Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 11.04.2009, 20:36:07
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de veilur Vezi mesajul
Un membru inactiv al carui stil imi placea e Alexandr_Bazil.
Era un ateu simpatic !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #22  
Vechi 11.04.2009, 20:36:28
danyel danyel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2006
Locație: Cluj Napoca, Ardeal ,Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.306
Implicit

Candva mai demult posta o persoana cu numele
Clausemi, oare ce sa fi ales de ea, avea mesaje interesante si cunostea ortodoxia
__________________
"Cine seamana in firea pamanteasca va secera din firea pamanteasca putrezirea dar cine seamana in Duhul va secera din Duhul Viata Vesnica"Galateni 6;8

Pacea lui Hristos, la care ați fost chemați, ca să alcătuiți un singur trup, să stăpânească în inimile voastre, și fiți recunoscători.(Coloseni 3:15)
  #23  
Vechi 11.04.2009, 20:41:13
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de danyel Vezi mesajul
Candva mai demult posta o persoana cu numele
Clausemi, oare ce sa fi ales de ea, avea mesaje interesante si cunostea ortodoxia
Cine știe ! Un final, aici , avem toți , în toate , înclusiv ca membrii ai acestui forum
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #24  
Vechi 11.04.2009, 22:13:10
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
O să mai uităm de tristețe mâine când ne vom întâlni la ora 8 fix la Biserica Sf. Mare Mucenic Mercurie . Doamne ajută ! +
Mâine Ștefane ne vom bucura de intrarea Triumfală a Domnului în Ierusalim și cum bine spunea Preafericitul Părinte Daniel "este un eveniment de bucurie și de sărbătoare , iar pelerinajul de Florii ne eliberează de monotonie și izolare ." Pe mâine Ștefane !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #25  
Vechi 11.04.2009, 22:17:57
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit Troparul Floriilor +

"Invierea cea de obște mai înainte de Patima Ta încredințând-o , pe Lazăr din morți l-ai sculat, Hristoase Dumnezeule. Pentru aceasta și noi, ca pruncii semnele biruinței purtând, Ție , Biruitorul morții, cântăm : Osana , Celui dintru înălțime, bine ești cuvântat Cel ce vii întru numele Domnului.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #26  
Vechi 12.04.2009, 20:14:59
Maria-Raluca's Avatar
Maria-Raluca Maria-Raluca is offline
Member
 
Data înregistrării: 12.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 79
Implicit

Cristi, sa inteleg ca Maria pe care ai dat-o disparuta sunt eu?:) E o chestie si la mine ca nu am mai intrat de mult, de intrat am mai intrat dar nu am mai postat.:| Oricum, disparuta a aparut acum:) Daca tot am intrat, va urez tuturor Paste fericit, Domnul sa va calauzeasca pasii pe calea binelui si sa nu va schimbati decat in mai bine! Datorita voua chinurile lui Hristos nu au fost in zadar!
__________________
~Munceste ca si cum nu ai muri niciodata, dar ingrijeste-te de suflet ca si cum ai muri maine!~
~Cand oamenii te cinstesc si te lauda, spune-ti in sinea ta:" Nu eu merit asta, asta nu se cuvine mie, ci, Tie, Doamne!"~
  #27  
Vechi 12.04.2009, 21:04:32
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Maria-Raluca Vezi mesajul
Cristi, sa inteleg ca Maria pe care ai dat-o disparuta sunt eu?:) E o chestie si la mine ca nu am mai intrat de mult, de intrat am mai intrat dar nu am mai postat.:| Oricum, disparuta a aparut acum:) Daca tot am intrat, va urez tuturor Paste fericit, Domnul sa va calauzeasca pasii pe calea binelui si sa nu va schimbati decat in mai bine! Datorita voua chinurile lui Hristos nu au fost in zadar!
Mulțumim pentru urări Raluca ! Nu, era vorba de un membru mai vechi și mult mai în vârstă. Tu și alții ca tine , vor continua tradiția acestui forum și nu numai.
Să dea Bunul Dumnezeu, să vină câti mai mulți ca tine aici, pe acest site Ortodox !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #28  
Vechi 12.04.2009, 21:29:14
ioanhodean's Avatar
ioanhodean ioanhodean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 335
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ioanhodean
Implicit

da,stiu ca vam lipsit:))
__________________
Dumnezule milostiveste-te spre noi si ne binecuvinteaza;lumineaza fata Ta spre noi si ne miluieste
  #29  
Vechi 12.04.2009, 21:34:35
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanhodean Vezi mesajul
da,stiu ca vam lipsit:))
Tu Ioane, ai avut mult de lucru , perioada asta la tine la Biserică ( Catedrală dacă nu mă înșel ) .
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #30  
Vechi 13.04.2009, 07:31:15
ioanhodean's Avatar
ioanhodean ioanhodean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 335
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ioanhodean
Implicit

asa este..
catedrala in acte.
catedrala in stil.
dar nu si in slujitori..navem calugari:D
__________________
Dumnezule milostiveste-te spre noi si ne binecuvinteaza;lumineaza fata Ta spre noi si ne miluieste
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog, uitati-va si spune-ti ce parere aveti. Laura19 Generalitati 1 10.01.2012 19:43:21
Membrii plecati , membrii disparuti si membrii "renascuti" , ai forumului nostru ! cristiboss56 Generalitati 331 23.09.2011 09:08:13
Ia uitati ce prostii spune un actor care se crede mare in Romania, Mihai Bendeac Delirul Generalitati 9 11.05.2010 03:26:32
Biserica Ortodoxa in relatia cu proprii membrii Julius Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 2 09.08.2009 06:51:36