Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #81  
Vechi 09.05.2010, 22:52:14
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihaela81 Vezi mesajul
Sa-ti fie clar un lucru: daca ar fi sa ajung la fertilizare(sper sa nu fie nevoie) si ar rezulta 2-3 embrioni nu as accepta sa fie distrusi. Daca ar fi sa fie gemeni sau tripleti atunci asa sa fie. O sa ma rog la Dumnezeu sa-mi arate calea cea buna si numai El o cunoaste, nu eu...nu tu
In cazul acesta (TOTI embrionii sunt implantati) cred ca s-ar elimina majoritatea obiectiilor legate de fertilizarea in vitro.

Numai sa nu fie 5-6 ca ai avea o problema serioasa, ce sa mai zic daca vine doctorul si zice "oricum astia 3 nu arata asa bine, ii mai implantam sau ii trimitem la laborator pentru niste experimente? In cazul asta aveti discount 300Euro..".
Reply With Quote
  #82  
Vechi 09.05.2010, 23:01:20
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sophia Vezi mesajul
.

Cam atat se poate spune. Citeste, documenteaza-te si mai ales vorbeste cu sotia ta (daca ai/ati) ce ar face daca nu puteti avea copii. Dar sincer!
Si dupa aia mai vorbim.
Pai ce sa fac...procedura standard..astepti cativa ani, mergi pe urma la doctor, vezi daca se poate rezolva ceva cu fertilitate, intre timp te rogi, mai muncesti la chestiune si astepti..
Si la un moment dat probabil am infia daca as fi convins ca asta este voia lui Dumnezeu (sa infiem).

Citat:
Si Alin: te-am rugat sa ne dai solutii crestine pentru a avea copii, solutii utilizabile, practice. Asteptam. Si suntem zeci de mii, milioane, care tot asteptam...si ne dorim doar un copil.
Solutiile sunt mai sus, exclus fertilizarea in vitro daca se ajunge sa-ti omori embrionii "in exces".
Reply With Quote
  #83  
Vechi 11.05.2010, 18:05:21
mihaela81 mihaela81 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
In cazul acesta (TOTI embrionii sunt implantati) cred ca s-ar elimina majoritatea obiectiilor legate de fertilizarea in vitro.

Numai sa nu fie 5-6 ca ai avea o problema serioasa, ce sa mai zic daca vine doctorul si zice "oricum astia 3 nu arata asa bine, ii mai implantam sau ii trimitem la laborator pentru niste experimente? In cazul asta aveti discount 300Euro..".
Cine are 2000-3000 de euro pentru procedura se poate lipsi de 300, cu siguranta.

"oricum astia 3 nu arata asa bine, ii mai implantam?"

Ii implantam...cresc sansele de reusita. Oricum sunt de doar 20-30 %.
Reply With Quote
  #84  
Vechi 21.09.2010, 19:09:00
elliot's Avatar
elliot elliot is offline
PM
 
Data înregistrării: 09.10.2003
Mesaje: 3
Implicit Nelinistea mea

Interesanta tema
Reply With Quote
Răspunde