucur că împărtășim aceeași idee. :)
  #1047  
Vechi 24.11.2015, 11:28:28
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Deja miroase a romano-catolicism, hai sa bagam muzica rock si balonase in biserica sa atragem tineretul.
Cum ai ajuns la concluzia asta? Probabil mi-a scăpat vreo înregistare.

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Am o presimtire sumbra..
Înseamnă că o să fii plăcut surprins. Acum, omul are și el slăbiciunile lui, nici mie nu mi-a plăcut cum a abordat subiectul legat de rock sau poate nu am înțeles noi pe deplin mesajul.
  #1048  
Vechi 24.11.2015, 12:24:41
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Cum ai ajuns la concluzia asta? Probabil mi-a scăpat vreo înregistare.
Propaganda rock.
Dintele ascutit pentru cei care critica rock -ul.

Citat:
Înseamnă că o să fii plăcut surprins. Acum, omul are și el slăbiciunile lui, nici mie nu mi-a plăcut cum a abordat subiectul legat de rock sau poate nu am înțeles noi pe deplin mesajul.
Placut surprins de ce?
Sigur, de aia e purtator de cuvant, sa dea mesaje care nu pot fi intelese de prosti ca noi.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #1049  
Vechi 24.11.2015, 14:25:48
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Propaganda rock.
Dintele ascutit pentru cei care critica rock -ul.
Mno, omul are o slăbiciune, nici mie nu mi-a plăcut cum a abordat acest subiect.

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Placut surprins de ce?
Pentru că eu cred că o să adopte o poziție corectă. Fii și tu mai optimist, chiar dacă a dat-o în bară cu rock-ul.
  #1050  
Vechi 24.11.2015, 14:44:01
crisstiann crisstiann is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.10.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 228
Implicit

Pr. Mihai-Andrei Aldea - SĂ CREDEM ÎN TEORIA CONSPIRAȚIEI? http://cartearomaneasca.blogspot.ro/...credem-in.html

"Este o coincidență faptul că incendiul a avut loc exact în perioada în care erau la rând trei concerte anti-sistem, pentru libertate și care, dincolo de aspectul neconformist, purtau un mesaj ortodox.
Este o coincidență faptul că după rock-ul iubitor de libertate cântat de "Goodbye to Gravity" urmau concertele iubitoare de libertate cântate de Cedry2k, Sișu și ceilalți din Haarp Cord.
Este o coincidență că foarte mulți dintre cei aflați la concert erau ortodocși adevărați, erau români adevărați...."

părintele călugăr Filotheu Bălan: "o mana criminala a pregătit incinta pentru acest holocaust din clubul Colectiv"
http://cartearomaneasca.blogspot.ro/...an-o-mana.html

"Revin la gestul creștin al unui tînăr care inițial a fost dat dispărut: Claudiu Petre. După ce a ieșit din holocaust, s-a întors, a salvat un suflet, apoi s-a întors și nu a mai ieșit. Dacă despre mulți din cei ce au murit acolo, în aceste împrejurări neclare, e greu de spus dacă pot fi pomeniți de către Biserică, despre Claudiu un lucru este limpede: da, poate și trebuie să fie pomenit la Liturghie. A găsit în firea lui dragostea lui Hristos și a pus în faptă cea mai mare poruncă din Legea Dumnezeiească, porunca dragostei. “Mai mare dragoste decît aceasta nimeni nu are, ca cineva sufletul său să-și pună pentru prietenii săi”, a spus Mîntuitorul Hristos (Ioann 15:13). Dumnezeu să-l ierte!
Simion Alexandru, și el între cei morți în flăcări, împreună cu Adrian Rugină, au salvat din flăcări 5 suflete. Dumnezeu să primească dragostea lor! "
Subiect închis